بالا بردن رتبه وب سایت با بک لینک اصولی

بالا بردن رتبه وب سایت با بک لینک اصولی

در الگوریتم های موتورهای جستجو بک لینک از اهمیت ویژه ای برخوردار است در نتیجه بک لینک اصولی در سئو بسیار موثر است.

حال سوال اینجاست که برای افزایش و جذب بازدیدکننده ، لینک سازی باید به چه صورتی انجام شود. امروز قصد داریم نحوه صحیح بالا بردن رتبه وب سایت از طریق بک لینک را توضیح دهیم.

اصول اولیه بالا بردن رتبه وب سایت

اگر دقت کرده باشید به طور کلی بک لینک سازی به عملیاتی گفته می شود که یک لینک از سایت شما در سایت و یا سایت های دیگر عنوان صحیحی می گیرد.

اگر اصول بالا بردن رتبه وب سایت با لینک سازی به درستی انجام نشود قطعا می تواند بسیار مشکل ساز به نظر برسد. بالا بردن رتبه وب سایت از طریق بک لینک باید طوری پیش برود که از دید عموم افراد سازگار و مفید به نظر برسد.

نکات مهم قبل از شروع عملیات بالا بردن رتبه وب سایت

اولین و مهم ترین گزینه ای که باید قبل از لینک دهی رعایت کنید این است که آیا سایت طبق اصول صحیح سئو طراحی شده است یا نه. در واقع این اصل سئو است که نشان می دهد شما به مشکل برخواهید خورد یا نه.

بیشتر بخوانید: اصول سئو

بهتر است که وب سایت حتما زیر نظر متخصیص طراحی شود، هزاران نوع کد نویسی وجود دارد که بعضی بسیار منظم و بعضی دیگر غیر اصولی و نامنظم است، قطعا قطعه کدهای نامنظم از گزینه های بسیار مشکل ساز برای سئو محسوب می شود.

وقتی فرآیند ساخت وب سایت توسط متخصصین صورت گیرد به سادگی می توان مشخص کرد که کدام بخش مشکل ساز است و آن را در زمانی صحیح برطرف ساخت.

بالا بردن رتبه وب سایت با بک لینک در ابتدا باید محتوا محور باشد یعنی بک لینک ها باید به صورتی باشند که از محتوای کافی برخوردار باشند ، میزان محتوا بسیار مهم است و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

اصول بالا بردن رتبه وب سایت از طریق بک لینک

موضوع دیگری که برای بالا بردن رتبه وب سایت دیده می شود در خصوص فعالیت هایی است که باید به صورت دوره ای در سایت انجام شود. در واقع سایت باید دارای مقالات جدید و مفید در زمینه شغلی مختلفی باشد، تا به اینجای کار مشخص شد که عملیاتی که قبل از بک لینکسازی نیاز است کدام مورد بوده و چقدر مهم است.

بیشتر بخوانید: رموز ایجاد محتوای جذاب؛ ترغیب دیگران برای به اشتراگ گذاشتن

گزینه دیگری که برای بک لینک سازی و بالا بردن رتبه وب سایت دیده می شود انتخاب بهترین مکان های ایجاد لینک است. به طور کلی بهترین گزینه در این مسیر فروم ها و تالارهای گفتمان هستند.

بهتر است که محتواهای لینک دهی شده با ذکر منبع منتشر شود به این ترتیب مسیر بالا بردن رتبه وب سایت هموارتر می شود. در نظر داشته باشید که امضا انجمن بهتر است به صورت لینک مشخص باشد و همینطور در بخش پروفایل آدرس سایت دقیقا درج شود.

زمان صحیح بلک لینک برای بالا بردن رتبه وب سایت

موضوع مهم دیگری که در این مسیر دیده می شود، زمان انجام بک لینک سازی است. بهتر است که بک لینک ها به طور طبیعی و روزانه انجام شود و البته تعداد لینک دهی ها در وضعیت طبیعی پیش برود.

به این معنی که یک روز ۱۰۰ بک لینک ایجاد نکنید در صورتی که روز دیگر تنها ۱۰ بک لینک زده اید. بهتر است که در ابتدا میانگین بک لینک های مورد نیاز برای سایت را بررسی کنید و سعی کنید به صورتی لینک دهی کنید تا میانگین لینک شما در زمان های مختلف همخوانی داشته باشد.

دقت کنید که بهتر است در ساعات اداری بک لینک انجام بگیرد به این ترتیب بالا بردن رتبه وب سایت آسانتر می شود ، زیرا جذب مخاطب در این ساعات بیشتر است. البته خارج از ساعات اداری نیز باید یک سری لینک دهی ها انجام شود. بالا بردن رتبه وب سایت زمان بر است و به این صورت نیست که تنها با یک روز لینک دهی بتوانید از عهده آن بر آیید.

به طور کلی و طبق قانونی که وجود دارد در ابتدا برای عملیات بالا بردن رتبه وب سایت از طریق لینک سازی با حجم بالا در روز آغاز می شود و پس از گذشت زمان در صورتی که جذب کاربر به میزان مورد نظر رسید، می توانید میزان تعادل بک لینک ها را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: تکنیک ساخت بک لینک واقعی و موثر

تاثیر کیفیت بک لینک بر بالا بردن رتبه وب سایت

یک سری نکات وجود دارد که برای بالا بردن رتبه وب سایت از طریق بک لینک باید رعایت شود. در ابتدا باید بررسی کنید که لینک های ایجاد شده در سایت هایی قرار بگیرد که مرتبط و یا حداقل همخوانی قابل قبولی با سایت شما داشته باشند.

بهتر است که تاکیدی بر کلمه کلیدی خاصی نداشته باشید و هر سری لینک با کلمه ای متفاوت لینک شود.

از قرار دادن یک سری لینک ها که در تمامی صفحات سایت های دیگر قرار می گیرد و به طور مستقیم سایت شما را نشانه می گیرد، دوری کنید این گزینه کاربران را فراری می دهد.

در استفاده از کلمات کلیدی منطقی باشید، افراط در این زمینه مشکل ساز است و به سایت شما آسیب می زند. از خرید لینک برای بالا بردن رتبه وب سایت جدا خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: تعیین جایگاه کلمات کلیدی سایت در وبمستر گوگل

منبع: برنامه نویسان

1 پاسخ
  1. fiasghari گفته:

    آنالیزگر سئو سایت
    ابزارهای بررسی کلمات کلیدی شامل ۲ بخش جادویی و یک بخش آمارگیری سخت می باشند .
    برای اینکه بتوانید از تکنیک های بهینه سازی سایت که آموزش می دهیم به خوبی استفاده نمایید ، برای هر کدام از صفحات طراحی سایت بیش از دو تا سه کلمه کلیدی را نشانه نگیرید .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − چهار =