استراتژی محتوای بلند مدت

استراتژی محتوای بلند مدت

هر مدیر سایتی می داند که مهمترین فاکتور در سئو، افزایش میزان بازید و نهایتا تعداد مشتری، تولید محتوای بلند مدت و ماندگار است. منظور این است که محتواهایی تولید شود که هیچ گاه ارزش خود را از دست ندهند و همیشه برای کاربر تازگی داشته باشند.
تولید محتوا دارای تاثیرات زیادی است من جمله:
۱- افزایش ترافیک سایت
۲- افزایش اعتبار برند محصولات شما
۳- افزایشش میزان کارآفرینی برای شما
۴- افزایش اعتماد کاربر به شما
۵- و…
حال بهترین محتوا، به محتوایی گفته می شود که نه تنها از نظر کمی و کیفی بسیار عالی باشد و کاربر را به سمت خود ترغیب کند، بلکه باید همیشه ماندگار باشد. برای این که استراتژی بلند مدت برای محتوا اعمال شود باید چند اقدام انجام داد:
۱- همزمان با گذشت زمان، یافته های جدیدتری درباره آن موضوع کشف می شود پس شما باید مقالات قدیمی در این رابطه را به روز رسانی کنید و مطالب جدید به آن اضافه نمایید.
۲- با روش های مختلف سعی کنید ظاهر مقاله را چه از نظر تصاویر و چه از نظر فرمت مقاله، همیشه به روز نگه دارید.
۳- درباره کالاهای خود، همیشه نکات جدید و آخرین یافته ها و کاربردها را

‫از آنجایی که هر روزه کسب‫ و کارهای بیشتری به عنوان‬‬رسانه ای برای محصولاتشان از اینترنت استفاده میکنند،‬ باید صاحبان کسب و کار دلیل‬ مفید بودن استراتژی محتوای بلند مدت برای دست یابی به‬ اهداف جستجو را درک کنند.‬ استراتژی محتوا برنامه ریزی، ساخت و‬ مدیریت محتوای مورد استفاده است.‬ حال میخواهم هر یک از آنها را جداگانه بررسی کنم.‬ پیش از اینکه محتوایی بنویسید و‬ ارسالش کنید یا اینکه آن را در وب ارایه نمایید‬ باید برنامه ریزی داشته باشید،‬ برای اینکار باید مخاطبین هدف و‬ نیازهای آنها را درک کنید.‬

مثالی از استراتژی محتوای بلند مدت

محتوا را به عنوان یک طعمه‬ و مخاطبین را ماهی در نظر بگیرید،‬ اگر از طعمه ی اشتباهی استفاده‬ کنید و یا اینکه طعمه ی درستی‫ را درجایی که ماهی‬ وجود ندارد بیندازید اصلا خوب نیست. چیزی که میخواهید را نمیگیرید‬ ولی با شناختن مخاطبین، محل حضور آنها‬ و موضوع بحث آنها ، شما میتوانید‬ راحت تر آنها را پیدا کرده‬ و چیزهای مهم برای آنها را درک کنید‬. وقتی که این موضوع را با‬ آنالیز کلمات کلیدی همراه میسازید، درک بسیار قوی از‬ قالبها و انواع مباحث که میخواهید‬ برای آن محتوایی تولید کنید داشته باشید.‬ وقتی که ساخت اصلی شروع میشود‬ بدون شک محتوا اصل ماجراست.‬ ساخت محتوا عملی است که باید آن را‬ چه بخواهید چه نخواهید در برنامه‬ ریزی بازاریابی آنلاین خود جا دهید.‬ اگر شما محتوایی نمی نویسید و‬ آن را در وب به اشتراک نمیگذارید‬ سهم ترافیک سایت خود را از دست میدهید.

‬ هر راهی که شما میتوانید به‬ مشتریان بالقوه خود کمک کنید‬ به قالب و کلیدواژه های مورد‬ هدف شما بستگی داشته و مخاطبینی که شما‬ به دنبالش میروید یک فرصت است‬ و اگرخوب در موردش فکر کنید‬ اگر شما به پرسش های متداول مشتریان خود پاسخ ندهید‬ رقبای شما اینکار را خواهند کرد‬. ساخت محتوا شامل نوشتن محتویات مورد‬ هدف، مربوط و مفید است.‬ کمیت محتوا به اندازه ارزش کیفی آن اهمیت ندارد‬، چون محتوای با کیفیت را مردم‬ با دیگران به اشتراک میگذارند.‬ برای اهداف سئو، به یاد داشته‬ باشید که محتوایی که مخاطبین را جذب میکند‬ و لینکها و صفحات با کیفیت مرتبط از نظر‬ موتورهای جستجو لایق امتیاز گرفتن میباشند.‬ هر کاری که تیم یا گروه‬ یا منبع شما برای اجرای این برنامه ریزی انجام دهد،‬ شما باید مطمئن شوید که محتوا به صورت روتین برای‬ کلیدواژه ها و مخاطبین مورد هدف نوشته میشود.

‬ وقتی که محتوای شما ساخته شد، باید مدیریت شود‬ و به طور مناسب حفظ گردد.‬ یک سیستم مدیریت محتوای خوب به‬ اعضای تیم اجازه تصحیح، ویرایش، پست‬ و حفظ سریع و بهینه ی‫ محتوا را داده و همچنین‬‬ آن ها را در جریان کار‬ یاری کرده و آنها را به‫ تشکیل یک محیط همکارانه‬‬ بین تیم و اعضای آن تشویق میکند.‬ با رفتن به چرخه ی برنامه‬ ریزی، ساخت و مدیریت محتواهای مفید‬ میتوانید یک استراتژی محتوای بلند مدت، موفق و دائمی را رقم بزنید‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ تا تاثیر فوق العاده آن را در سئو سایت مشاهده کنید.

منبع: فست سئو
‫‬‬

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دو =