اشتباهات لینک سازی

اشتباهات لینک سازی

حتی اگر لینک سازی بیش از یک دهه عمر داشته باشد ، مشخص است که هنوز هم سردرگمی های عظیمی در اطراف آن وجود دارد. در این مطلب در مورد اشتباهات لینک سازی صحبت می کنیم. با سئو پارسیان همراه باشید.

هر چند وقت یک بار ، یک استدلال بزرگ وجود دارد. برخی از این بحث ها و استدلال ها صرفاً ناشی از ضرورت پر کردن خلاء مطالب است ، اما برخی از آنها ناشی از نگرانی واقعی و سردرگمی هستند:

“برای پیوندها درخواست نکنید!”

“یک چنگال را در آن بچسبانید ، ارسال مهمان انجام می شود!”

“سعی کنید از ایجاد لینک جلوگیری کنید!”

سئو یک صنعت همیشگی است؛ آنچه دیروز کار کرده است ممکن است امروز کار نکند. کارمندان گوگل همیشه به این امر کمک نمی کنند.

در واقع ، آنها اغلب سوخت را به آتش اضافه می کنند. به همین دلیل می خواهیم امروز نقش “افسانه شگفت انگیز لینک سازی” را بازی کنیم.

بنابراین ، اگر هنوز در مورد لینک سازی سردرگم هستید ، این مطلب را مطالعه کنید تا ده مورد از بزرگترین طلسم های موجود در آن را باطل کنید.

 

۱٫ اگر لینک را بسازید ، آنها می آیند

در اینجا تصوری در بین بسیاری از بازاریابان دیجیتال و سئوکارها وجود دارد که اگر شما به سادگی محتوای عالی و منابع ارزشمند ایجاد کنید ، کاربران به سمت شما خواهند آمد.

اگر از قبل یک برند یا یک وب سایت کاملاً شناخته شده ی معتبر دارید ، این می تواند یک جمله درست باشد. با این حال ، اگر شما مانند اکثریت قریب به اتفاق وب سایت ها – به دنبال دیده شدن از بیرون باشید – این می تواند یک ذهنیت کشنده باشد.

برای اینکه مردم بتوانند شما را پیدا کنند، باید جاده هایی بسازید که آنها را به جایی که می خواهید هدایت کنید. اینجاست که لینک سازی وارد می شود.

اکثر افرادی که در گوگل جستجو می کنند ، روی نتایج ارگانیک کلیک می کنند. در حقیقت ، برای هر کلیک روی یک نتیجه پولی در گوگل ، ۱۱٫۶ کلیک برای نتایج ارگانیک وجود دارد!

بیشتر بخوانید: انواع بک لینک؛ خوب بد زشت!

کلیک کاربران بعد از جستجو در گوگل

 

و برای ایجاد رتبه بندی خود در موتورهای جستجو ، به لینک نیاز دارید.

که ما را به طلسم دوم ما در مورد لینک ها می رساند.

 

۲٫ برای رتبه بندی به لینک ها نیاز ندارید

من نمی توانم باور کنم که هنوز هم افرادی هستند که در سال ۲۰۱۹ این گونه فکر می کنند ، اما این افراد وجود دارند. در ادامه ی اشتباهات لینک سازی به این مورد اشاره می نماییم.

به طور خلاصه ، هرچه بک لینک های معتبرتر و مرتبط تری بتوانیم بسازیم ، سایت برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه بندی بهتری می یاید.

این به این معنا نیست که لینک ها تنها عامل الگوریتم گوگل هستند که اهمیت دارند ، اما شکی نیست که یک پروفایل بک لینک قوی و مرتبط بیکی از عوامل مهم هستند.

 

۳٫ تنها لینک به سایت هایی با اعتبار دامنه بالا اهمیت دارد

به عنوان یک سازنده لینک ، مطمئناً باید به دنبال سایت های هدف با معیارهای بالا باشید. با این حال ، آنها تنها چشم اندازهایی نیستند که باید برای شما مهم باشند.

گاهی اوقات یک اعتبار دامنه ( (domain authority (DA ) کم فقط می تواند نشانه ای از سایت جدید باشد. اما معیارها را برای یک لحظه فراموش کنید.

در کنار اعتبار ، رابطه هم اهمیت دارد. اگر دورنمای یک لینک کاملاً به وب سایت شما مرتبط است ، اما دارای DA کم است ، باز هم باید آن را هدف قرار دهید.

در حقیقت ، اکثر سایت هایی که مورد توجه شما قرار می گیرند ، به احتمال زیاد بیشترین معیارهای چشم نواز را نخواهند داشت ، اما بیشتر از اینها ، ارتباط از DA مهمتر است.

وقتی فقط روی معیارها تمرکز می کنید ، فرصتهای کاملاً مرتبط را از دست نخواهید داد. لینکی که سیگنالهای اعتماد را ارسال می کند با ارزش تر از لینکی است که توسط معیارهای طراحی شده توسط اشخاص غیر از گوگل مهم تلقی شده است.

دلیل دیگر دلیل این امر این است که الگوریتم گوگل به دنبال تنوع در نمایه بک لینک شما است. ممکن است فکر کنید که نمایه ای با بیش از ۱۰۰ لینک، که همه دارای  DA بالای ۹۰ هستند ، آرزو خواهد بود.

در واقع ، گوگل به عنوان مظنون به آن نگاه خواهد کرد. بنابراین ، در حالی که شما باید به طور کامل سایت های بالا را هدف قرار دهید ، از “بچه های کوچک” غافل نشوید.

بیشتر بخوانید: اعتبار صفحه Page Authority چیست؟ و تاثیر آن بر سئو

 

۴- شما باید به صفحات پول خود پیوند ایجاد کنید

وقتی می گویم “صفحات پول” ، منظورم صفحاتی است که شما به طور خاص به دنبال تبدیل آن هستید ، خواه کاربران آن به هدایت یا منجر به فروش شود.

فکر می کنید اگر می خواهید برای ساخت بزرگراه های دیجیتالی که باعث ایجاد ترافیک به وب سایت شما می شود ،تلاش کنید ،آیا می خواهید همه این ترافیک ها به این صفحات پولی راه پیدا کنند ، درست است؟

اگرچه در واقعیت ، شما باید رویکرد کاملاً متضادی را اتخاذ کنید. اول از همه ، نزدیک شدن به سایتهایی که در رابطه با شما هستند و از آنها بخواهید که به صفحات پول شما پیوند دهند، بسیار ناخواسته یا تهاجمی به نظر می رسند. شما با این حرکت به پای خود تیراندازی می کنید.

اما مهمتر از همه ، این صفحات پول معمولاً صفحاتی نیستند که دارای اطلاعات با ارزش باشند. وب مسترها به احتمال زیاد به صفحه ای با اطلاعات پرشور یا محتوا کاملاً ظریف ایجاد شده لینک می دهند، نه صفحه ای که محصولات یا خدمات شما را نشان می دهد.

ایجاد پیوند به داراییهای قابل لینک دادن شما شانس موفقیت شما را افزایش می دهد و در نهایت باعث افزایش مشخصات صفحات پول شما در دراز مدت نیز خواهد شد.

 

۵- شما باید بهترین و آموزنده ترین دارایی با قابلیت لینک شدن را ایجاد کنید

اگر دقیقاً با یک دارایی قابل لینک آشنا نیستید ،باید بگوییم این صفحه ای در وب سایت شما است که به طور خاص برای جذب لینک ها/ اشتراک های اجتماعی طراحی شده است. دارایی ها می توانند به اشکال مختلف بیایند: صفحات منبع ، فیلم های خنده دار ، بازی ها و غیره.

مطمئناً دارایی های قابل لینک بر روی درختان رشد نمی کنند ، و روند ارائه ایده برای یک دارایی قابل لینک با ارزش آسان نخواهد بود. به همین دلیل است که بعضی افراد به تکنیک آسمان خراش (the skyscraper technique) اعتماد می کنند.

در این تکنیک شما به داراییهای قابل لینک شدنی که رقبای شما ایجاد کرده اند نگاه می کنید ، و یکی را انتخاب می کنید و به سادگی سعی می کنید دارایی بزرگتر و بهتری از آن ایجاد نمایید.

این یک تکنیک کاملاً ناکارآمد نیست ، اما نباید احساس را داشته باشید که مجبور هستید این کار را انجام دهید.

دارایی های قابل لینک نیازی به کلمات سنگین “راهنمای نهایی” یا گزارش های سنگین تحقیق شده ندارند. به جای اینها تحقیق خود را انجام دهید و بر ساختن یک منبع معتبر که مردم مخاطب شما به آن علاقه مند هستند ، متمرکز شوید.

ارزش یک دارایی قابل لینک با پیدا کردن زاویه مناسب و صحت اطلاعاتی که ارائه می دهید بیار زیاد است.

 

۶٫ هرچه ایمیل بیشتری ارسال کنید ، لینک های بیشتری کسب می کنید

چندین سئوکار  را می شناسیم که دوست دارند یک شبکه گسترده ایجاد کنند – آنها برای هر کس و هر شخصی ایمیل ارسال می کنند حتی آنهایی که کمترین ارتباط را با بازار مخاطبان خود دارند.

این یک اصل فروش قدیمی است: این ایده که مکالمات بیشتر منجر به خرید بیشتر شوند. و در واقع در فروش ، معمولاً این اتفاق می افتد.

در لینک سازی؟ نه زیاد

این امر به این دلیل است که ، در لینک سازی، زمانی که شما یک نامه شخصی سازی شده و با تفکر ارسال می کنید، شانس شما برای گرفتن  لینک از آن شخص افزایش می یابد.

وب مسترها ایمیل هایی پشت سر هم ارسال می کنند ، به حدی که عبور از موارد عمومی آسان نیست.

آنها باید به طور اثرگذاری مطمئن شوند که سایت شمت ارزش لینک دادن را دارد. اگر تصمیم به ارسال ایمیل به هر سایتی با یک جریان را دارید، دیگر فرصت ندارید برای هر سایت هدفی که ارزشمند باشد، دسترسی ویژه ای برقرار کنید.

 

۷٫ تنها مزیت لینک سازی، الگوریتمی است

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، لینک ها برای الگوریتم گوگل اساسی هستند. هرچه بک لینک های با کیفیت بیشتری ایجاد کنید ، بیشتر احتمال دارد که برای کلمات کلیدی مورد نظر خود در گوگل رتبه بندی شوید.

این دلیل اصلی برای لینک سازی است. اما تنها دلیل ایجاد لینک نیست. در حقیقت ، چندین مزیت غیر الگوریتمی وجود دارد که لینک سازی آنها  را می تواند تامین کند.

اول از همه ، باعث دیده شدن برند می شود. ایجاد لینک باعث می شود تا برند شما نه تنها در دراز مدت برای گوگل بلکه برای کاربران در کوتاه مدت نیز قابل رویت باشد.

هنگامی که یک کاربر با لینکی به فهرست منابع شما می آید ، به اینکه شما چگونه از این لینک در رتبه بندی گوگل منتفع می شوید فکر نمی کند، او فقط ممکن است روی پیوند شما کلیک کرده باشد و درست به همان جا آمده باشد.

لینک سازی همچنین می تواند به ایجاد روابط منجر شود. به دلیل ماهیت ساخت لینک، در پایان با بسیاری از تأثیر گذاران بالقوه و چهره های قدرت در بازار هدف خود گفتگو می کنید. این مکالمات لازم نیست به محض قرار دادن لینک شما پایان یابد.

در واقع ، اگر مکالمات شما به اینجا ختم می شوند ، بازاریابی را اشتباه انجام می دهید. از این واقعیت استفاده کنید، توجه آنها را داشته باشید و ببینید چه کارهای دیگری را می توانید برای یکدیگر انجام دهید.

 

۸٫ شما فقط باید انکر های anchors دقیق را دنبال کنید

در گذشته سئو / لینک سازی، یکی از بهترین راه های پیشروی استفاده از کلمات کلیدی / برند هدف شما به عنوان انکر تکست برای بک لینک های شما بود. بمباران کلمه کلیدی یا همان Keyword stuffing و پنهان کاری نیز به ویژه مؤثر بود.

بیشتر بخوانید: Keyword Stuffing چیست؟ تاثیر مخرب آن بر سئو

اما زمان در سئو تغییر کرده است و برخی تبدیل به اشتباهات لینک سازی شده اند. وقتی گوگل یک پروفایل بک لینک را می بیند که فقط از چند تا انکر تکست استفاده می کند ، شما یک دره جدید از گوگل پنالتی به روی خود باز می نمایید.

اکنون این کار اسپم محسوب می شود. از نظر گوگل،این به نظر نمی رسد یک پروفایل بک لینک طبیعی باشد.

به همین ترتیب ، توجه به این نکته حائز اهمیت است که کیفیت لینک به خودی خود بسیار مهمتر از انکر تکستی است که با آن همراه است.

ولی این واقعاً باید از دست شما خارج باشد. هنگامی که به روش صحیح لینک می دهید ، با مدیرانی که لینک شما را منتشر می کنند همکاری می کنید. شما کنترل صد در صد از وضعیت را ندارید ، و مدیر وب سایت غالباً با استفاده از انکر تکست مورد نظر خود این کار را انجام می دهد.

بنابراین مطمئن باشید ، باید لینکهای داخلی خود را با انکر تکست بهینه شده در صورت امکان بهینه کنید ، اما به خاطر داشته باشید که بهتر است توزیع انکر تکست متنوعی داشته باشید.

 

۹- لینک سازی به توانایی های فنی احتیاج دارد

در کنار اینکه سازنده لینک هستیم ، کارفرما نیز هستیم، پس برخی از اشتباهات لینک سازی را تجربه کرده ایم. هنگام استخدام سازندگان لینک دیگر ، یکی از شک و تردیدهایی که اغلب با آن روبرو می شویم مربوط به مهارت های فنی است. بسیاری از افراد که با لینک سازی نا آشنا هستند فکر می کنند که این کار به کد نویسی یا توانایی توسعه وب احتیاج دارد.

اگرچه داشتن چنین توانایی هایی مطمئناً در تلاش برای لینک سازی به شما آسیب نمی رساند ، اما باید بدانید که این توانایی ها اصلاً لازم نیستند. ایجاد لینک بیشتر از اینکه به دانستن نحوه نوشتن حلقه در جاوا اسکریپت نیاز داشته باشد، بیشتر به خلاقیت ، ارتباطات و استراتژی می پردازد.

اگر این توانایی را دارید که به طور مؤثر دیگران را ترغیب کنید ، محتوای ارزشمند ایجاد کنید یا ترند ها را شناسایی کنید ، می توانید لینک بسازید.

 

۱۰٫ همه لینک ها ارزش یکسانی دارند

آخرین موردی که در اینجا در مورد اشتباهات لینک سازی بیان می نماییم این است که برخی از افراد بر این باوردند که همه ی لینک ها دارای وزن و ارزش یکسانی هستند.

همه لینک ها به طور یکسان ایجاد نمی شوند ، ما درباره لینک های فالو یا نوفالو صحبت نمی کنیم. در واقع ، تفاوت هایی وجود دارد که فقط باید میان لینک های فالو شده ، دنبال کنید.

به عنوان مثال ، لینک های edu. را در نظر می گیریم. این لینک ها مورد جستجوی برخی از لینک سازان  هستند ، زیرا تصور می شود که قدرت مفرطی دارند.

بیایید بگوییم که شما دو لینک از همان وب سایت edu. دارید. آنها هر دو در یک دامنه هستند ، دارای یک اعتبار یکسان، اما در صفحات مختلف قرار دارند. یکی در صفحه بورس تحصیلی و دیگری در صفحه منابع استاد است که به دقت مورد بررسی قرار گرفته است.

هر دو آنها لینک های زیر را دنبال می کنند ، بنابراین ، به طور طبیعی ، هر دو باید ارزش یکسان داشته باشند ، درست است؟

اشتباه است! موتورهای جستجو به اندازه کافی هوشمند هستند که تفاوت بین یک لینکی که به سختی به دست آمده و لینکی که هر کسی می توانند آن را ارسال کند ، می دانند.

در کنار این ، قرار دادن لینک در کجای یک صفحه دارای اهمیت است. حتی اگر دو لینک دقیقاً در همان صفحه باشند (نه فقط در همان دامنه) لینکی که می توانید بدون پیمایش مشاهده کنید، ارزش بیشتری خواهد داشت.

 

کلام آخر

در این مطلب ۱۰ مورد از اشتباهات لینک سازی را بیان نمودیم. اما به خاطر داشته باشید لینک سازی و سئو ، علوم موشکی نیستند.

سردرگمی زیادی در آنجا وجود دارد ، به لطف این واقعیت که استانداردهای گوگل به سرعت تغییر می کنند و عادات قدیمی سخت می میرند ، و جوابها و راهکارهای مورد نظر شما همیشه واضح نیستند.

گفته می شود ، نکات فوق برخی از بزرگترین و گسترده ترین اشتباهات این صنعت است. امیدوارم بتوانیم آنها را برای شما پاک کنیم.

 

منبع: MOZ – ترجمه از سئو پارسیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − شش =