اصول طراحی صفحه فرود Landing Page

اصول طراحی صفحه فرود Landing Page

طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) در یک بازاریابی موثر و تبدیل بازدید کنندگان به مشتری بسیار مهم است. در این مطلب درباره اصول طراحی صفحه فرود صحبت می نماییم.

صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) چیست؟

صفحه فرود یا لندینگ پیج به صفحه ای گفته میشود که با هدف بازاریابی ساخته شده و اولین صفحه ای هست که بازدیدکننده از طریق کمپین های تبلیغاتی وارد آن می شود.

توضیحات بیشتر در رابطه با تعریف صفحه فرود را می توانید در مطلب صفحه فرود Landing Page چیست؟ مطالعه نمایید.

انواع صفحه فرود

قبل از شروع طراحی صفحه فرود باید با انواع صفحه فرود آشنا باشیم تا بسته به هدفی که داریم تصمیم بگیریم که چه نوعی از صفحات فرود رو طراحی کنیم. سه دسته بندی اصلی صفحات فرود :

صفحات اصلی

معمولا صفحه اول، صفحه دسته بندی محصولات و… که جزو صفحات اصلی وبسایت ما هستند، جزئی از این دسته قرار میگیرند. در صفحه اول معمولا کلیت کسب و کار ما معرفی میشود و بسته به مدل کسب و کار اطلاعاتی که در این صفحه قرار میگیرد متفاوت است.

مثلا شرکت های ارائه دهنده خدمات(lead gen) ممکن هست خدماتشان و نظرات کاربران خود را در این صفحه نمایش بدهند و فروشگاه های اینترنتی نیز پرفروش ترین کالاها و دسته بندی محصولاتشان را در صفحه اول به نمایش در بیاورند.

در بعضی مواقع ایده خوبی نیست که از صفحات اصلی سایت به عنوان یک صفحه لندینگ پیج استفاده کنیم اما سایت های موفق زیادی هم هستند که اینکار را انجام دادند و نتیجه هم گرفتند، نمونه آن سایت پونیشا است و همینطور بعضی از فروشگاه های اینترنتی که صفحه دسته بندی محصولاتشان رو به عنوان لندینگ پیج استفاده میکنند.

بیشتر بخوانید: پونیشا چیست؟ چطور در آن شروع به کار کنیم؟

طراحی صفحه فرود پونیشا

 

میکروسایت

میکروسایت مکمل و شاخه‌ای از سایت اصلی است که به صورت مجزا عمل می‌کند. میکروسایت‌ها می‌توانند استفاده‌های متعددی برای برند‌ها داشته باشند.

مثلا بعضی از برند‌ها برای تمرکز روی یه کمپین خاص و یا برای داستان سرایی از میکروسایت ها استفاده می‌کنند. باوجود اینکه میکروسایت ها معمولا از چندین صفحه تشکیل میشوند ولی همچنان به عنوان صفحه فرود شناخه میشوند.

نمونه: شرکت Bolthouse Farms که محصولاتی مثل آبمیوه تولید می کند و شعارش “محصولات سالمتر” است میکروسایتی به نام UrWhatUPost.com ساخته تا به مردم نشان بدهد چقدر در شبکه های اجتماعی راجع به غذاهای سالم و چقدر راجع به غذاهای ناسالم صحبت میشود!

با کمک هشتگ ها اطلاعاتی رو جمع آوری نموده و داخل این میکروسایت به نمایش گذاشتند تا طرز تفکر مردم را راجع به این موضوع تغییر بدهند.( wtf در بالای سایت مخفف what the food است  )

میکروسایتی جهت نمایش میزان به اشتراک گذاری غذاهای سالم و ناسالم

اختصاصی

در طراحی صفحه فرود اختصاصی معمولا از منو و navigation استفاده نمی شود و تمرکز اصلی روی فراخوان عمل (Call to action) هست که این فراخوان میتونه پر کردن یه فرم، دانلود کاتالوگ، ثبت نام و یا خرید محصول باشد.

بیشتر بخوانید: تکنیک CTA یا Call to Action چیست و چگونه از آن استفاده نماییم؟

از بین سه دسته بندی لندینگ پیج که  معرفی شد بدون شک محبوب ترین و اثرگذارترینش صفحه فرود اختصاصی هست که در کمپین های ppc (تبلیغات کلیکی مانند ادوردز)، کمپین های سئو و… مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی هایی که یک لندینگ پیج اختصاصی را از بقیه متمایز می نماید

در این نوع صفحه فرود تمرکز اصلی روی یک عمل تبدیل (conversion action) خاص است.

نسبت به بقیه صفحات کمترین حواس پرتی را دارد .

فرآیند تبدیل بازدیدکننده به مشتری به ساده ترین شکل ممکن طراحی می شود.

بسیار هدفمند است و برای مخاطبان هدف طراحی می شود.

صفحه فرود اختصاصی معمولا به دو دسته تقسیم می شود :

صفحه فرود Lead gen

با ارزش ترین اطلاعاتی که در صفحه فرود lead gen از بازدیدکننده میتوانیم بگیریم ایمیل و یا شماره تلفن آنهاست که به ما این اجازه را میدهند که از این طریق با آنها در ارتباط باشیم و بتوانیم از طریق بازاریابی آن ها را به مشتری تبدیل نماییم.

گرفتن اطلاعات بازدیدکننده بجای دانلود یک کتاب الکترونیکی و… میتواند راه خوبی برای برقراری ارتباط و در نهایت تبدیل آن بازدیدکننده به مشتری باشد اما برای همه کاربردی نیست.

مثلا ما در صفحات فرودم خوددر رابطه با خدماتی که ارائه می کنیم اطلاعاتی را به مشتری می دهیم و سعی می کنیم اعتمادش را جلب نماییم و بعد از او میخواهیم که اگر به خدمات ما نیاز/علاقه دارد اطلاعاتش را در فرم وارد کند تا ما در سریعترین زمان ممکن با او تماس بگیریم.

ما در عوض این موارد میتوانیم از مشتری اطلاعات (مثل ایمیل، شماره تلفن و…) بخواهیم :

دانلود کتاب الکترونیک، مقاله آموزشی و بقیه مواردی که مرتبط با بازاریابی محتواست.

اشتراک خبرنامه، وبلاگ و…

ثبت نام جهت دسترسی به دوره های آموزشی انلاین، وبینارها و…

درخواست مشاوره

درخواست ارائه خدمات به صورت آفلاین

صفحه فرود Click-through

در لندینگ پیج click-through برخلاف لندینگ پیج lead gen فرمی وجود ندارد و در عوض هدف، متقاعد کردن بازدیدکننده برای بازدید صفحه دیگری است که در واقع تبدیل (conversion) در آن اتفاق می افتد.

معمولا صفحه فرود click-through در فروشگاه های اینترنتی مورد استفاده قرار میگیرد تا از این طریق بازدیدکننده با محصول آشنا شود و اشتیاق و علاقه ای جهت خرید آن محصول پیدا کند و در نهایت بر روی دکمه ای که در صفحه به عنوان عمل تبدیل(conversion action) وجود دارد کلیک نماید تا خرید را انجام دهد.

صفحه فرود click-through برای موارد زیر کارایی دارد:

خرید اینترنتی (با هدایت بازدیدکنندگان به سبد خرید)

ثبت نام برای مشاهده دمو و استفاده آزمایشی از خدمات

دانلود کاتالوگ و یا خلاصه ای از یک کتاب

نسبت توجه (Attention Ratio) در طراحی صفحه فرود

نسبت لینک های یک صفحه فرود را به یک عمل تبدیل (conversion action) نسبت توجه یا همان Attention Ratio می گویند.

در صفحات اصلی ممکن هست ما ۸۰ تا لینک داشته باشیم و فقط یکی از آنها  عمل تبدیل(لینک،دکمه یا فرم) باشد در نتیجه نسبت توجه آن صفحه میشود ۸۰:۱؛ در میکرو سایت ممکن هست ما ۳۰ لینک داشته باشیم و یکی از آنها عمل تبدیل باشد (۳۰:۱)؛ اما در صفحات فرود اختصاصی ما باید تمام تلاش خود را نماییم که فقط یک عمل تبدیل داشته باشیم (۱:۱).

ما میتوانیم از چند فراخوان تبدیل (call to action) در یک صفحه فرود اختصاصی استفاده کنیم ولی در نهایت همه آنها باید یک عمل تبدیل (conversion action) باشند.

به طور مثال سایت Semrush در صفحه فرود اختصاصی که برای کلمه “seo tools” ساخته، دو فراخوان تبدیل(call to action) قرار داده، یکی دکمه try now for free! و یک دکمه هم start your journey که پایین صفحه هست اما هردوی این دکمه ها را وقتی کلیک می کنید پنجره ثبت نام باز میشود (هر دو یک عمل تبدیل هستند).

سایت Semrush تو صفحه فرود اختصاصی که برای کلمه “seo tools”

در صفحه فرود اختصاصی که طراحی میکنیم باید کمترین حواس پرتی نسبت به عمل تبدیل وجود داشته باشد اما این بدان معنا نیست که هیچ اطلاعاتی در اختیار بازدیدکننده قرار ندهیم.

باید بیشترین تلاش را داشته باشیم که خدماتمانو  ویژگی هایمان و… را توضیح بدهیم تا اعتماد بازدیدکننده جلب شود تا در نهایت آن اقدامی که هدف ماست را انجام دهیم.

لینک های معمول مثل قوانین و مقررات و… در attention ratio درنظر گرفته نمی شوند ولی بعضی طراحان صفحات لندینگ پیج حتی لوگوی سایتشان را هم بدون لینک میزارند تا کسی نتواند از آن طریق از صفحه لندینگ پیج خارج شوند.

مراحلی که مشتری در فرایند خرید طی نماید (قیف AIDA)

قیف AIDA

مدل AIDA یکی از کاربردی ترین مدل های بازاریابی است و مراحلی که مشتری در فرایند خرید طی می نماید را شرح می دهد. در واقع این مدل به کارشناسان بازاریابی و فروش کمک میکند تا درک بهتری از فرایند فروش داشته باشند.

بازدیدکننده های صفحات فرود ما هر کدام ممکن است در یکی از چهار مرحله پایین قرار بگیرند که با هر کدام باید رفتار متفاوتی داشت و اطلاعات متفاوتی به آنها داد.

مثلا کسی که در مرحله اول(آگاهی) هست نیازی نیست به او دکمه پرداخت نشان داده شود و یا کسی که در مرحله چهارم(اقدام) قرار دارد نیازی به خواندن متن های طولانی ندارد در عوض نیاز به یک راه آسان برای ارتباط برقرار کردن یا ثبت سفارش دارد.

پس فهمیدن اینکه بازدیدکننده و مخاطب هدف ما در کدام مرحله است برای طراحی صفحات فرود بسیار مهم است. البته این مدل قدیمی است و به تازگی خیلی پیچیده تر شده و یک بازدیدکننده ممکن است چندین بار بین این مراحل جابجا شود.

قیف فروش AIDA به این صورت است که مرحله به مرحله تعداد بازدیدکننده ها کمتر می شود و تعداد کسانی که در نهایت محصول ما را میخرند یا سفارش ثبت می نمایند از تعداد کسانی که با محصول یا برند ما آشنا شدن بسیار کمتر است.

آگاهی (awareness)

در مرحله آگاهی، بازدیدکننده از وجود برند، محصول و یا خدمات ما مطلع می شود.

۱- در این مرحله مهمترین مسئله این است که باید توجه بازدیدکننده را جلب نماییم. میتوانیم مطالب و اطلاعات رایگان در اختیار مخاطب بگذاریم تا توجه او را جلب کنیم. (مثل قرار دادن یک مطلب آموزشی یا یک کتابچه رایگان…)

بازدیدکننده های جدیدی که در این مرحله قرار دارند باید مطمئن بشوند که کسب و کار ما قانونی است و تودر کار خود حرفه ای هستیم تا بتوانند به ما اعتماد نمایند. (در این مرحله در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین اطلاعات باید خود ار به آنها معرفی نماییم).

۲- قرار دادن لوگوی همکاران ما و یا مشتریان معتبر ما یا قوانین بازگشت وجه و گارانتی خدمات ارائه شده باعث میشود به سرعت اعتماد بازدیدکننده جلب شود.

۳- اگر نتوانیم به صورت خیلی واضح خدماتی که به مشتری ارائه می کنیم و ویژگی های آنها را به مشتری نشان بدهیم نمیتونایم نظر آنها را جلب کنیم.

۴- برای جلب نظر مشتری زمان خیلی کمی داریم و نباید حواس مشتری رو با لینک ها و مطالب بیهوده پرت کنیم.

۵- از افکت های عجیب نباید استفاده کنیم (بک گراندهای متحرک و…) هرچی صفحه ی  ما  احساس آرامش بیشتری داشته باشد کمتر حواس مشتری پرت میشود  و بیشتر به اصل قضیه تمرکز میکند.

۶- باید اطلاعات را طوری قرار بدهیم که بازدیدکننده به راحتی بتواندانها را پیدا نماید؛ هیچکس وقت زیادی را صرف شناسایی خدمات ما نمی کند! پس به ساده ترین و راحت ترین شکل ممکن باید اطلاعات را در اختیارش قرار دهیم که مجبور نباشد زمان زیادی را برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیازش صرف نماید.

علاقه (interest)

در مرحله علاقه، بازدیدکننده از مزایای محصول و یا خدمات ما مطلع میشود  و اگر نظرش جلب شود، علاقمند میشود تا برای دریافت اطلاعات بیشتر تحقیق نماید.

اشتیاق (desire)

در مرحله اشتیاق، بازدیدکننده از لحاظ عاطفی با محصول و برند ما ارتباط برقرار میکند و تمایل خرید او بسیار زیاد است.

اقدام (action)

در مرحله اقدام، بازدیدکننده اقدام به خرید یا هر عملی که مورد انتظار ما هست مثل عضویت در خبرنامه و … می نماید و به مشتری بدیل می شود.

در نظر گرفتن مدت زمانی که بازدیدکننده این مراحل رو طی میکند خیلی مهم هست و حتما باید به آن توجه کنیم و البته با توجه به مدل کسب و کار و نوع محصول و نوع تبدیل مدت زمان چرخه فروش متفاوت هست.

بازدیدکنندگان لندینگ پیج و مخاطبان هدف

بازدیدکنندگان و مخاطبان هدف صفحه فرود

مرورگر ها (Browsers)

این افراد معمولا کسانی هستند که در اینترنت صفحات مختلف را می بینند و مرور میکنند و در مرحله آگاهی (awareness) قرار دارند؛ ممکن جزو بازدیدکننده هایی باشند که فقط وبگردی می نمایند و قصد خرید یا ثبت سفارش ندارند.

ارزیابان (Evaluators)

خریدارانی که از برند یا محصولی که ارائه میکنیم، آگاه هستند و در حال ارزیابی و بررسی گزینه های مختلف هستند. این افراد معمولا در مرحله علاقه (interest) قرار دارند.

معامله گرها (Transactors)

کسانی که قصد انجام معامله/تراکنش رو دارند (هنوز تبدیل به مشتری نشدند ولی نزدیم هستند ) مثلا در حال اضافه کردن محصول به سبد خرید خود هستند و یا دنبال توضیحات پرداخت یا دکمه پرداخت آنلاین میگردند…به این افراد باید همه اطلاعاتی که نیاز دارند داده بشود تا به مرحله قبل برنگردند، مثلا اعتمادشان جلب شود که این کالا یا سرویسی که می خرند ارزش دارد و باکیفیت است.

مشتریان (Customers)

کسانی که محصول یا سرویس رو خریداری یا ثبت سفارش کردند و تبدیل به مشتری شدند.

باید مطمئن شویم که مشتری بعد از خرید و انجام عمل مورد نظر ما راضی می ماند چون این کار میتواند باعث شود دوباره از ما خرید نمایند و یا ما را به اطرافیان خود معرفی نمایند .(بازاریابی دهان به دهان یا همان ویروسی)

بیشتر بخوانید: بازاریابی ویروسی Viral Marketing چیست؟

نکات بسیار مهم در طراحی صفحه فرود (لندینگ پیج)

۱ – در طراحی Landing Page بهتر است که هیچ‌گونه لینک خارجی قرار داده نشود چرا که ممکن است کاربر را از هدف اصلی دور کند و به سایتی که لینک آن وجود دارد برود.

۲ – صفحه فرود فقط برای دریافت اطلاعات به صورت یک طرفه از کاربران نیست بلکه نوعی تبادل اطلاعات است، اگر شما صرفا بخواهید فقط اطلاعات دریافت کنید و هیچ چیز رایگان و ارزشمندی به کاربران هدیه ندهید، در این صورت آنها هم به احتمال زیاد همین موضع‌گیری را نسبت به شما خواهند داشت.

روش‌های بسیار زیادی برای تشویق بازدیدکنندگان به ارائه اطلاعات وجود دارد، مثلا در ازای دادن ایمیل توسط کاربر یک کد تخفیف یا هدیه‌ای ارزشمند و کلا امتیازی باارزش به آنها داده شود که فقط مخصوص خودشان باشد.

همچنین باید در زمان ساخت لندینگ پیج بستری فراهم شود تا کاربر از درج اطلاعات خود بیم نداشته باشد و محفوظ ماندن اطلاعات را حس کند تا بتواند بیشتر ترغیب به دادن اطلاعات خودشان به شکل صحیح باشند.

۳ – هدف‌های مختلفی ممکن است یک لندینگ پیج داشته باشید، مانند دانلود کتاب الکترونیک رایگان، ثبت نام در وبینار، راهنمایی خرید و استفاده از محصول، اشتراک خبرنامه و … که باید متناسب با هدف ساخت لندنیگ پیج را سر گرفت، به بیانی دیگر، باید بسته به هدف ما طراحی لازم یک صفحه فرود صورت بگیرد.

۴ – یکی از بهترین راه‌کارها برای افزایش نرخ تبدیل و رسیدن به هدف در صفحه فرود، این است که تا می‌توانید مراحل ثبت‌نام در زمان ساخت صفحه فرود، برای کاربران را کمتر، ساده و سریع کنید.

هرچه مراحل ثبت‌نام بیشتر باشد، کاربر رغبت کمتری برای پر کردن اطلاعات خود خواهد داشت. پس برای طراحی یک صفحه فرود موفق، پروسه‌ای را ترتیب دهید که بازدیدکننده با یک کلیک بتواند در آن ثبت‌نام کند و این موضوع می‌تواند تجربه کاربری را بهبود ببخشد.

۵ – از محتوای کپی در لندینگ پیج استفاده نکنید، استفاده نکردن از دیگر محتوای صفحات سایت، کار مشکلی به نظر می‌رسد. ولی ارزش آن را دارد، یکی از راه‌حل‌های مناسب و هوشمندانه، در استفاده از متن‌های کپی استفاده آنها در تصاویر یا ویدیو است.

۶ – پیام خود را تکرار کنید. در زندگی روزمره شاید تکرار، مفهوم چندان خوشایندی نداشته باشد، با این‌وجود، ارتباط بین صفحه فرود و تکرار پیام می‌تواند روشی بی‌نظیر برای تأکید روی یک نکته‌ یا ویژگی کلیدی در تجارت شما باشد.

اینکه شما متنی خاص را در قسمت‌های مختلف به شیوه‌های جذاب تکرار نمایید باعث می‌شود آن متن ملکه ذهن کاربر شود. و حتما می‌دانید که اگر محصولی، متنی، عکسی، یا هر چه در ذهن کاربری به شکل مثبت ثبت شود باعث ایجاد تبلیغات کلامی شده و هدف شما را گسترش می‌دهد. به راستی چه تبلیغاتی قوی‌تر از تبلیغات کلامی است؟

۷ – خدمات یا اطلاعاتی را به رایگان در اختیار کاربران بگذارید. ارائه چیزی باارزش به شکل رایگان و یا هدیه برای برخی افراد شگفت‌آور است، انجام این کار بخصوص در یک صفحه‌ی فرود می‌تواند انگیزه‌ی فوق‌العاده‌ای برای کاربران به شمار رود.

اینکه مدیر سایت به این نکته پی ببرد که باارزش‌ترین سرمایه‌ی او مشتریان او هستند نه محصولاتی که برای فروش دارد باعث موفقیت او در اهدافی می‌شود که در صفحات فرود نهفته است.

۸ – به تعهدات خودتان پایبند باشید. قول دادن برای موارد مختلف به کاربران جز راه‌کارهای قوی است، که سبب می‌شود ریسک انجام عملکرد پیشنهادی، برای مخاطب پایین بیاید و همچنین تعهدات شما باعث می‌شود که مخاطب در رابطه با همکاری با شما حس امنیت بیشتری داشته باشد و برخی تردیدها و موانعی که بر سر راه او وجود دارد برطرف شود.

به طور مثال وب‌سایت Halevy Life، یک باشگاه ورزشی خصوصی در نیویورک است و در صفحه فرود خود متنی نوشته بود: Halevy Life Fitness Guaranteed به معنای برنامه‌ی بدن‌سازی گارانتی شده‌ باشگاه Halevy Life. این یک پیشنهادی منحصربه‌فرد است.

یعنی اگر شخصی عضو این باشگاه شود و پس از گذراندن دوره، به فرم مورد انتظار خود نرسد، این باشگاه متعهد می‌شود که هزینه‌ی او را برگرداند؛ این سبب می‌شود که باشگاه Halevy Life تنها باشگاه بدن‌سازی شخصی در سرتاسر دنیا باشد که گارانتی برگرداندن هزینه را دارد.

روشن است که تعهدی که می‌دهید باید وجاهت و شایستگی لازم را داشته باشد. تعهدی که توسط این باشگاه داده‌شده است، پیشنهاد بسیار جذابی است و سبب شده است که مدیر این باشگاه در مرکز توجه عموم مردم قرار گیرد.

۹ – از اعداد و ارقام استفاده کنید، آیا می‌دانستید، کاربران ۲۹۵ برابر کمتر از شما تمایل دارند که این مقاله را بخوانند؟ ارائه‌ی اعداد و ارقام می‌تواند راهکار بی‌نظیری برای جلب‌توجه مخاطب باشد، بنابراین اضافه کردن یک آمار جذاب در صفحه‌ی هدف بسیار به نفع تجارت ماست.

۱۰ – از ویدئو کلیپ‌ها استفاده کنید، استفاده از یک ویدئو می‌تواند ابزار مناسبی برای جلب‌توجه بازدیدکننده و ترغیب او به کلیک روی محتوای مربوطه باشد. مدت‌زمان این ویدئو می‌تواند عاملی تعیین‌کننده باشد.

ویدیو در لندینگ پیج می‌تواند یک دید کلی و خوبی را به کاربر بدهد. این تکنیک روی میزان نرخ تبدیل کاربر به مشتری تاثیر بسیار مثبتی می‌گذارند. از طرفی به کمک ویدئوها، انتقال داده و اطلاعات راحت‌تر می‌گردد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی ویدئویی و ایده هایی برای شروع

۱۱ – پرسش و پاسخ راهکاری مؤثر است، تشخیص نیت کاربر برای ورود به صفحات فرود، عاملی اساسی است. زمانی که متوجه این نکته شوید که چه چیز کاربر را به‌سوی صفحه‌ی هدف شما جذب کرده است، می‌توانید طی یک اقدام پیشگیرانه، سؤالاتی که ممکن است برای کاربر پیش بیاید را پاسخ دهید.

۱۲ – از سرنخ‌های جهت‌دار استفاده کنید، یک صفحه‌ی هدف که به‌خوبی طراحی‌شده باشد، به‌وضوح نشان می‌دهد که کاربر باید کجا را کلیک کند یا اطلاعات خود را وارد کند.

بااین‌حال می‌توان از فلش‌ها برای وضوح بیشتر استفاده نمود. جهت‌دار کردن صفحه فرود حتی به‌طور دقیق توسط نشانگرهای حرارتی (که میزان و مسیر نگاه بیننده روی تصویر و طول مدت نگاه او را نشان می‌دهد) موردبررسی قرارگرفته است. نتایج به‌دست‌آمده نشانگر قدرت این سرنخ‌ها برای جلب‌توجه مخاطب است. توجه کنید:

heatmap کردن صفحه فرود

به مسیر نگاه خودت در عکس سمت راست توجه کنید، بیشترین توجه را داشته است.

در این دو تصویر تفاوت حضور و عدم حضور سرنخ‌های جهت‌دار را در یک تبلیغ مشابه مشاهده می‌کنید. قسمتی که به رنگ قرمز درآمده است نشانگر این است که کاربران به مدت طولانی‌تری به آن نقطه نگاه کرده‌اند.

به قسمت‌هایی که کاربران توجه بیشتری به آن‌ها کرده‌اند دقت کنید؛ در تصویر سمت راست تقریبا همه‌ی قسمت‌ها (به‌جز بدن کودک که هدف اصلی ما نیست) بیشتر از عکس سمت چپ مورد توجه قرارگرفته است.

پس به نحوه چیدمان المان‌ها و جهت آن‌ها در زمان ساخت لندینگ پیج بسیار توجه کنید چرا که یک تغییر جزئی می‌تواند ما را بسیار به هدف دور یا نزدیک کند.

۱۳ – به رنگ‌ها توجه کنید، زمانی که صحبت از صفحات فرود به میان می‌آید، رنگ‌ها یکی از فاکتورهای اساسی برای انتقال پیام است و می‌تواند تأثیر بسیاری بر موفقیت صفحه هدف داشته باشد.

انتخاب رنگ در زمان ساخت لندینگ پیج تنها به ویژگی‌های زیباشناسی و یک طراحی جذاب مربوط نمی‌شود، گرچه این عامل بسیار مهمی است.

۱۴ – خالی ماندن برخی فضاها در طراحی صفحات فرود اشکالی ایجاد نمی‌کند، بدترین لندینگ پیج‌ها، صفحه‌های بسیار شلوغ هستند. این صفحات سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند اطلاعات مربوط به برند خود را در صفحه فرود جای دهند و آن‌قدر مطالب زیادی را در آن می‌گنجانند که برای خواننده گنگ و گیج‌کننده می گردد.

مشخصاً این، آن چیزی نیست که بازدیدکننده به دنبالش هست. استفاده از فضای خالی در Landing Page، سبب می‌شود که این صفحه مرتب به نظر آید و توجه به‌سوی مطالب و عناصر مهم آن جلب شود.

۱۵ – احساسات مشتریان را تحریک کنید، تحریک احساسات مشتری، یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که می‌توانید به واسطه‌‌ای آن بر تأثیرگذاری برند خود بی‌افزایید. مثلا استفاده از کودک برای دریافت کمک‌های خیریه و یا بیماری‌های لاعلاج می‌تواند تأثیر خوبی بر احساسات بازدیدکنندگان بگذارد.

۱۶ – در لندینگ پیج خود از نشان‌های اعتماد استفاده کنید. در بسیاری از تکنیک‌های بالا، روش‌های از جذب اعتماد کاربران را مشاهده کردید، اما مطمئناً ارزش این را دارد که یک بخش کامل را به آن‌ها اختصاص دهیم.

نشان اعتماد یکی از قدرتمندترین عناصری است که می‌توانید از آن در صفحه‌ی هدف خود بهره ببرید. نشان اعتماد انواع مختلفی دارد، مثلا: لوگوی برندها، نشان همکاری، نظرات کاربران، سفارش و توصیه، نشان اعتماد الکترونیک (ای‌نماد و …)، گارانتی و ضمانت و در سازمان‌های معتبر.

بیشتر بخوانید: مراحل ثبت شرکت و برند

۱۷ – افزودن لوگوی برندها و نشان‌های همکاری در صفحه فرود، یک روش عالی برای به نمایش گذاشتن متقاضیان معروف کسب‌وکار شماست. بسیاری از وب‌سایت‌ها از این روش برای به رخ کشیدن پوشش‌های خبری درباره‌ی برند خود استفاده می‌کنند.

۱۸ – نظرات کاربران و توصیه‌ها بسیار می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. بازاریابی دهان‌به‌دهان یکی از تأثیرگذارترین انواع بازاریابی است، بخصوص اگر بسیاری از کاربران تجربه‌ی خریدهای اینترنتی خود را از یک وب‌سایت بخصوص در رسانه‌های اجتماعی بازگو کنند. بنابراین اگر از چنین امتیازی برخوردار هستید حتماً از آن در صفحه‌ی هدف خود بهره بگیرید.

۱۹ – گاهی ممکن است تکنیک‌ های بالا با هم به شکل ایده‌آل همخوانی نداشته باشند.پس بهتر است چند ورژن از صفحه‌ فرود خود را طراجی کرده و مورد ارزیابی قرار دهید و با یکدیگر مقایسه کنید. گاه پیش می‌آید که برخی تکنیک‌ها با برخی اهداف همخوانی ندارند. بنابراین اگر به این موضوع شک دارید، حتماً این مقایسه را انجام دهید و به فرضیات اکتفا نکنید.

منبع: mehrad.site – tablighatnovin.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 1 =