12 راه برای افزایش ترافیک از گوگل بدون لینک سازی

۱۲ راه برای افزایش ترافیک از گوگل بدون لینک سازی

لینک سازی سخت است ، اما تنها راه کسب ترافیک بیشتر در نتایج جستجوی گوگل نیست. در این مطلب ۱۲ راه برای افزایش ترافیک از گوگل بدون لینک سازی را به شما معرفی می نماییم.

امروزه سئو تعدادی اهرم برای کشیدن دارد تا بتواند ترافیک جستجو را افزایش دهد بدون این که پیوندی ایجاد کند.

سئو کار های با تجربه ، بسیاری از این روش ها را از قبل ایجاد کرده اند ، اما حتی بهینه ترین سایت ها می توانند حداقل در یک یا بیشتر از این فاکتورها بهبود پیدا کنند.

بیشتر بخوانید” استراتژی ساخت بک لینک با استفاده از مدل SOSTAC

۱٫ مقالات عمیق

طبق نمودار MozCast Feature، شش درصد ۶% از نتایج جستجوی گوگل شامل مقالات عمیق است.

اگرچه به نظر نمی رسد تعداد زیادی باشد ، مقالاتی که واجد شرایط هستند می توانند شاهد افزایش چشمگیر ترافیک باشند. به طور غیررسمی ، ما گزارش هایی از افزایش ۱۰٪ ترافیک بعد از ورود را شنیده ایم.

مقالات عمیق

با افزودن چند سیگنال به HTML ، محتوای با کیفیت بالا می تواند واجد شرایط ظاهر شود. نشانه گذاری پیشنهادی توسط گوگل شامل موارد زیر است:

۱- نشانه گذاری Schema.org Article – گزینه  NewsArticle نیز کار می کند

۲- نویسندگی گوگل پلاس

۳- صفحه بندی و کانونیزه کردن بهترین محتواها

۴- نشانه گذاری لوگو

۵- First click free  – برای محتوای paywall

در حالی که به نظر می رسد گوگل از سایتهای خبری معتبر برای ایجاد مقالات عمیق، طرفداری می کند ، بیشتر سایتهایی که ممکن است واجد شرایط باشند ، نشانه گذاری معنایی مناسبی را اجرا نکرده اند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹

 

۲٫ بهبود رضایت کاربر

آیا می توانید با بهبود تجربه بازدیدکنندگان در داخل سایت خود ، رتبه گوگل خود را بهبود ببخشید؟

از بسیاری جهات ، جواب “بله” است و تجربه چندین سئو کارآزمایی نشان می دهد که ممکن است این اثر بزرگتر از آنچه بدانیم باشد.

می دانیم که الگوریتم پاندا گوگل وب سایتهای “کم کیفیت” را مجازات می کند. ما همچنین می دانیم که گوگل با کلیک بر روی نتایج جستجو ، رضایت را اندازه می گیرد.

“… گوگل می تواند به این شکل کاربران راضی را ببیند. … بهترین علامت رضایت آنها” کلیک طولانی “بود – این اتفاق هنگامی رخ می دهد که شخصی به یک نتیجه جستجو برود و از نظر ایده آل برتر، دیگر برنگردد.”

-استفن لوی از کتاب عالی او در Plex

به این ایده pogosticking یا بازگشت به SERP می گویند و اگر بتوانید با نگه داشتن بازدید کنندگان راضی در سایت خود ، آن را کاهش دهید (یا اینکه حداقل به گوگل باز نگردید و به دنبال جواب در جایی دیگر باشید) بسیاری از سئوکارها معتقدند گوگل موقعیتهای بالاتر در نتایج جستجو را پاداش می دهد.

pogosticking

تیم گریس از Branded3 عباراتی را در آژانس سئو خود گزارش می دهد:

“اگر لینک کافی برای حضور در ۵ نفر برتر دارید ، لینک های کافی برای موقعیت ۱ را نیز دارید.”

در حالی که ما هیچ مدرک مستقیمی مبنی بر pogosticking در نتایج جستجوی گوگل نداریم ، اما به اندازه کافی امتیاز، مصاحبه و تجزیه و تحلیل را دیدیم که معتقدیم احتمالاً امروزه یکی از کم استفاده ترین تکنیک ها در سئو است.

 

۳٫ ریچ اسنیپت از داده های ساختاری

گوگل دائما انواع ریچ اسنیپت را در نتایج جستجو نشان می دهد ، از جمله رویدادها ، آهنگ ها ، فیلم ها و … را نشان می دهد.

شما می توانید برای کسب دانش بیشتر در این مورد مطالب RICH SNIPPET (ریچ اسنیپت) چیست؟ و اسنیپت ویژه: چگونه به جایگاه صفر در رتبه بندی برسیم؟ رامطالعه نمایید.

 

۴٫ بهینه سازی فیلم

پیکسل برای پیکسل ، کپچر اسنیپت های ویدیو  (video snippets capture) بیشتر از هر نوع اسنیپت دیگر در جستجو دیده می شوند. مطالعات نشان می دهد که چشمان ما مستقیم به سمت آنها می رود!

video snippets capture

 

برخلاف عکس های نویسنده ، اسنیپت های ویدیویی معمولاً نمایش راحت تری دارند و نیازی به اتصال به یک حساب گوگل پلاس ندارند.

اسنیپت های ویدئویی به طور کلی نیاز به ایجاد نقشه سایت XML ویدیویی و افزودن schema.org video markup دارند.

برای ساده تر کردن امور ، بسیاری از خدمات شخص ثالث از جزئیات فنی شما نگهداری می کنند. مثلا می توان ار سایت  از  Wistia استفاده کرد که یک نقشه سایت ایجاد می کند و نشانه گذاری schema.org را به صورت خودکار اضافه می کند.

نکته : هر دو نقشه سایت schema.org و XML به شما امکان می دهند تصویر بندانگشتی ویدیویی را که در نتایج جستجو ظاهر می شود ، تعریف کنید. تصاویر بندانگشتی تاثیر زیادی بر کلیک دارند ، عاقلانه انتخاب کنید.

 

۵- نویسندگی گوگل

امتیاز نمایش عکس نویسنده در نتایج جستجوی گوگل تضمین کلیک بیشتر نیست ، اما گرفتن عکس مناسب می تواند در بسیاری از نتایج به میزان کلیک شما و در نتیجه به افزایش ترافیک از گوگل کمک کند.

چه چیزی باعث می شود یک عکس نویسنده خوب باشد؟ در حالی که هیچ قانونی وجود ندارد ، اما ار آرمایشات و مطالعات عوامل خاصی کشف شده اند که به خوب بودن عکس کمک می کند:

از یک چهره واقعی استفاده کنید ، نه از یک آرم شرکت ، کارتون یا نماد

رنگ های کنتراست بالا. از آنجا که عکس کوچک است ، شما می توانید با آن تفاوت بین زمینه و پیش زمینه را نشان دهید.

مخاطب را هدف قرار داد. به عنوان مثال ، طرفداران جوان دیزنی احتمالاً کمترروی عکس یک پیرزن با کت و شلوار که ظاهراً مشاور مالی است ، کلیک می کنند.

نویسندگی گوگل

گوگل اخیراً عکس های نویسنده ها را انتخاب شده تر نشان می دهد ، اما اگر نویسندگی را به درستی پیاده سازی کنید ، ممکن است خود را در ۲۰٪ (مطابق MozCast) همه نتایج جستجو که شامل عکس های نویسنده است ، پیدا کنید.

 

۶٫ بهبود سرعت سایت

بهبود سرعت سایت نه تنها رضایت بازدید کنندگان را بهبود می بخشد (نگاه کنید به نکته شماره ۱) بلکه ممکن است تأثیر مستقیمی در رتبه بندی جستجوی شما داشته باشد. در واقع ، سرعت سایت یکی از معدود عوامل رتبه بندی است که گوگل آن را تأیید کرده است.

یکی از موارد جالب این است که سرعت واقعی بارگذاری صفحه ممکن است بسیار مهمتر از (Time to First Byte (TTFB باشد. TTFB مقدار زمانی است که یک سرور برای اولین بار به یک درخواست پاسخ می دهد.

بهبود سرعت سایت

 

همانقدر که سرعت صفحه برای جستجوی دسکتاپ مهم است ، گوگل آن را حتی برای دستگاه های تلفن همراه مهم تر می داند. به آخرین باری که منتظر یک صفحه هستید برای بارگذاری تلفن همراه خود با سیگنال ضعیف فکر کنید.

“بهینه سازی زمان بارگذاری یک صفحه در تلفن های هوشمند از اهمیت ویژه ای برخوردار است با توجه به ویژگی های شبکه های داده تلفن همراه که به تلفنهای هوشمند وصل شده اند.”

بیشتر بخوانید: آموزش افزایش سرعت سایت

 

۷٫ سئو تلفن هوشمند

سئو موبایل در افزایش ترافیک از گوگل تاثیر گذار است.

گذشته از سرعت ، اگر وب سایت شما به درستی برای تلفن های هوشمند پیکربندی نشده باشد ، احتمالاً منجر به نتایج پایین تر جستجوی گوگل برای نمایش داده های تلفن همراه می شود. گوگل تأیید می کند که خطاهای تلفن هوشمند ممکن است منجر به رتبه بندی پایین موبایل شود.

خطای گوشی هوشمند چیست؟ این شامل موارد زیر است:

هدایت بازدید کنندگان به آدرس اینترنتی اشتباه تلفن همراه

جاسازی ویدیویی که در یک تلفن خاص پخش نمی شود (برای مثال فلش ویدیو در آیفون)

پاپ آپ هایی که به راحتی در موبایل بسته نمی شوند

دکمه ها یا فونت هایی که در دستگاه تلفن همراه بسیار کوچک هستند

گوگل توصیه می کند سایت شما پاسخگو یا همان ریسپانسیو باشد ، اما بسیاری از مارک های برتر جهان از جمله Apple.com سایتهای پاسخگو ندارند. صرف نظر از این ، یک تجربه خوب موبایلی ضروری است!

بیشتر بخوانید: آموزش سئو موبایل

 

۸- مخاطبان بین المللی خود را گسترش دهید

آیا وب سایت شما در خارج از کشور و زبان شما پتانسیل ترافیکی دارد؟

در اکثر اوقات ، فرصت حضور در نتایج جستجوی بین المللی از ماندن در مرزهای شما بیشتر است ، و گاهی اوقات رقابت کمتر است.

البته باید ببینید که آیا کسب و کار و یا سایت شما پتانسیل آن را دارد یا خیر؟

از چک لیست سئو بین الملل زیر کمک بگیرید:

 

چک لیست سئو بین الملل

 

۹٫ حاشیه نویسی های اجتماعی با گوگل پلاس

وقتی محتوا را در فیسبوک و توییتر به اشتراک می گذارید ، شبکه شما اساساً آن را هنگامی مشاهده می کند که تنها به فیسبوک و توییتر نگاه می کنند.

از طرف دیگر ، وقتی محتوا را در گوگل پلاس به اشتراک می گذارید ، شبکه شما می تواند هر بار که گوگل را جستجو می کند ، آن را ببیند.

تحقیقات خود گوگل نشان می دهد که کاربران بر روی یادداشت های اجتماعی متمرکز می شوند ، حتی اگر با فیلم ها و انواع دیگر ریچ اسنیپت ها ارائه شوند.

آسانترین راه برای استفاده از این کار گسترش شبکه گوگل پلاس و به اشتراک گذاری مطالب خوب به طور مرتب است.

علاوه بر این ، محتوای به اشتراک گذاشته شده از طریق گوگل پلاس اغلب در نتایج جستجوی منظم قرار می گیرد و صرف نظر از ارتباطات اجتماعی ، برای همه افراد در وب قابل مشاهده است.

 

۱۰٫ بهینه سازی اسنیپت ها

در ادامه ی معرفی موارد افزایش ترافیک از گوگل به بهینه سازی اسنیپت ها می رسیم. این موضوع به بهینه سازی متا تگ های اساسی و عنوان بر می گردد ، اما خوب است که این مورد را به خاطر داشته باشید.

در چند سال گذشته ، گوگل حداکثر برچسب های عنوان را تغییر داد تا دیگر وابسته به تعداد کاراکترها نباشد ، بلکه به تعداد پیکسل های مورد استفاده که عموماً در حدود ۵۰۰ پیکسل طول دارد، وابست است. البته این مورد همچنان که گوگل طرح های جدیدی را آزمایش می کند، تغییر می نماید.

از آنجا که تعیین ۵۰۰ پیکسل هنگام نوشتن اکثر عناوین دشوار است ، بهترین توصیه هنوز هم برای نگه داشتن عناوین شما بین ۶۰ تا ۸۰ کاراکتر است ، یا استفاده از یک ابزار بهینه سازی اسنیپت آنلاین برای یافتن طول برچسب عنوان ایده آل شما.

گوگل همچنین توصیه‌های خود را در مورد توضیحات متا به روز کرد ، و بیشتر توضیح داد که توضیحات تکراری متا ایده خوبی نیست. مت کاتس می گوید اگر نمی توانید توضیحات خود را برای هر صفحه منحصر به فرد کنید ، بهتر است به هیچ وجه این موارد را نداشته باشید.

“شما می توانید توضیحات متا تگ منحصر به فردی داشته باشید ، یا می توانید توضیحی برای برچسب متا نداشته باشید.”

مت کاتس گوگل

با توجه به اینکه توضیحات متا کپی از معدود پرچمهای توصیهای HTML در Webmaster Tools است ، آیا این نشان می دهد گوگل با توصیف تکرار متا به عنوان یک عامل رتبه بندی منفی رفتار می کند؟ هوم …

 

۱۱٫ به روزرسانی مطالب تازه

وب سایتهایی که کسب پیوندهای جدید را متوقف می کنند اغلب در نتایج جستجوی گوگل از بین می روند. در عین حال ، سایتهایی که هیچ وقت محتوای جدیدی اضافه نمی کنند یا اجازه می دهند صفحات آنها به بن بست بیفتد ، نیز نمی توانند از این نظر مساعد باشند.

بیشتر بخوانید : محتوای همیشه سبز چیست و چگونه آن را تولید کنیم؟

تازه کردن محتوای شما افزایش رتبه بندی را تضمین نمی کند ، اما برای انواع خاصی از نمایش داده ها قطعاً کمک می کند. گوگل به طرق مختلف تازه شدن سایت را ثبت می کند و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱- تاریخ شروع

۲- مقداری که  (٪) محتوای شما تغییر می کند

۳- هر چند وقت یکبار محتوای خود را به روز می کنید

۴- چند صفحه جدید با گذشت زمان ایجاد می کنید

۵- تغییرات در محتوای مهم (متن صفحه اصلی) در مقابل محتوای غیر مهم (پیوندهای پاورقی)

به روزرسانی مطالب تازه

 

۱۲٫ انجام on-page سئو

عواملی که در اینجا ذکر شده اند فقط خراشی سطحی در  کسب ترافیک بیشتر در جستجوها ایجاد می نماید. موضوعاتی از قبیل ایندکس کردن ، خزیدن ، کانولیزه کردن، محتوای تکراری ، معماری سایت ، تحقیقات کلمات کلیدی ، پیوند داخلی ، بهینه سازی تصویر و ۱۰۰۰ مورد دیگر می تواند رتبه را کوهستانها جابجا کند!

کار سئوی فنی هر ساله پیچیده تر می شود ، اما ما هم اکنون از هر زمان دیگری فرصت های بیشتری داریم.

آسان است که فکر کنید هیچ چیز در سئو جدید نیست ، یا اینکه سئو آسان است ، یا اینکه گوگل به سادگی سایتهای ما را تشخیص می دهد. هیچ چیز از واقعیت فراتر نیست.

حقیقت این است ، ما کارهایی داریم که باید انجام دهیم.

 

منبع: moz – ترجمه از تیم سئو پارسیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 4 =