الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم پاندا یکی از الگوریتم‌های مهم گوگل می‌باشد که چند سالی است وظیفه بررسی محتوا را بر عهده دارد و این الگوریتم نتایج جستجو را تا حدی تغییر داده است.

در سال‌های گذشته که این الگوریتم وجود نداشت، نتیجه جستجوها بر اساس یک اصل ساده بود:

کدام سایت بیشترین تعداد از آن کلمه کلیدی را دارد تا در صفحه اول گوگل نمایش یابد.

این رویکرد اشتباه باعث شده بود که در صفحه اول گوگل مطالب غیرمرتبط یا محتواهایی که از کیفیت پایینی برخوردار بودند ظاهر شوند.

کم کم گوگل متوجه این خلا خود شد و الگوریتم پاندا را به میان میدان فرستاد و باعث شد محتوای صفحه اول گوگل موفق‌تر، باکیفیت‌تر و مرتبط‌تر ظاهر شود.

وجود این خلا باعث شد گوگل از الگوریتم پاندا برای حل این مشکل استفاده کند .

شاید دیگر وقت این بود که از یک جستجوگر ساده که فقط به این نگاه میکرد که یک سایت چه تعداد از یک کلمه را بیشتر دارد تا ان را در صفحه اول قرار دهد، به یک جستجوگر واقعا حرفه ای وهوشمند تبدیل شود در این زمان الگوریتم پاندا که شاید موفق ترین الگوریتم گوگل پاندا بوده است پا به میان گذاشت شاید در ابتدا مشکلات در این الگوریتم وجود داشت اما به مروز زمان سایت های بی کیفیت و بدون محتوا و اسپمر به فراموشی سپرده شدند.

البته هر الگوریتم درصد خطایی دارد اما نسبت به سال های گذشته کیفیت مطالب در صفحات اول خیلی مناسب شده است .

از سئو که یک زمانی شاید مطالبی که کلمات کلیدی به صورت مزرعه وار در ان وجود داشت رتبه خوبی بدست می اورد.

خوب الگوریتم پاندا چه نکات از محتوا را مورد بررسی قرار داد :

آیا حجم کلمات کلیدی نباید دیگر استفاده شود ایا کپی مطالب بدون منبع جریمه ای ندارد, ایا مطالب کوتاه و بی کیفیت رتبه خوبی میاورد ویا باید مطالب طولانی باشد , مقاله شما میتواند قابل اعتماد باشد, مقاله مورد نظر مرتبط با سایت است و تخصصی است ,چه درصدی از مطالب تکراریست ,اگر مطالب ۲۰ درصد تکراری باشد بازهم سایت جریمه میشود, این مقاله خطایی املایی و نگارشی دارد, این مقاله بی طرف است یا فقط برای تبلیغ سایتی خاص است, به چه اندازه کیفیت محتوا کنترل شده است و …..موارد زیر چند نمونه از راهکارهایی است که برای بهبود رتبه براساس الگوریتم پاندا پیشنهاد می شود.

راه کار هایی برای بهبود رتبه براساس الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا گوگل

۱٫ افزایش زمان ماندگاری در سایت

پاندا به مقدار زمانی که افراد در وب سایت شما میمانند اهمیت میدهد، از نظر آن وب سایتهایی که دارای طراحی استاندارد باشند و اصول سئو را به درستی رعایت کرده باشند و همچنین مطالب مفیدی که کاربران به دنبال آن هستند را ارائه بدهد می توانند افراد زیادی را به خود جذب کنند پس قطعا وقتی افراد وارد آن سایتها شوند مدتی را در آن وب سایت ها میمانند و از آن بهره میبرند، اما اگر سایتی فقط سعی کرده باشد کاربر را به سمت خودش هدایت کند و مطلب مورد نظر را ارائه ندهد قطعا کاربر آن سایت را فوری می بندد.

پاندا رتبه سایتهایی که کاربران آنها را خیلی زود ترک می کنند کاهش می دهد و به نسبت سایتهای مفیدی که کاربران در آن مدتی را صرف می کنند را به نتایج بالاتر گوگل هدایت میکند.

۲٫ افزایش گردش در سایت

برای افزایش گردش در سایت باید کاربران را ترغیب به دیدن بخشهای دیگر سایتتان کنید، با ساخت لینکهای داخلی در میان مطالب سایت و یا پیشنهادهای شگفت انگیز واقعی میتوانید کاری کنید که کاربر بعد از وارد شدن به یکی از صفحات سایت شما به بخشهای دیگر آن نیز مراجعه کند. این موضوع از دید پاندا بسیار مهم محسوب میشود.

۳٫ کاهش میزان خروج از سایت

در بسیاری از سایتهای ایرانی و خارجی مشاهده کرده اید که با ایجاد تگ های خالی و یا صفحات نامربوط کاربر را به سمت سایت خودشان هدایت می کنند و سپس در آن صفحه اقدام به فروش محصولات و یا ارائه مطالب نامربوط می کنند، این موضوع به شدت باعث فرار کاربران از سایت خواهد شد و نرخ بازگشت از سایت شما را افزایش خواهد داد، پاندا به سایتهایی که این شرایط را دارند اهمیت بسیار زیادی میدهد و با آنها برخورد خواهد کرد.

۴٫ شبکه های اجتماعی

با توجه به افزایش استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی امروزه وجود هر فرد و سازمانی در شبکه های اجتماعی امری ضروری محسوب می شود، میزان فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و محبوبیت وب سایت تان در میان کاربرانی که درشبکه های اجتماعی فعالیت دارند بسیار برای پاندا اهمیت خواهد داشت و آن وب سایت و یا صفحاتی از وب سایت را که توسط افراد زیادی به اشتراک گذاشته شود و یا محبوب شود را در اولویت قرار خواهد داد، زیرا می داند در شبکه های اجتماعی مطالب واقعا منتشر و محبوب می شوند که محتوای مفید و جالبی داشته باشند.

۵٫ برندسازی اینترنتی

برند سازی اینترنتی موضوعی بسیار گسترده می باشد، اما اگر بخواهیم آن در چند جمله خلاصه کنیم میتوان گفت:

ایجاد یک تصویر ذهنی برای کاربر زمانی که نام برند شما را می شنود، به طوری که برند شما احساس و یا رفع نیاز خاصی را در مشتری ایجاد کند، اما خوب چطور این موضوع می تواند به پاندا مربوط شود! پاندا وب را بررسی می کند و متوجه می شود که چقدر درباره شما و وب سایتتان در وب گفتگو شده است و به بخشهای مختلف وب سایت شما لینک داده شده است، به عنوان مثال گفتگوهایی که در انجمنهای آنلاین صورت می گیرد و یا لینک هایی که وبلاگ نویس ها به بخشهای مختلف سایت شما می دهند می تواند به پاندا بگوید که این سایت تا چه حد برند سازی شده است و محبوبیت آن در وب تا چه حد می باشد.

منبع : سئوشیال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =