5 موردی که برای ارتقا سئو در 2019 باید بدانید

۵ موردی که برای ارتقا سئو در ۲۰۱۹ باید بدانید

بهینه سازی موتور جستجو  بخش مهمی از استراتژی بازاریابی وب سایت است. در این مطلب ۵ موردی که برای ارتقا سئو در ۲۰۱۹ باید بدانید را برای شما شرح می دهیم.

محتوا الان و برای همیشه اهمیت دارد و هسته کمپین بازاریابی شماست. با این حال، اگر این هسته به وسیله ی چیزی که به آن مرتبط است محافظت نشده باشد تمام تلاش های شما ممکن است کاملا بی فایده باشد. و آن چیز سئو است، که در واقع به شما کمک می کند که به مخاطبان دسترسی داشته باشید و پیام / محتوا را تحویل بگیرید.

سئو این امکان را فراهم می کند که وب سایت شما پیدا شود، ترافیک افزایش یابد ، قابلیت دیده شدن و بهبود داشته باشد.

با این وجود، برای اینکه این کار موثر باشد، باید یک استراتژی سودمند ایجاد کنید. در حالی که محتوای را ایجاد می کنید باید در مورد سئو آن نیز فکر کنید و باید در خارج از کار خلاق نیز باشید.

علاوه بر این، شما باید به طور مداوم در مورد این پدیده یادگیری و آموزش داشت باشید و با آنچه در این زمینه از تخصص اتفاق می افتد، به روز باشید.

اکنون می توانید چه کاری انجام دهید؟

در ابتدا شما باید همه چیزی را که در مورد سئو و رتبه بندی موتورهای جستجو  وجود دارد، یاد بگیرید. دوره های زیادی وجود دارد و راهنماهای ارزشمند آنلاین نیز در دسترس هستند و مطمئنا به شما کمک می کنند که بیشترین یادگیری را با حداقل زمان به دست آورید.

با این حال، همه چیز بستگی به صنعت شما و اهداف شما دارد. یادگیری سئو در مورد انجام اهداف خاص و به ندرت در مورد کلیات عمومی است. در کل، بهتر است قبل از شروع ابتدا اصول اولیه سئو را فراگیرید.

سپس، سعی کنید این پدیده را به صورت روزانه مطالعه کنید و با همه چیزهایی که اتفاق می افتد، تمام تغییرات، عناوین، به همراه پیشرفت ها، به روز باشید.

در اینجا برخی از روند هایی که مطمئنا در سال ۲۰۱۹ مهم خواهد بود،را مطرح می نماییم.  اگر می خواهید سئو خود را حفظ کنید، پیشنهاد می کنیم از آنها در استراتژی های آینده خود استفاده کنید.

بیایید نگاه سریعی به ۵ نکته ییاندازیم که باعث ارتقا سئو در ۲۰۱۹ خواهد شد و متوجه شویم چرا هر یک از این موارد در این زمینه اهمیت دارد:

۱- به تلفن همراه فکر کنید

۵ ساعت در روز این مقدار زمانی است که افراد به طور متوسط ​​برای تلفن همراه و یا همان تلفن هوشمند یا تبلت خود صرف می کند.

علاوه بر این، ۵۲٫۲ درصد از کل ترافیک آنلاین در سال ۲۰۱۸ در سراسر جهان از طریق تلفن های همراه است. همه وب سایت ها برای این تغییر قابل توجه در نحوه حرکت کاربران طراحی نشده اند. برخی از آنها برای استفاده از تلفن همراه بهینه شده اند، در حالی که دیگران در رابطه با زمان بارگیری و مسئولیت سبک بصری خود به طور جدی در رنج هستند.

به عبارت دیگرسایت آنها در گوشی های هوشمند سریع و درست لود بارگیری نمی شود.

بیشتر بخوانید: آموزش سئو موبایل

با وجود اینکه بیش از نیمی از مخاطبان شما از طریق دستگاه های تلفن همراه به وب سایت شما دسترسی دارند، باید با استراتژی سئو خود کاملا موبایل قرندلی باشد. امروزه موفقیت به اینکه چگونه صفحات شما هنگام دسترسی به تلفن های هوشمند و تبلت پاسخ می دهند،بستگی دارد.  این باید نقطه شروع شما برای بهبود سئو باشد.

در این جا دو مورد از همه مهمتر است:

اولین مورد سرعت است در حالیکه مورد دوم خوانایی است. ما درباره نوع خاصی از خوانایی صحبت می کنم که عمدتا مربوط به پاسخگویی است. شما می توانید سرعت بارگذاری سایت خود در تلفن همراه را به راحتی با گوگل بررسی کنید. برنامه آنها استفاده ای  آسان دارد و در عین حال در تعیین کیفیت وب سایت شما بسیار موثر است.

بررسی سرعت سایت با گوگل

 

اگر نتایج بسیار خوب نیست، باید شروع به بهینه سازی وب سایت خود کنید. برای این منظور، باید اطمینان حاصل کنید که هاست شما، افزونه های ضروری و تم های تلفن همراه کیفیت مناسب را دارند.

شما همچنین باید تصاویر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها نیز برای استفاده از تلفن همراه از نظر فشرده سازی، اندازه و کیفیت بهینه شده اند.

بیشتر بخوانید: بهینه سازی تصاویر یا سئو عکس چیست؟

مورد دوم، خوانایی، همه چیز در نسخه تلفن همراه شما باید قابلیت پاسخگوئی داشته باشد. شما می توانید وب سایت خود را با استفاده از ابزار Google نیز بررسی کنید. این بار، به جای سرعت ، وب سایت شما را از نظر خوانایی در تلفن همراه بررسی می کند.

بررسی موبایل فرندلی بودن سایت با گوگل

 

همانطور که شما می توانید آن را در تصویر بالا مشاهده می کنید، گوگل به عنوان تلفن همراه دوستانه یک صفحه پاسخگو که سازگار به صفحه نمایش تلفن همراه که اگر آن را بومی در چنین دستگاه بودند تعریف می کند. پاسخگویی به خوانایی محتوای نیز افزوده می شود.

اگر مشکلی در اینجا پیدا کنید چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر از WordPress یا CMS تجاری مشابه استفاده می کنید، مهم است که یک تم پاسخگو را جستجو کنید و فقط از پلاگین ها و اسکریپت های ضروری استفاده کنید.

اما اگر شما از یک سیستم مدیریت محتوا سفارشی استفاده می کنید، مشکلات می توانند سخت تر شوند. در این صورت ممکن است، شما نیاز به توسعه دهنده و صحبت و یا استخدام فرد یا تیمی به منظور رفع معضل یاد شده داشته باشید.

موارد مهم دیگری که باید بررسی شوند:

بهینه سازی تصاویر برای افزایش سرعت بدون از دست رفتن کیفیت و قابل خوانایی آنها. شما می توانید ابزارهایی مانند Tiny PNG را برای فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر خود به سرعت و آسان استفاده کنید.

البته از وبرایشگر عکس آفیس نیز می توانید استفاده کنید و همین طور افزونه هایی در این زمینه نیز برای افرادی که از وردپرس استفاده می نمایند وحود دارد.

 

۲- اسنیپت ویژه featured snippet

دومین نکته در ارتقا سئو در ۲۰۱۹ اسنیپت ویژه هستند. اسنیپت ها بلوک های اطلاعاتی هستند که در موتور جستجو درست در زیر آگهی های Google ظاهر می شوند.

این قطعه ها توسط Google طراحی شده اند تا به کاربران کمک کند اطلاعات مفید را سریع و آسان بخوانند و درک کنند. و البته شما می توانید از آنها برای پیش افتادن از مقالات رقبای خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: Rich snippet (ریچ اسنپیت) چیست؟

ما البته در مورد محتوا صحبت می کنم. و در اینجا یک پیش نمایش سریع است. در زیر یک اسنیپت ویژه را مشاهده می نمایید:

اسنیپت ویژه

 

همانطور که می بینید، برای این جستجوی کلمات کلیدی خاص، “Sales on social media”، این مقاله منتشر شده موقعیت دلخواه صفر را دریافت کرد و به عنوان یک اسنیپت ویژه واجد شرایط شده است.

چگونه یک اسنیپت ویژه داشته باشیم؟

به طور خلاصه، به بررسی برخی از مهمترین مراحل و راهکارهای محتوای تولیدی شما می پردازیم:

یک تحقیق برای کلمه کلیدی انجام دهید مهم این است که محبوب ترین کلمات کلیدی و در عین حال، کم رقابت ترین آنها را پیدا کنید.

پایین بودن رقابت برای یک مجموعه خاص از کلمات کلیدی ، شانس بالا بودن رتبه آنها در یک جستجوی خاص را افزایش می دهد. چندین ابزار آنلاین برای سئوکار های حرفه ای وجود دارد.

من پیشنهاد می کنم  از کاوشگر کلمات کلیدی MOZ یا همان Moz’s Keywords Explorer استفاده نمایید. این برنامه استفاده ای آسان و نتایجی عالی دارد.

بیشتر بخوانید: ۱۱ ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی سایت برای افزایش بازدید

MOZ keyword Explorer

 

به برخی از سوالات پاسخ دهید. اکثر جستجوها بر اساس سوالاتی است که مردم برای پاسخ آنها را نیاز دارند. این پاسخ ها را در قالب ساده و جامع به آنها بدهید.

ساده ترین راه برای ارائه سوالات بسیار خوب، استفاده از کلمات کلیدی است که در طول تحقیق اولیه پیدا نموده اید، در ابتدا روی آنها تمرکز کنید.

بهترین ابزارهایی که می توانید در این مرحله استفاده کنید عبارتند از اMoz’s Keywords Explorer، که قبلا گفته بودیم و سایت  Answer The Public

سایت  Answer The Public 

 

وقتی کلمه سئو را در این سایت جستجو می نماییم سوالات زیر را به ما پیشنهاد می دهد:

سوالات سئو

اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با ارزش است. رقبا را بررسی نمایید، ببینید چه چیزی در یک موضوع خاص نوشته شده است و سعی کنید بهتر از آن باشد. چیزی بهتر و در عین حال جدید.

بر روی به دست آوردن لینک های ارزشمند به محتوای خود کار کنید. برای انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که محتوای شما واقعا خوب است.

بسیاری از وبلاگ ها و وب سایت های دیگر اگر شما چیزی ارزشمند برای گفتن داشته باشید، به شما لینک می دهند.

 

۳- محتوای منظور کاربر User intent content

سومین مورد در ارتقا سئو در ۲۰۱۹ محتوای منظور کاربر است. هنگامی که ترافیکی در بازاریابی به خصوص بازاریابی یک تجارت الکترونیک به وجود می آید، دانستن منظور کاربر ضروری است. تمرکز شما باید بر این ایده اصلی باشد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹

منظور کاربر چیست؟

به طور خلاصه، به اطلاعات یا محصولی که کاربر به دنبال آن است اشاره می کند. به عبارت دیگر، اگر آنها قصد دارند دقیقا چیزی (یا چیزی شبیه) آنچه که شما در مورد آن نوشتید یا محصولاتی که شما می فروشید، پیدا کنند ؛ باید به صفحه شما دسترسی داشته باشند .

به عنوان مثال، کاربر میخواهد:

جایی برود

چیزی پیدا کند

پاسخ به یک سوال را پیدا کنید

چیزی بخرد

چیز جدیدی در مورد مسئله ای یاد بگیرد

و غیره …

انواع منظور کاربر

بر این اساس، ما ۴ نوع منظور کاربر داریم :

4 نوع منظور کاربر

 

ناوبری: کاربر تلاش می کند تا یک وب سایت یا صفحه خاص پیدا کند. آنها قبلا کمی درباره نام تجاری شما، درباره آنچه که در حال نوشتن و غیره هستید، می دانند.

اطلاعاتی: کاربر سعی دارد اطلاعات مربوط به یک موضوع خاص را پیدا کند. آنها برخی از کلمات کلیدی، شاید یک سوال داشته باشند، آنها پاسخ های خود و دانش با ارزش در مورد مسائل خود را جستجو می نمایند.

تجاری: کاربر می خواهد یک محصول خاص را بخرد یا خدمات خاصی را بدست آورد. آنها ممکن است آگاه نباشند که شما وجود دارد و شما قادر به انجام نیازهای آنها هستید. با این حال – موتورهای جستجو – براساس کلمات کلیدی و محتوا، این کاربران را به سمت شما هدایت می کنند.

تراکنش: کاربر به شما می شناسد، محصولات و خدمات شما را می شناسد و  آماده خرید هستند.

رتبه بندی موتور جستجو در اینجا نقش مهمی دارد. آنها همیشه مهم بودند و به نظر می رسد که همیشه مهم خواهند بود.

چه کاری می توانید انجام بدهید؟

رقابت را مطالعه کنید. در مورد محبوب ترین کلمات کلیدی بر اساس صنعت خود، آنچه افراد دیگر دنبال آن هستند و نتایجی که آنها می توانند از طریق موتورهای جستجو دریافت کنند، تحقیق نمایید.

سپس، سعی کنید بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید و آنها را هدف محتوای خود قرار دهید و بر اساس آنها کار کنید.

شما همچنین می توانید صفحات سوالات رایج رقبا، انجمن های مربوطه و مراکز کمک به صنعت خود را برای دریافت کلمات کلیدی مورد نیاز مطالعه کنید.

 

۴- بک لینک ها هنوز هم مهم هستند

بک لینک

مورد چهارم در ارتقا سئو در ۲۰۱۹ بک لینک است. ساختمان بک لینک زمانی بسیار مهم بود – زمانی که رتبه بندی موتورهای جستجو تنها به تعداد بک لینک های شما بستگی داشت.

امروزه رتبه بندی بستگی به مجموعه ای از عوامل دارد و ما در حال حاضر بخش مهمی از این موارد را قبل تر مورد بحث قرار دادیم.

با این حال، فاکتور بک لینک را نباید فراموش کرد. این امر در ساختار برند و شهرت وب سایت ضروری است و هنوز هم یکی از عوامل مهم در رتبه بندی موتورهای جستجو است.

قبل از مشارکت در استراتژی های ساخت بک لینک، مهم است که تحقیقات خود را هدفمند نمایید و یافته های خود را در چند دسته سازماندهی نمایید.

لینک های معتبر و با کیفیت می توانند شما را در معرض ترافیک بیشتر قرار دهند و  افزایش قابل توجهی در به دست آورن اعتماد داشته باشید.

با این حال، تاکید باید بر ساختار برند باشد و نه در رتبه بندی بالا در گوگل. ترکیب این استراتژی با استراتژی مبتنی بر کلمه کلیدی که در بالا گفته شد، شما سریعتر از همیشه به هدف خواهید رسید.

با توجه به دستورالعمل گوگل، “بهترین راه برای دریافت لینک های با کیفیت بالا و مرتبط با شما از سایت های دیگر، ایجاد محتوای منحصر به فرد و مرتبط است که می تواند به طور طبیعی در جامعه اینترنت به دست آید.

ایجاد محتوای خوب: پیوندها معمولا به صورت انتخابی در مقاله های شاخص و محتوای مفیدتر شما هستند،این محتواها شانس بیشتری دارند تا دیگران این مطلب را برای خواندن ارزشمند بدانند و به آنها پیوند دهد.

نکته: همچنین می توانید اینترنت را برای اشاره به نام تجاری که به شما لینک نشده است، بررسی کنید و سپس با مدیران وبسایت یا صاحبان سایت تماس بگیرید تا از آنها بخواهند لینک هایی به شما بدهند.

بیشتر بخوانید: تکنیک ساخت بک لینک واقعی و موثر

 

۵٫ هدفگذاری مجدد محتوای هوشمند Smart content repurposing

هدفگذاری مجدد محتوای هوشمند

مورد پنجم در ارتقا سئو در ۲۰۱۹ هدفگذاری مجدد محتوای هوشمند است.

این اتفاقی است که می افتد – انتظار می رود در زمان کوتاه تکرار شود – محتوایی که باید به روز شود و مجددا منتشر شود را باید پیدا کرد. در موارد دیگر، محتویاتی که قبلا در پلتفرمی منتشر شده که شما دیگر از آن استفاده نمی کنید را می توانید آن را در وب سایت یا وبلاگ خود مجددا منتشر کنید.

از لحاظ سئو ، این بازنشرها عالی هستند، اما این بار، می خواهیم در مورد چیزی متفاوت صحبت کنم. در مورد تطبیق مطالب خود با چند نوع از رسانه و بهبود رتبه بندی سئو خود از طریق آن.

هدفگذاری مجدد محتوا آسان است

اگر شما یک پادکست یا یک وبلاگ ویدئویی دارید یا در کار ایجاد اطلاعات اینفوگرافیک کسب و کار  هستید، می توانید بیشتر محتوای خود که فقط در قالب اصلی منتشر شده است را بازنشر نمایید.

توصیه من این است که همه چیزهایی را که به عنوان بازنویسی متن ایجاد می کنید در مقاله یا پست  منتشر شده، قرار ندهید. بلکه، رونویسی را همراه با فایل چندرسانه ای اصلی منتشر کنید، حال این فایل می تواند صوت، ویدیو و یا یک فایل تصویری استاتیک باشد.

مقالات متنی به شما این امکان را می دهد که کلمات کلیدی را وارد کنید و به شما در بهبود رتبه صفحه کمک می کند. همچنین می توانید بازدید کنندگان بیشتری داشته باشید. از یک طرف، ترافیک ارگانیک تولید شده توسط موتورهای جستجو نیز وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر، شما تعداد زیادی بازدید کننده خواهید دید که به جای محتوای صوتی یا وبلاگ ویدئویی به دنبال محتوای نوشته شده هستند. و اگر شما در حال چاپ یک اینفوگرافیک هستید، می توانید از بازدیدکنندگان احتمالی که مایل به خواندن متن دقیق تر و دقیق تر نسبت به موضوع مورد نظر خود هستند، بهره مند شوید.

 

کلام آخر

سئو باید بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شما، همراه با بازاریابی محتوا باشد. در این مطلب سعی شد موارد مهم در ارتباط با ارتقا سئو در ۲۰۱۹ بیان شود.

برای اینکه محتوای شما موثر باشد، شما نیاز به یک طرح مفید سئو و حداقل یک دانش پایه از آن دارید.

تا زمانی که شما با آخرین به روز رسانی های سئو همراه باشید و موارد گفته شده در این مقاله را جدی بگیرید، سئو ساده تر خواهد شد.

در سال ۲۰۱۹، شما باید بر روی لینک ها، کلمات کلیدی و دموبایل فرندلی تمرکز کنید – در همان زمان باید بر روی  قصد کاربر، اسنیپت ویژه و محتوای هوشمند هم کار نمایید.

 

منبع: https://mention.com/blog/improve-seo-2019/ – ترجمه از سئو پارسیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + سه =