الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

در این مقاله قرار است به تشریح الگوریتم کافئین گوگل بپردازیم : در سئو یا بهینه سازی سایت، مقصد اصلی، بیشتر شدن بازدید وب سایت است که این هدف با جذب کاربر بیشتر تحقق می یباد. هر کاربر زمانی که به سایتی مراجعه می کند به دنبال پیدا کردن جواب سوالات یا کالای مورد نظر خود است به همین خاطر هر چه وب سایتی از این نظر قوی تر باشد، مسلما تعداد کاربر بیشتری از آن بازدید می کند.
لذا به منظور سئو سایت و در آخر افزایش بازدید سایت، سئو کاران باید طی یک برنامه زمانی منظم، اقدام به تجزیه و تحلیل سایت خود نمایند تا نقاط ضعف و قوت سایت را بررسی و نسبت به رفع و تقویت آن ها اقدام کنند. در این راستا، یکی از اقدامات، تغییر در محتوای سایت می باشد. حال در زمانی که سایتی محتوای خود را تغییر می دهد، گوگل باید بتواند آن تغییرات را شناسایی کند چون در رتبه سایت تاثیر دارد.
گوگل قبلا سیستمی به نام ایندکس( index ) داشت که در آن ابتدا یک به یک صفحات یک سایت به کمک خزنده گوگل بررسی می شد و سپس هر سایت براساس کلمات کلیدی خاص آن که در گوگل ثبت شده است، گروه بندی شده و زمانی که فردی کلید واژه ای را جست و جو می کند، متناسب با موضوع جستجو شده، یکی از صفحات از ایندکس در اختیار او قرار می گیرد.
معایب این روش این است که سرعت به روزرسانی گروه ها با هم متفاوت است و از طرفی گوگل برای به روز رسانی هر گروه، باید اطلاعات صفحات ورودی را تجزیه و تحلیل کند که زمان آنالیز متفاوت است در نتیجه به روزرسانی صفحات همزمان نخواهد بود اما امروزه گوگل الگوریتمی به نام الگوریتم کافئین طراحی کرده است که مشکلات ذکر شده را ندارد.

الگوریتم کافئین گوگل

الگوریتم گوگل کافئین به صورت مداوم و پیوسته در حال پالایش صفحات وب است.به این صورت وب سایت ها را در کمترین زمان ممکن ایندکس می‌نماید.در گذشته گوگل برای نشان دادن صفحه نتایج از سیستم index استفاده می‌کرد.این سیستم به صفحات موجود در لیست فهرست خود رجوع می‌کرد.ولی الگوریتم کافئین به صورت لایو live  انجام می‌گردد.

گوگل از پایه و اساس موتور جستجوی متن محوری است و به همین دلیل محتوای یک سایت اهمیت زیادی برای گوگل دارد به همین جهت تولید محتوا یک امر اساسی در بهینه‌سازی سایت می‌باشد.

زمانی که مدیر سایت یا سئوکار برای بهینه‌سازی  یک سایت اقدام به آنالیز می‌کند ممکن است در محتوای سایت تغییراتی انجام گیرد.در این نوع تغییرات گوگل باید از تغییرات ایجادشده در یک سایت اطلاع یابد و این دگرگونی‌های توسط الگوریتم کافیین تشخیص داده می‌شود.

کارایی الگوریتم کافئین گوگل

مهمترین خوبی این روش، مدت زمان بسیار کم در به روزرسانی صفحات است که ابتدا صفحات در یک فایل کوچک قرار می گیرند بعد هر صفحه که تغییر می کند، بلافاصله این تغییرات به شکل مستقیم در آن صفحه اعمال می شود. این الگوریتم، یک پشتیبان بسیار مناسب برای محتوای وب سایت به حساب می آید. مهمترین ویژگی های این الگوریتم عبارتند از:
۱) سرعت به روزرسانی صفحات در الگوریتم کافئین بسیار زیاد می باشد و در هر ثانیه هزاران صفحه را به روزرسانی کرده و در نتیجه کاربر می تواند به جدیدترین و به روز ترین صفحات دسترسی پیدا کند.
۲) سرعت الگوریتم کافئین بسیار بالا است در نتیجه به گوگل کمک می کند تا جست و جوی معنایی در عبارات را در مقیاس های بزرگتر انجام دهد و در نتیجه نتایج بهتر و بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 10 =