آموزش بهبود رتبه الکسا

آموزش افزایش و بهبود رتبه الکسا

سرفصل محتوا

آموزش بهبود رتبه الکسا و سئو سایت (Training Improving Alexa Rank)

یکی از مهمترین معیارهای ارتقاء سئو سایت و افزایش ترافیک سایت ، بهبود رتبه الکسا سایت است.

علت این اهمیت اینست که معمولا رتبه‌ الکسای سایت شما به عنوان یک معیار مورد توجه تبلیغ‌دهندگان ، سرمایه‌گذاران و  مشتریان قرار می‌گیرد و شاخصی برای ارزیابی ارزش کسب‌و‌کار شما به شمار می‌رود.

به همین دلیل، بهبود رتبه الکسا می‌تواند بر درآمد کلی و سود و زیان کسب‌و‌کار شما مستقیماً تأثیرگذار باشد.

همانطور که در مطالب قبلی نیز گفتیم ، رتبه‌ی الکسا معیار واحدی است که خلاصه‌ای از عملکرد سایت شما یا رقبای شما در مقایسه با تمام سایت‌های دیگر بر روی وب، ارائه می‌دهد.

نداشتن توجه کافی به این رتبه، یعنی انجام ندادنِ تمام کارهایی که برای به حداکثر رساندن ارزش و میزان دیده شدن کسب‌و‌کارتان، لازم و ضروری است.

بیش از آموزش بهبود رتبه الکسا ، شما ابتدا باید ترکیب و ساختار رتبه‌ الکسا را بشناسید تا بتوانید چگونگی بهبود آن را درک کنید.

پیشنهاد می کنیم “مقاله الکسا Alexa چگونه کار میکند؟” را مطالعه کنید.

الکسا (Alexa) چیست؟

الکسا Alexa یک وب سایت آنالایز کننده ترافیک وب سایت ها است و وب سایتها را بر اساس تعداد بازدید کاربران رتبه بندی می کند.

Alexa یک سیستم رتبه بندی است که توسط سایت Alexa.com تنظیم شده است و در اصل با بررسی یک سایت، تعداد بازدید کنندگان آن را مشخص می کند.

رتبه الکسا (Alexa Rank) چیست ؟

رتبه‌ی الکسا، برآوردی است که نشان می‌دهد سایت شما در مقایسه با تمام سایت‌های دیگر، چه جایگاهی دارد.

توجه داشته باشید که این رتبه، مقیاسی نسبی است و رتبه‌ی الکسای سایت شما، فقط به ترافیک سایتتان بستگی ندارد ، بلکه به تغییرات ایجاد شده در ترافیک سایر سایت‌ها نیز وابسته است.

در واقع ، رتبه الکسا یک سیستم رتبه  بندی است که بر روی تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت که نوارابزار الکسا را نصب کرده اند پایه گذاری شده است و به هر سایت یک عدد را در مقیاس جهانی و کشوری تخصیص می دهد.

بر خلاف سیستم رنکینگ گوگل هر چه رتبه به عدد ۱ نزدیکتر باشد سایت از رنکینگ بهتری برخوردار است.

سایت الکسا در رابطه با رتبه الکسا می گوید :

“رتبه ترافیک پایه گذاری شده بر مجموع بازدید ۳ ماه از بازدیدکنندگانی است که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند و یه اندازه گیری ترکیب شده از تعداد بازدید صفحات از هر بازدیدکننده و تعداد بازدیدکنندگان است. به عنوان مرحله اول ، محاسبات روزانه الکسا بروی تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدید از صفحات برای همه سایت های روی اینترنت است”.

چرا مدیران سایت ها مایلند رتبه الکسای خود را بهبود دهند؟

مدیران وب سایت ها ، تبلیغ کنندگان و شبکه های آگهی از رتبه الکسای شما به عنوان یک پیمانه برای مشخص کردن ارزش یک لینک بر روی وب سایت شما استفاده می کنند.

اگر شما بخواهید سایت خود را بفروشید یا یک لینک روی سایت خود قرار دهید برای بهبود رتبه الکسای خود تلاش بیشتری خواهید کرد.

زیرا این بهانه ای برای افزایش قیمت خواهد شد ! .

همینطور تجربه ثابت کرده بهبود رتبه الکسا برابر با مهمتر شدن سایت در نتایج گوگل است.

تبلیغات متنی و بازبینی و رتبه دادن به سایت در الکسا از راههای دیگر ارتقا رتبه هستند.

چگونه با الکسا شروع کنم ؟

اگر شما از اینترنت اکسپلورر ( Internet Explorer ) ، فایر فاکس و گوگل کروم استفاده می کنید نوار ابزار الکسا یا افزونه الکسا را در فایرفاکس جستجو کنید و دریافت و نصب کنید و رتبه الکسا ، رتبه گوگل و دیگر موارد مفید از یک وب سایت را مشاهده کنید.

همچنین شما می توانید با مراجعه به سایت الکسا و بخش اطلاعات سایت به نشانی https://www.alexa.com/siteinfo و وارد کردن نشانی (URL) سایتتان رتبه الکسا را بدست بیاورید.

داده‌های الکسا چگونه به دست می‌آید؟  

الکسا دارای پنل داده‌های ترافیک بزرگی است که از میلیون‌ها نفر در سراسر جهان تشکیل شده است.

الکسا بر اساس داده‌های به دست آمده از این پنل، تعداد بازدیدکنندگان تمام سایت‌ها بر روی اینترنت را برآورد می‌کند.

متخصصان داده‌ی الکسا، در کار خود بهترین هستند و بررسی می‌کنند که داده‌های ارائه شده، خالی از اختلال و نویز و بدون دخالت انسانی باشند.

بنابراین با استفاده از این داده‌ها می‌توانید بهترین تصمیم‌ها را در مورد کسب‌و‌کار خود اتخاذ کنید.

رتبه‌ی الکسا چگونه محاسبه می‌شود؟

الکسا هر روز، میانگین روزانه‌ی بازدیدکنندگان و بازدید از صفحات برای هر سایت را در طول ۳ ماه گذشته برآورد می‌کند.

به سایتی که بالاترین تعداد بازدیدکننده و بازدید از صفحات را در طول ۳ ماه گذشته داشته باشد، رتبه‌ی یک تعلق می‌گیرد.

سایتی که پایین‌ترین تعداد را داشته باشد نیز، رتبه‌ای در حدود ۳۰ میلیون دریافت می‌کند.

اگر در پنل اندازه‌گیری الکسا، هیچ کس در در طول ۳ ماه گذشته از سایت مورد نظر بازدید نکرده باشد، هیچ رتبه‌ای برای آن سایت تعیین نمی‌شود.

تعداد بازدیدکنندگان سایت، چگونه بر رتبه‌ی الکسا تأثیر می‌گذارد؟

اگر تعداد بازدیدکنندگان سایت و رتبه‌ی آن را به صورت نموداری رسم کنید، شکلی مانند زیر خواهید داشت:

رتبه الکسا

رتبه الکسا

در رأس این نمودار، سایت گوگل قرار دارد که تعداد بسیار زیادی از بازدیدکنندگان را دریافت می‌کند و رتبه‌ی الکسای آن در تمام کشورها یک است.

سایت‌هایی مانند گوگل که در «رأس» شکل قرار می‌گیرند، در مقایسه با سایت‌هایی که در «دم بلند» و در انتهای دیگر قرار می‌گیرند، میزان بسیار بیش‌تری ترافیک دریافت می‌کنند.

توجه داشته باشید که به دلیل شکل توزیع بازدیدکنندگان، تغییر بسیار کوچک در تعداد بازدیدکنندگان سایت‌هایی که بر روی دم بلند قرار دارد، منجر به تغییر زیادی در رتبه‌ی الکسای آن سایت می‌شود.

اما هرچه به رأس نمودار نزدیک‌تر می‌شوید، برای بالا رفتن یک رتبه، به افزایش بیشتری در تعداد بادیدکنندگان نیاز دارید.

یعنی میزان ترافیک سایتی با رتبه‌ی ۱۰ و سایتی با رتبه‌ی ۲۰۰، بسیار متفاوت است.

جهت مشاهده لیست پربازدیدترین سایت های ایرانی که توسط الکسا منتشر شده است ، کلیک کنید.

به دست آوردن رتبه‌ی الکسای دقیق‌تر

برای به دست آوردن رتبه‌ی الکسای دقیق‌تر، می‌توانید از قابلیت certify site metrics استفاده کنید و با نصب کردنِ کدِ Alexa Certify Code بر روی وب‌سایت خود، به الکسا اجازه بدهید تا به طور مستقیم، ترافیک وب‌سایت شما را اندازه‌گیری کند.

با انجام این کار، به جای آنکه ترافیک و متریک‌های سایت شما بر اساس اطلاعات به دست آمده از پنل داده‌های الکسا برآورد شود، به طور مستقیم و توسط الکسا سنجیده می‌شود و به این ترتیب، رتبه‌ی دقیق‌تری برای وب‌سایت شما ثبت می‌شود.

البته این کار تأثیری بر بهبود رتبه‌ی الکسا ندارد و صرفاً موجب ثبت رتبه‌ای دقیق و درست می‌شود.

البته مزایای Certified Site Metrics تنها به ثبت رتبه‌ی الکسای دقیق‌تر محدود نمی‌شود و مزایای فراوان دیگری نیز به دنبال دارد.

مزایای رتبه بندی الکسا

 • ترافیک الکسا را می توان به عنوان یک ابزار رقابتی هوشمند به کار برد اما شما باید این حقیقت را در نظر داشته باشید که در آن حجم نمونه مخاطبان بسیار کوچک است. تنها کافیست آدرس سایت رقیب خود را در بخش Compare Sites وارد کنید و تلاش های بازاریابی خود را با سایر رقبا بسنجید.
 • برخلاف پیج رنک گوگل، در سیستم رتبه بندی الکسا هر چقدر عدد بدست آمده کوچکتر باشد بهتر است.
 • این گزینه به وبمسترها و تبلیغ کنندگان کمک می کند پتانسیل واقعی بازاریابی را در سایت خود مشاهده کنند. هرچقدر رتبه الکسای سایت شما بهتر باشد، افراد تمایل بیشتری برای خرید فضای تبلیغات در سایت شما خواهند داشت.
 • صفحات شخصی یا وبلاگ ها نیز همانند سایت های معمولی در نظر گرفته می شوند و به روش یکسان مورد مطالعه و بررسی الکسا قرار می گیرند. آنها حتی علامت متمایز  (*) را نیز دریافت می کنند.
 • از آنجایی که رتبه بندی الکسا اطلاعاتی را در مورد سایت در اختیار شما قرار می دهد پس یک ابزار خوب برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر خواهد بود.

معایب رتبه بندی الکسا

 • همه افرادی که از اینترنت استفاده می کنند، تولبار الکسا را بر روی مرورگر خود نصب نکرده اند، بنابراین ممکن است سایتی میلیون ها بازدید کننده داشته باشد و ترافیک قابل توجهی را به سمت خود بکشد اما در الکسا مورد بررسی قرار نگیرد.
 • بیشتر سئو کاران معتقدند که الکسا ابزار دقیقی نیست و ترافیک الکسا به شدت می تواند تحت تاثیر سایر موارد قرار گیرد.
 • Subdomain ها به صورت جداگانه رتبه بندی نمی شوند. حتی زیر صفحاتی که در داخل یک دامنه قرار دارند نیز رتبه بندی جداگانه ای نخواهند داشت. ترافیک کلی برای دامنه سطح بالا محاسبه می شود.

مراحل بهبود رتبه الکسا

اگر قصد دارید رتبه بندی خود در سایت Alexa را افزایش دهید کافیست مراحل زیر را مد نظر داشته باشید:

 • ابتدا تولبار الکسا را دانلود و نصب کنید. سپس سایت خود را بازدید نمایید.
 • Alexa Widget را در سایت خود قرار دهید. این کار کاربران را تشویق می کند آن را بررسی کنند و هر کلیکی که بر روی آن انجام شود، به عنوان یک بازدید محاسبه خواهد شد.
 • محتوای مفید و با کیفیت ایجاد کنید. آن را در انجمن های وبمسترها و شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. ایده اصلی این است که بازدید کننده بیشتری از سرتاسر وب به دست آورید. اگر این افراد تولبار الکسا را بر روی مرورگر خود نصب کرده باشند رتبه بندی شما نیز بالاتر می رود.
 • پست هایی را در مورد الکسا بنویسید. شما می توانید از این طریق لینک هایی برای صفحات سایت خود ترافیک به دست آورید و این لینک ها به بهبود رتبه بندی کمک می کند.
 • سعی کنید مقالات خود را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید.
 • سایت خود را برای کلمات مرتبط با الکسا بهینه سازی کنید.
 • دوستان خود را در مورد تولبار الکسا آگاه کنید و از آنها بخواهید تولبار را بر روی مرورگر خود نصب کنند و سپس از سایت شما بازدید نمایند.
 • از ریدایرکت الکسا استفاده کنید. این موضوع به این معنی است که http://redirect.alexa.com/redirect? را جلوی آدرس سایت خود قرار دهید. در این صورت الکسا بازدیدکننده هایی که تولبار الکسا را نصب نکرده اند نیز محاسبه می کند.
 • زمانی که در انجمن وبمسترها پستی را منتشر می کنید، آدرس سایت را در امضای خود قرار دهید. احتمال نصب تولبار توسط این افراد بسیار زیاد است.

سریعترین روش بهبود رتبه الکسا ، تولید محتوای جذاب و دست اول است.

شما باید محتوای جذاب و اصیلی تولید کنید که به صورت مرتب به‌روزرسانی شود و برای مخاطبان شما ارزشمند باشد.

محتوای غیرجذاب یا کپی‌برداری شده از سایر منابع، منجر به داشتن مخاطبانی وفادار نمی‌شود.

وقتی خوانندگان منبعی را ارزشمند و آموزنده می‌دانند، برای مطالعه‌ی مطالب بعدی نیز، دوباره به سایت مراجعه می‌کنند و مطالب جالب را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند (لینک می‌دهند) و موجب جذب بازدیدکنندگان تازه‌ای می‌شوند که می‌توانند به مشتری مبدل شوند.

تولید محتوای باکیفیت برای موتورهای جستجویی مانند گوگل نیز ارزشمند است، زیرا موجب ارائه‌ی پاسخ‌های بهتر و سریع‌تر به کاربران نهایی می‌شود.

حال برای جذب ترافیک با کیفیت به وب‌سایت و محتوای جذاب خود، می‌توانید از سیستم یکتانت استفاده کنید.

بزرگترین مزیت سیستم تبلیغات کلیکی یکتانت این است که می‌تواند ترافیک زیادی را به محتوای جذاب شما هدایت کند که این ترافیک واقعی، ارزشمند و از جانب کاربر واقعی است.

شما می‌توانید ده‌ها و بلکه صدها مطلب جذاب خود را در وب‌سایت‌های مطرح و معتبر نمایش دهید و در عین حال، نگران هزینه‌های گزاف تبلیغات سنتی نباشید.

تاکتیک بلندمدت برای بهبود رتبه الکسا اینست که کاری کنید که سایت‌های مرتبط بیش‌تری به وب‌سایت شما لینک بدهند.

این تاکتیک که به آن استفاده از لینک‌های ورودی (inbound links) هم می‌گویند، کمک می‌کند تا موتورهای جستجو به وضوح بخشی از بازار را که شما بر روی آن متمرکز هستید تعیین کنند و همچنین اعتبار سایت شما نزد گوگل را افزایش می‌دهد.

به بیان دیگر، لینک‌های ورودی معتبر (از سایت‌هایی که عملکرد خوبی دارند)، به سایت شما اعتبار می‌دهد.

این تاکتیک باید با تولید محتوای جذاب و اصیل همراه شود، زیرا بازدیدکنندگان هدفمند، تنها در صورتی که محتوای شما جذاب باشد، به سایت شما رجوع خواهند کرد.

از سوی دیگر، لینک‌های داخلی (Internal links)، لینک‌هایی هستند که به صفحه یا مطلب دیگری در سایت شما لینک می‌دهند.

استفاده از این لینک‌ها مفید است، زیرا بازدیدکنندگان را در میان صفحات سایت، راهنمایی و هدایت می‌کنند و موجب می‌شوند که بازدیدکنندگان به محتوای مرتبط با محتوایی که در حال مطالعه‌ی آن هستند، ارجاع داده شوند.

این لینک‌ها به ایجاد لینک‌های زیرمجموعه سایت (که لینک‌هایی فرعی‌ای هستند که در نتایج موتورهای جستجو و زیر لینک صفحه‌ی اصلی سایت شما ظاهر می‌شوند) نیز کمک می‌کنند.

در اینجا نیز تولید محتوای درجه یک در موفقیت استراتژی لینک‌سازی داخلی بسیار تأثیر گذار است.

بنابراین حتما باید محتوایی تولید کنید که برای بازدیدکنندگان، مناسب و ارزشمند باشد.

روی هم رفته، هم لینک‌های ورودی و هم لینک‌های داخلی، به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای سایت شما را درک کنند و تعیین کنند که سایت شما چقدر برای بازدیدکنندگان ارزشمند است.

البته درست است که لینک دادن، باید بخش مهمی از استراتژی آنلاین شما باشد، ولی لازم است که از آن به درستی استفاده کنید.

لینک دادنِ بیش از حد، موجب کاهش اعتبار یا خوانایی وب‌سایت شما می‌شود و ممکن است موتورهای جستجو به دلیل استفاده‌ی بیش از حد از این قابلیت، شما را جریمه کنند.

کلمات کلیدی را که ترافیک را به سوی رقبای شما هدایت می‌کنند، پیدا کنید.

شما باید این کلمات کلیدی را پیدا کنید و سایت خود را برای این کلمات کلیدی، بهینه‌سازی کنید و یا برای این کلمات، کمپین‌های تبلیغاتی کلیکی (PPC campaign) طراحی کنید.

با اندکی تحقیق در مورد کلمات کلیدی متوجه خواهید شد که مخاطبان شما چه کلمات و عبارت‌هایی را در موتورهای جستجو، وارد می‌کنند.

به عبارتی، تحقیق در مورد کلمات کلیدی به معنیِ یادگیری صحبت کردن به زبان مشتریان در زمینه و بستر نیازها و خواسته‌های آنهاست.

استراتژی بازاریابی رقبای خود را بشناسید و بیاموزید که چه روش‌هایی مؤثر است.

دلایل فراوانی وجود دارد که نشان می‌دهد چرا تجزیه‌ و‌ تحلیل رقبا اهمیت دارد، ولی به طور خلاصه باید بگوییم که تجزیه‌و‌تحلیل رقبا، موجب می‌شود که تجزیه و‌تحلیل سایت شما، در چهارچوب واقعی قرار گیرد و از این رو، موجب می‌شود تا بهتر درک کنید که چه معیارهایی اهمیت دارند، چه استراتژی‌هایی (برای شما و رقبای شما) مؤثر هستند و به شما امکان می‌دهد تا روندهای موجود در صنعت را شناسایی و پیش‌بینی کنید.

تمامی این زوایا کمک می‌کند تا استراتژی کلی سنجیده‌تری در پیش بگیرید و تصمیمات کاری آگاهانه‌تری اتخاذ کنید تا بتوانید موقعیت بهتری در بازار به دست بیاورید.

در پایان ۲۰ روش و استراتژی که شما میتوانید بوسیله آنها رتبه الکسای سایت خود را بطور چشمگیری بهبود بخشید.

۲۰ روش برای افزایش و بهبود رتبه الکسا

 1. نواز ابزار الکسا را نصب کنید و وب سایت خود را به عنوان صفحه خانگی ( Home Page ) قرار دهید.
 2. ویدجت رتبه الکسا در سایت خود قرار دهید (Alexa rank widget ). این باعث خواهد شد تا اگر بازدیدکنندگان نوار ابزار الکسا را نصب نکرده باشند اما روی آن کلیک کنند برای سیستم الکسا نقش نوارابزار را اجرا خواهد نمود.
 3. دیگران را تشویق کنید تا از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.
 4. می توانید در الکسا برای سایت خود نوار ابزار اختصاصی درست کنید و ابزارهای مورد نیاز از جمله لینک صفحه فیس بوک و توییتر خود را روی آن قرار دهید و این نوار ابزار را برای دانلود کاربرانتان روی سایت قرار دهید.
 5.  اگر در یک شرکت یا کافی نت کار می کنید نوار ابزار الکسا را روی همه مرورگر ها نصب کنید و سایت خود را به عنوان صفحه خانگی قرار دهید.
 6.  به دوستان خود بگویید تا در مورد سایت شما در سایت الکسا نظر دهند.
 7.  در مورد الکسا در سایت خود بنویسید. مدیران سایت ها و بلاگرها دوست دارند رتبه الکسای خود را بهبود بخشند. بنابراین با جستجو در اینترنت شما را خواهند یافت و بر روی لینک شما کلیک خواهند کرد .
 8.  کاری کنید تا آدرس سایت شما را در انجمن ها خودنمایی کند.مدیران وب سایت ها معمولا نوار ابزار الکسا را نصب شده دارند و آن ها با کلیک بر لینک شما باعث بهبهود رتبه شما خواهند شد. البته راه خوب دیگه ای هم هست و اون اینکه مطالب خودتون رو در اون انجمن به اشتراک بگذارید.
 9.  مطالبی بنویسید که به وبمسترها مربوط باشد.این چون وبمسترها را شامل می شود و آن ها نیز نوارابزار الکسا را دارند نهایتا باعث بهتر شدن رتبه الکسای شما خواهد شد.
 10.  در سایت ها یا انجمن های شبکه های اجتماعی آسیایی مطلب بفرستید ( ! ).برخی از مدیران وب سایت ها پیشنهاد می دهند که کاربران سایت های شرق آسیا بزرگترین دارندگان نوارابزار الکسا هستند. خودتان با مراجعه به ۵۰۰ سایت برتر الکسا این موضوع را قضاوت کنید . من پیشنهاد می دهم اگر وقت یا گنجایش لازم برای این کار را دارید آن را انجام دهید.
 11. یک قسمت ابزار وبمسترها در سایتتان بسازید.این یک روش  جذب کننده  برای وبمسترهایی است که معمولا سایت شما را بارها می بینند تا از ابزار سود ببرند. برای مثال ابزار سئو گزینه مناسبی است.
 12. یک Digg یا Stumbled درست کنید و لینک مطالب خود را در آن قرار دهید. . این معمولا تعداد عظیمی از بازدیدکنندگان را به سایت شما می آورد و تاثیر محضی روی رتبه الکسای شما خواهند داشت.
 13. از  تبلیغات پرداخت برای هر کلیک ( PayperClick ) استفاده کنید. خریدن تبلیغات روی جستجوگرها مانند گوگل یا Exact Seek کمک خواهد کرد تا ترافیک را بیشتر کنید. دوچندان مفید است وقتی تبلیغ شما بیشتر مربوط به وبمسترها باشد.
 14. یک موضوع الکسا روی سایت خود ایجاد کنید و از آن برای اضافه کردن انواع خبرها و مقالات در مورد الکسا استفاده کنید. این اقدام به عنوان یک منبع ساده قابل دسترس برای وبمسترها یا جستجوگرهای تصادفی در موتورهای جستجو خواهد بود.
 15. مطالب پربازدید خود را بهینه سازی کنید. تابحال یک مطلب همواره از موتورهای جستجو بازدید داشته است ؟ یک ابزار پایین مطالب اضافه کنید ، به الکسای خود لینک دهید یا از انتقال دهنده الکسا استفاده کنید.
 16. در سایت ها و انجمن ها بنر یا لینک بخرید برای بازدید از سوی وبمسترها.یک نمایش خوب و برجسته تبلیغ ، مدیرانی را به سوی وب سایت شما تحریک می کند که میتوانند باعث ترقی چشمگیر رتبه شما شوند.
 17. فرستنده های مطالب را استخدام کنید تا روی سایت شما مطلب بفرستند. در هرصورت امضاها در انجمن های مدیران یا ارتقا خاص مقالات در سایت شما تاثیر زیادی خواهند داشت. شما به سادگی می توانید نویسندگانی برای استخدام در انجمن های وبمسترها بیابید.
 18. به مدیران کافی نت ها پول بدهید تا نوارابزار الکسا را نصب کنند و سایت شما را به عنوان صفحه خانگی روی همه رایانه ها قرار دهند. شاید ترتیب دادن این کار مشکلی باشد و واقعا راه حل قابل دوامی نیست.
 19. از MySpace و فیسبوک و شبکه های اجتماعی دیگر استفاده کنید. از تصاویر مجازی جذاب استفاده کنید یا بنر ها و لینک ها تا دیگران را به آدرس الکسای خود منتقل کنید.
 20. از سایتهای افزایش بازدید استفاده کنید.شاید اینها برای سایت های تازه کار مفید باشند. راحتترین کار برای سایت ها با بدترین رتبه همین است.
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =