افشای نامه‌ معشوقه زاکربرگ

افشای نامه معشوقه زاکربرگ ؛ آیا سیا خالق فیسبوک است؟

افشای نامه‌ معشوقه زاکربرگ درباره خالق اصلی فیسبوک/ از مخدر سایبری تا شستشوی مغزی آقای مدیر؛ پای «سیا» در میان است! با سئو پارسیان همراه باشید.

شرکت‌های بزرگ فناوری هم اکنون یک مهره حیاتی و غیرقابل دورانداختن در تشکیلات امنیت ملی آمریکا به حساب می‌آیند. این فرایند یک نظارت بی سابقه و نابود کننده حریم خصوصی است.

چه کسی فیسبوک را خلق کرده است؟ خیلی‌ها فکر می‌کنند که خاستگاه اصلی این غول شبکه‌های اجتماعی به یک استارت آپ در دانشگاه هاروارد بازمی گردد که توانسته است به تقریبا بیشترین تعداد کاربر در جهان دست یابد (یعنی حدود ۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون نفر در چهارماهه اول سال ۲۰۱۹). این تعداد رقم حیرت انگیزی است که یک سوم کل جمعیت جهان را در برمی گیرد.

آیا ما قرار است گزارش اصلی صفحه اول رسانه‌ها با عنوان «خوره نابغه» را باور کنیم که معمولا برای توصیف خاستگاه‌های شرکت‌های بزرگ فناوری و سیلیکون، ولی مورد استفاده قرار می‌گیرند یا این داستان تکه گمشده دیگری هم دارد؟ در ادامه به بیان نامه‌ معشوقه زاکربرگ و ادعاهای آن می پردازیم.

نامه جدید فردی که مدعی است از نزدیکان فیسبوک و معشوقه سابق زاکربرگ است

چند هفته پیش روز ۱۳ ژوئن ۲۰۱۹ امریکن اینتلیجنس مدیا نامه‌ای را منتشر کرد که به طور دستی به یکی از اعضای «مجمع میهن پرستان گمنام» تحویل داده شده بود.

آن‌ها به سرعت توانستند بسیاری از اطلاعات مندرج در نامه که آن را «دوسیه زاکربرگ» می‌نامند تایید کنند. هر چند هنوز نمی‌توانند بگویند که تمام مطالب این نامه حقیقت دارد، ولی «با اطمینان کامل می‌توانند تایید کنند که منبع آن‌ها واقعی است.»

این نامه ادعا‌های انفجاری زیادی را مطرح می‌کند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود. شما را تشویق می‌کنم که خودتان اصل نامه را مطالعه کنید. از جمله مطالب اصلی نامه‌ معشوقه زاکربرگ عبارتند از:

– مارک زاکربرگ فیسبوک را خلق نکرده بلکه تشکیلات اطلاعات نظامی او را به عنوان مرد جلو صحنه انتخاب کرده تا استفاده از این شبکه اجتماعی نظارتی را عمومی کند.

زاکربرگ در بچگی در یکی از برنامه‌های کنترل ذهن سیا شرکت داشته است.

– زاکربرگ مربی‌های زیادی از مجموعه نظامی امنیتی را پشت سرخود دارد که او را کنترل می‌کنند و به او خط می‌دهند که دقیقا چه کند.

– زاکربرگ با هک کردن حساب کاربری ایمیل پسر مایکل مک کیبن مالک «لیدر تکنولوژیز» و مبدع اصلی شبکه‌های اجتماعی قابل اندازه گیری، کد‌های مربوطه را به سرقت برده است. مایکل طرح اولیه خود را که در آن ابداع جدید خود را توضیح داده بود، برای پسرش مکس ایمیل کرده بود.

– زاکربرگ یا اصلا فاقد توانایی کدنویسی است یا توانایی اندکی در این کار دارد، در نتیجه این حرف که او کد‌های ابتکاری و منحصر به فردی را برای فیسبوک نوشته دروغی شاخدار و پوچ است.

در ادامه فراز‌هایی از نامه‌ معشوقه زاکربرگ را می‌خوانید:

– مارک در بچگی برای حضور در یک برنامه آموزشی سیا انتخاب شده بود، به این دلیل که یکی از اقوامش از جمله کسانی بود که در تهیه این برنامه نقش داشتند.‌

نمی‌خواهم برای کار‌های مارک بهانه بیاورم، ولی انتخاب‌های او به دست خودش صورت نگرفته اند. بله او به یک جامعه ستیز شیطانی تبدیل شده که زمانی از اعماق قلبش باور داشته که اگر روزی تصمیم بگیرد می‌خواهد رئیس جمهور شود، تنها کاری که باید بکند این است که بگوید او این شغل را می‌خواهد و «فیسبوک» کاری می‌کند که او به این سمت انتخاب شود.

مارک تا این حد شستشوی مغزی شده است؛ ارتباط او با واقعیت قطع شده است.

او از طریق شستشوی مغزی پا به این راه گذاشته است که در سال‌های تحصیل در دبیرستان از طریق یکی از برنامه‌های دارپا موسوم به تی آی آی روی او انجام شده، برنامه‌ای که به یک «پسربچه نابغه» به عنوان مرد جلو صحنه خود نیاز داشت.

این نقشه مارک را به یک مدل جهانی از یک نابغه رایانه‌ای جوان، با حال و بی تربیت تبدیل کرد که «برجهان حکومت می‌کند» و همه را به سمت یک خدای سایبری هوش مصنوعی رهنمون می‌شود. مارک بی آنکه خود بداند عروسکی بیش نیست…

مارک گرینزبرگ (زاکربرگ) حتی یک سطر برنامه نویسی کد منبع برای فیسبوک ننوشته است. این‌ها دروغ‌ها و تبلیغاتی است که دولت و مربیان نظامی او به خورد جامعه داده اند.

-همه می‌دانند که دوقلو‌های وینکلووس (آرون و کامرون) در یک پرونده ۶۵ میلیون دلاری علیه مارک از طریق سازش پیروز شدند، به این دلیل که آن‌ها می‌دانستند که متن مختصر «رابط هاروارد» آن‌ها فقط یک کد الحاقی به کد منبع دزدیده شده اصلی است که پرفسور جیمز چندلر و آی بی ام به مارک داده بودند.

facebook

دوست قدیمی ام شون پارکر یکی از اعضای اولیه فیسبوک همه چیز را برای رسانه‌ها اعتراف کرده و به خصوص از این حقیقت سخن گفته که هدف از ساخت فیسبوک این بوده که به عنوان یک ماده مخدر سایبری برای خلق و کنترل معتادان – معتادان دیجیتالی- عمل کند. آنطور که شون گفته “ما از همان اول می‌دانستیم که این رسانه به تمام کاربران زیان می‌رساند و می‌دانستیم که به همین دلیل است که ما هرگز نباید به دوستان یا فرزندانمان اجازه استفاده از این سیستم‌ها را بدهیم؛ این سیستم‌ها به شدت مضر هستند و نیت اصلی از ابداع آن‌ها همین بوده. من و مارک به نمایندگان دارپا گفتیم که هدف فیسبوک از همان ابتدا این بوده. ”

بیشتر یخوانید: رسوایی دوباره فیسبوک؛ انتشار داده های تست روانشناسی سه میلیون کاربر

شون پارکر مدیر اجرایی پیشین فیسبوک پیشتر اعتراف کرده بود که فیسبوک از روان انسان بهره برداری می‌کند.

شون پارکر مدیر اجرایی پیشین فیسبوک علنا تایید کرده بود که هنگام طراحی فیسبوک، بهره برداری از نقاط ضعف روان انسان یکی از اهداف تعیین شده بوده است. به خصوص او اشاره می‌کند که آن‌ها فیسبوک را به گونه‌ای ساخته اند که هر بار مقداری دوپامین در مغز کاربران آزاد کند تا بتواند آن‌ها را به خود معتاد کند و همچنین احساس عدم امنیت و نیاز کاربران به تایید اجتماعی را به بازی بگیرد. او گفته:

«من نمی‌دانم که آیا واقعا پیامد‌های چیزی را که می‌گویند درک می‌کنم یا نه، چون یک شبکه زمانی که تعداد کاربرانش به یک یا دو میلیارد افزایش پیدا می‌کند… این عواقب ناخواسته را به دنبال دارد که به معنای واقعی کلمه روابط شما را با جامعه و با یکدیگر دستخوش تغییر می‌کند… این شبکه احتمالا به طرقی عجیب و غریب در باروری و زاد و ولد نیز مداخله می‌کند. خدا می‌داند که فیسبوک دارد با مغز کودکانمان چه می‌کند.

هنگام ساخت این اپلیکیشن‌ها که فیسبوک اولین آن‌ها بود، تنها فکری که در سر سازندگان آن‌ها می‌گذشت این بود که چگونه کاری کنیم که تا جای ممکن وقت شما و توجه آگاهانه شما را مصروف خودمان کنیم؛ و این یعنی ما باید به شکلی هر از گاهی مقدار کمی دوپامین را در بدن شما آزاد کنیم،

مثل وقتی که یک نفر پای یک عکس یا پست یا هر چیز دیگری لایک می‌گذارد یا اظهار نظری می‌نویسد؛ و این روند شما را وامی دارد که در محتوای بیشتری مشارکت کنید و این به جای خود شما را وامی دارد که لایک‌ها و اظهارنظر‌های بیشتری را بگذارید.

این یک چرخه بازخورد تایید اجتماعی است، دقیقا از همان نوعی که یک هکر مثل خود من به کار می‌گیرم، چون شما در این کار از یک نقطه ضعف در درون روان انسان بهره برداری می‌کنید.

مبتکران، مخترعانی مثل خود من، مثل مارک زاکربرگ، مثل کوین سیستروم از اینستاگرام، مثل همه افراد این چنینی، آگاهانه این را درک می‌کنند؛ و ما به هر حال این کار را انجام دادیم.»

فیسبوک آفریده دست کیست؟

فیسبوک کاملا تصادفی برای خود صاحب یک تاریخ آفرینش شده است (چهارم فوریه ۲۰۰۴) یعنی همان روزی که پنتاگون پروژه لایف لاگ خود را متوقف کرد.

لایف لاگ یک عملیات نظارتی بود که محصول فکر ابرشیطانی دارپا (آژانس پروژه‌های تحقیقات پیشرفته دفاعی) بود. فیسبوک ابزار نهایی این آژانس برای «خودنظارتی» است که از طریق آن یک شخص داده‌ها و حریم خصوصی خود را بی آنکه متوجه شود چه می‌کند، آگاهانه تسلیم می‌کند.

تاملات نهایی: چه کسی خالق فیسبوک است؟ اول باید پرسید چه کسی گوگل، یوتیوپ و بقیه سیلیکون ولی را آفریده است؟

نکته‌ای که باقی می‌ماند این است که آیا اطلاعات مندرج در این نامه یا «دوسیه زاکربرگ» تایید خواهد شد یا نه( همان نامه‌ معشوقه زاکربرگ ). در پاسخ به این معما که چه کسی فیسبوک را آفریده، ما حتما باید این نکته را به رسمیت بشناسیم که چه گوگل و آلفابت و چه یوتیوپ یا فیسبوک، این غول‌های فناوری در ابتدا از دل پروژه‌ها و بودجه‌های نظامی بیرون آمده اند.

مثل آمازون با قرارداد هنگفت ۶۰۰ میلیون دلاری اش با سیا، شرکت‌های بزرگ فناوری با مجموعه نظامی امنیتی به مثابه یک جان در دو کالبد و گوش به فرمان آن هستند.

شرکت‌های بزرگ فناوری هم اکنون یک مهره حیاتی و غیرقابل دورانداختن در تشکیلات امنیت ملی آمریکا به حساب می‌آیند.

این فرایند یک نظارت بی سابقه و نابود کننده حریم خصوصی است، اما در ازای آن شما حساب‌های کاربری رایگان ایمیل و قابلیت‌های ارسال شکلک‌ها و ایموجی‌ها را به دست می‌آورید و درست همانطور که خود مارک گفته این خیلی با حال است، اینطور نیست؟

نویسنده: ماکیا فریمن (Makia Freeman) سردبیر سایت آلترنیتیو مدیا
منبع: خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =