الگوریتم شاهین گوگل یا Hawk google

الگوریتم هاوک یا الگوریتم شاهین گوگل (Hawk google )

الگوریتم هاوک یا الگوریتم شاهین گوگل (Hawk google )

پس از ارائه الگوریتم های مانند الگوریتم پاندا گوگل ، الگوریتم پنگوئن گوگل ، الگوریتم مرغ مگس خوار و الگوریتم کبوتر گوگل ، در سپتامبر ۲۰۱۶ گوگل با به روز رسانی الگوریتم موش کور (Possum)  تغییرات مهمی در نحوه عمکرد گوگل در جستجو های محلی ایجاد نمود.

این تغییرات و فیلتر ها به جز لیستینگ هایی که یک شماره تلفن و یک وب سایت و یک ایمیل را شامل می شدند لیستینگ های مربوط به مکان های تجاری ای که در یک موقعیت جغرافیایی مشابهی قرار دارند را تحت تاثیر قرار می دهد .

در واقع گوگل لیستینگ هایی که در یک موقعیت تجاری یا مکان نزدیک به هم بودند را حذف می نمود و این خود مشکل بزرگی برای افرادی که با رقبای تجاری خود در یک ساختمان یا در لوکیشن نزدیک به هم بودند ایجاد می کرد.

تاثیر الگوریتم Possum یا همان موش کور در سئو محلی بود و نتایج سئو محلی را مورد بررسی قرار می دهد و باعث تنوع در نتایج محلی می شد.

این الگوریتم همچنین نتایج سئو ارگانیک را تحت تاثیر قرار می دهد و منظور از سئو ارگانیک این است که متخصصین سئو باید از روش های کاملا واقعی و طبیعی برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنند .

در  ۲۲ آگوست ۲۰۱۷ گوگل الگوریتم هاوک را عرضه کرد که جستجو گوگل همه نتایج را نشان دهد که البته هنوز مشکل الگوریتم موش کور به طور کامل برطرف نشده است .

الگوریتم هاوک یا الگوریتم شاهین گوگل (Hawk google ) چیست ؟

در واقع الگوریتم هاوک یا الگوریتم شاهین گوگل برای اصلاح مشکلات به وجود آمده از الگوریتم Possum روی کار آمد .

زمانی که گوگل الگوریتم جدیدی را ارائه می کند کاملا انکار میکند که تغییر بزرگی به وجود آمده و ادعا می کند که  روزانه به روزرسانی های زیادی را انجام می دهد و این الگوریتم ها دائما در حال به روز رسانی می باشند و هیچ الگوریتمی نسبت به الگوریتم قبلی دارای مزیتی نیست .

طبیعتا بسیاری از کسانی که توسط الگوریتم Possum فیلتر شده اند را الگوریتم هاوک نتوانسته در جستجو ها نشان دهد و این مشکل هنوز حل نشده است و تنها کاری که توانسته انجام دهد این است که اگر دو کمپانی که در فاصله کمی از هم قرار دارند و لوکیشن آنها به صورت مجز امی باشد را نشان دهد.

همچنین این الگوریتم نتوانسته دو کمپانی که در یک ساختمان می باشد را از فیلترینگ در آورد.

دلیل نام گذاری این الگوریتم این بود که شاهین یا هاوک (Hawk ) می تواند موش کور یا همان Possum را بخورد و این الگوریتم چون نتایج مخرب الگوریتم Possum  را رفع نموده و از بین برده است به همین دلیل این الگوریتم Hawk نامیده شده است .

تغییراتی الگوریتم هاوک گوگل ایجاد می کند چیست ؟

در این به روز رسانی جدید گوگل که هاوک نامیده شده است و به معنی شاهین یا باز یا قوش شکاری می باشد در واقع شیوه ای است که فیلتر های محلی نتایج جستجو های محلی را تحت تاثیر قرار می دهد .

به عنوان مثال با عرضه الگوریتم موش کور یا Possum گوگل با ارائه فیلتر هایی بر روی جستجو های محلی لیستینگ هایی که مشابه لیستینگ های دیگر بودند را رتبه بندی شده بودند را حذف می نمود و آنها را در جستجوی محلی نمایش نمی دادند و آنها را حذف می کرد

همین عمل باعث شده بود لیستینگ هایی که زودتر در نتایج جستجوی گوگل قرار گرفته بودند و رتبه بندی شده بودند به نسبت دیگر لیستینگ ها ارجعیت داشته باشند.

در صورتی که لیستینگ های جدیدتر مشابه لیستینگ های قدیمی تر بودند شانس نمایش در گوگل را از دست می دادند .

نحوه عملکرد گوگل در رابطه به لیستینگ ها به این صورت بود که گوگل مرتبط ترین و معتبر ترین لیستینگی که در رابطه با جستجوی کاربر بود را نمایش می داد و بقیه را فیلتر می کرد و این بسیار شبیه عملکرد بر روی محتواهای تکراری بود .

در واقع هدف از قرار دادن فیلتر گذاری بر روی این لیستینگ که در الگوریتم موش کور Possum به اجرا در آمده بود این بود که از به نمایش در آمدن بیش از یک لیستینگ از یک شرکت یا کمپانی جلوگیری می کرد تا شرکت های بیشتری در جستجو های محلی شانس به نمایش در آمدن در گوگل را داشته باشند .

در مثال زیر کمپانی Weber Orthodontics  یک کمپانی تجاری بود که پس از روی کار آمدن الگوریتم Possum  نمی توانست لیستینگ خود را در سرچ های محلی قرار دهد.

و آن به این دلیل بود که یکی از رقبای او در همان لوکیشنی بود که یکی از رقبای او در آنجا قرار داشت و این رقیب دارای رتبه بهتری در نتایج جستجوهای محلی بود .

زمانی که الگوریتم Possum شروع به کار کرد بسیاری از لیستینگ هایی که دارای چنین خاصیتی بودند از نتایج جستجو های محلی گوگل فیلتر شدند و عرصه را برای رقبای قوی تر خود در لوکیشنی که قرار داشتند باز کردند .

الگوریتم شاهین گوگل یا Hawk google

همانگونه که مشاهده میکنید لوکیشن این دو رقیب نزدیک به هم می باشد و همین امر موجب شده بود که Weber Orthodontics  از نتایج جستجوهای محلی حذف گردد .

زیرا رقیب او که Weathon Orthodontics میباشد به دلیل قدمت بیشتر در نتایج جستجو های محلی قرار گیرد .

پس از به روز رسانی الگوریتم هاوک گوگل این نقیصه برطرف شد و Weber Orthodontics  نیز توانست در جستجوهای محلی نیز رتبه بگیرد و مشاهده شود .

 

الگوریتم شاهین گوگل یا Hawk google

طبیعتا بسیاری از کسانی که توسط الگوریتم Possum فیلتر شده اند را الگوریتم هاوک نتوانسته در جستجو ها نشان دهد ، اما هنوز مشکل حل نشده است.

تنها کاری که توانسته انجام دهد این است که اگر دو کمپانی که در فاصله کمی از هم قرار دارند و لوکیشن آنها به صورت مجزا می باشد را نشان دهد.

همچنین این الگوریتم نتوانسته دو کمپانی که در یک ساختمان می باشد را از فیلترینگ در آورد.

نتایج حاصل از الگوریتم شاهین یا هاوک (Hawk)؟

نیت گوگل در ابتدا و قبل از معرفی الگوریتم شاهین، این بود که که مشکل تشخیص اشتباه گوگل در مکان های تکراری را از بین برده و همه کسب و کارها را بتواند نمایش دهد.

در حالت تئوری این ایده بسیار کامل و بی نقص به نظر می رسید.

اما در عمل بسیاری از کسب و کارها بدون اینکه حتی قصد شیطنت داشته باشند، با ثبت کسب و کار خود در نقشه گوگل، هم خود و هم کسب و کار همسایه را از بین می بردند.

گوگل برای حل این مشکل، الگوریتم Hawk را معرفی و راه اندازی کرده است.

در این الگوریتم، شعاع فیلترینگ گوگل در تشخیص کسب و کارهای تکراری کوچکتر شده و کسب وکارهای مشابه و نزدیک به هم می توانند بدون نگرانی، محل خود را در نقشه گوگل ثبت کنند.

همچنین یک کسب و کار نیز نمی تواند چندین بار خود را در آدرسهای متفاوت ثبت کند تا در هر بار جستجو به ابتدای نتایج برسد.

با این حال هنوز کسب و کارهای زیادی وجود دارند که از یک آدرس مشترک استفاده می کنند.

به عنوان مثال می توان به فروشگاه های یک پاساژ، وکلایی که از یک دفتر مشترک و بسیاری از شرکت ها که به صورت اشتراکی از یک مکان استفاده می کنند، اشاره کرد.

با اینکه بسیاری از کسب و کارها ممکن است هنوز با این آپدیت نیز دشواری هایی داشته باشند، اما اغلب آنها از مزایای این الگوریتم جدید بهره مند خواهند شد.

همچنین دیگر رقبا نمی توانند از نام آنها سوء استفاده کرده و در نزدیکی آنها با نام مشابه فعالیت کنند.

همانند تمام به روز رسانی های جدید گوگل، این به روز رسانی نیز در جهت منفعت کاربران می باشد.

گوگل با استفاده از الگوریتم شاهین قصد دارد که مرتبط ترین نتایج را در هنگام جستجوی کاربران به نمایش گذارد.

با الگوریتم شاهین گوگل چه کنیم ، تا سئو سایتمان بهبود یابد؟

اول از همه اینکه هیچ نگرانی به خود راه ندهید.

کاملا طبیعیست که بعد از معرفی یک به روز رسانی، رتبه شما برای چند وقت هم که شده افت کند.

بعد از آن، نوبت بررسی سئو محلی و انجام اقداماتی است که می بایست در جهت بخشیده شدن از طرف گوگل انجام دهیم.

۱. به حالت ناشناس مرورگر خود بروید

جستجوی گوگل در مرورگر شما کاملا به صورت شخصی سازی شده انجام می شود و به پارامترهایی مانند جستجوهای قبلی و مکان شما وابسته است.

اگر می خواهید رتبه واقعی خود را مشاهده کنید، به حالت incognito در مرورگر کروم و یا private در فایرفاکس بروید و کلمه مورد نظر خود را جستجو کنید.

۲. صحت اطلاعات خود در نقشه گوگل را بررسی کنید

بسیاری از افراد در هنگام جستجوی مکان ها، ویرایش هایی را در مکان ها اعمال می کنند و این ویرایش ها نیز ممکن است از طرف گوگل پذیرفته شود.

قبل از هر چیز، اطلاعات کسب وکار خود را در نقشه گوگل بررسی کنید تا از صحت آنها مطمئن شوید.

تلفن تماس، آدرس ایمیل و آدرس فیزیکی کسب و کار شما از اطلاعات بسیار مهم و اساسی محسوب می گردند.

در این قسمت اشتباهات سهوی زیاد اتفاق می افتد و از حل کوچکترین خطا ها نیز نبایست غافل شوید.

۳. نقدها و امتیازهای بیشتری دریافت کنید

دادن انگیزه به مشتریان برای نوشتن نقد و امتیازدهی به شما یکی از بهترین راهکارها در کسب رتبه های بالای نتایج جستجوی محلی است.

به عنوان مثال اگر صاحب یک کافی شاپ هستنید، می توانید به مشتریان خود که نقدی برای شما می نویسند، یک قهوه رایگان دهید یا تخفیفی برای او در نظر بگیرید.

دقت داشته باشد که هیچ وقت آنها را مجبور به نوشتن نقد و یا امتیازدهی نکنید و صرفا نظرات واقعی آنها را بخواهید.

در صورت اصرار بیش از حد، احتمالا حتی نقدهای منفی نیز از کاربران دریافت می کنید.

۴. محتوای سایت خود را ارتقا دهید

مطمئنا یکی از بهترین راه ها در کسب رتبه خوب، نوشتن مداوم مطالب مفید با تاکید بر روی مکان شماست.

این راه یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری در سئو محلی سایت است.

با نوشتن نام مکان خود در عنوان صفحه و یا استفاده از برچسب های مرتبط با مکان، می تواند نتیجه خوبی را برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد.

به عنوان مثال اگر صاحب یک آرایشگاه در بلوار دریای شهرک غرب هستید، می توانید از کلمات کلیدی مرتبط با مکان خود مطالبی نوشته تا کاربرانی که به دنبال آرایشگاه در مکان های مرتبط با شما هستند، به راحتی شما را بیابند.

مثلا می توانید از نام مکان های “تهران”، “محله شهرک غرب”، “بلوار دریا”، “محله های نزدیک مانند سعادت آباد”، “نام خیابان و کوچه فرعیتان” استفاده کرده و برای هریک مطلب مجزایی بنویسید.

با این کار می توانید از تمام پتانسیل های مکانی خود، نهایت استفاده را ببرید.

 

منبع : رادزاد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هشت =