الگوریتم Mobilegeddon گوگل چیست؟

الگوریتم موبایل گدون Mobilegeddon گوگل چیست؟

هدف اصلی الگوریتم موبایل گدون Mobilegeddon حذف تمامی وب سایت هایی است که قابلیت نمایش بر روی موبایل و تبلت ها را نداشته باشند. به عبارت دیگر تمامی سایت هایی که گوگل نمایش می دهد حتما باید موبایل فرندلی باشند.

نکته مثبتی که در این الگوریتم وجود دارد، Real Time (بروز رسان) بودن آن است و این بدان معناست که اگر طراح وب سایت اقدام به ایجاد تغییرات در راستای همخوانی با موبایل در وب سایت خود کند، رتبه آن سایت بهبود خواهد یافت.

برای اینکه سایتتان در این دسته از سایت ها قرار نگیرد باید این امکانات را فراهم نمایید:

  • سایت شما باید دارای طراحی ای واکنش گرا یا اصطلاحا ریسپانسیو باشد
  • از فایل ها یا ابزار هایی مثل فلش که برای موبایل ها و تبلت ها کاربرد ندارد استفاده نشود
  • تعیین اندازه متن ها به طوری که خوانا بوده و نیازی به بزرگ نمایی نداشته باشند
  • قراردادن لینک های صفحاتتان در فاصله ای که کاربران بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند
  • ربات گوگل باید قابلیت دسترسی صد درصدی به فایل های css و js شما داشته باشد.

شرکت گوگل در فوریه سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که این سیستم را در ۲۱ آوریل راه اندازی خواهد کرد که در شبکه های اجتماعی سروصدای زیادی به پا شد که به آن تنش Mobilegeddon  یا همان آخرالزمان موبایلی هم لقب دادند و علت اصلی این تنش رو میشه یکی از حرف های گوگل هم دانست که گفته بود این الگوریتم باعث تغییر و تحول بسیار زیادی خواهد شد و بر روی رتبه های سایت هم تاثیر گذار است.

برای اینکه مردم بتوانند خود را با این الگوریتم هماهنگ کنند، گوگل سایت بررسی موبایل را به این دلیل راه اندازی کرد تا مردم بتوانند خود را با این شرایط وفق دهند که در زیر میتوانید نمونه ای از تست این الگوریتم را مشاهده کنید.

 

موبایل فرندلی تست

شرکت portent یکی از فعالان حوزه سئو ۲۵ هزار سایت که از لحاظ سایت های ALEXA و Majestic Million جزو برترین ها بودند را در همان سال تست کرد و به نتایج تکاندهده ای رسید و آن این بود که ۱۰ هزار سایت در این آزمایش رد شدند.

هرچند که این یک چلنج بسیار بزرگی برای صاحبان کسب و کار است ولی این کار باعث بهبود سطح کیفی اینترنت و گشت و گذار راحت تر در اینترنت می شود.

 

منبع: سئو کار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =