تاثیر برچسب بر سئو سایت

تاثیر برچسب بر سئو سایت

تاثیر برچسب بر سئو سایت

یکی از اجزای کلیدی معماری یک وب سایت، سیستم برچسب زدن موثر می باشد. البته، برچسب زدن یک وب سایت باید کلمات کلیدی را داشته باشد. با این حال به نظر می رسد یک سردرگمی میان سئو کاران، طراحان وب و توسعه دهندگان وب برای استفاده موثر از برچسب ها وجود دارد.

برچسب چیست؟

برچسب ها (TAG) اصطلاحات خاصی هستند که شما از آنها برای علامت گذاری ابتدا و انتهای عنصر استفاده می کنید.

برچسب ها چه کاربردی دارند؟

از برچسب ها برای دسته بندی مطالب استفاده می شود. می توان با استفاده از آنها در یک وب سایت مطالب را دسته بندی کرد. مثلا کل مطالب سئو داخل برچسب ” سئو ” قرار میگیرد. ب

رچسب ها شامل کلمات کلیدی و مداوم در طول یک وب سایت هستند. آن ها به طور موثر میان صفحات و محتوای سایت ارتباط برقرار می کنند و همچنین ارائه دهنده اطلاعات روشن از محتوای متن می باشد که در دسترس بر روی صفحه وب است.

بیشتر بخوانید: استراتژی های برتر سئو سایت

برچسب ها از ساخت منوهای بیش از حد که داخل آن ها مطالب چندانی قرار ندارد جلوگیری می کند. چون که قرار دادن منوهای بیش از حد باعث سردرگمی کاربر می شود. همچنین برای مطالبی که بسیار هستند و در یک زمینه خاص و مرتبط با هم هستند نیز باید مرتبط با عنوان سایت باشد که بتوان در منو قرار داد.

بر روی برچسب ها باید مدیریت داشته باشید و آینده نگری کنید. در بسیاری از وب سایت ها مشاهده می کنید داخل تعدادی از آن ها فقط یک مطلب وجود دارد که این نشان از بی مدیریتی است. به طور مثال در یک وب سایت فروشگاه اینترنتی انتخاب نام یک محصول فروشگاه به عنوان برچسب به هیچ عنوان مناسب نیست زیرا شما هرگز محصول دیگری با همان نام نخواهید داشت.

در هیچ جایی مشاهده نمی کنید که نوشته باشد تعداد مناسب هر برچسب در یک مطلب چه تعداد باشد. ولی بهترین راه برای بدست آوردن این تعداد، مراجعه به سایت های بزرگ که SEO کار می کنند( از وب سایت های ایرانی استفاده نکنید ) را بررسی کنید که از چند تا برچسب استفاده می کنند.

با این بررسی ها من نتیجه گرفتم که مناسب ترین تعداد برچسب ها ۵ تا می باشد.

چند نکته اساسی

۲ نکته اساسی در برچسب ها وجود دارند که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند که در ادامه آن ها را بیان خواهم کرد:

۱٫ برچسب باید کوتاه باشد
حداکثر از ۳ کلمه در برچسب ها استفاده کنید و بهتر است کوتاه باشند. استفاده از عبارات طولانی و بلند روش درستی نمیباشد و مشکل مدیریت برچسب ها به وجود می آید.

۲٫ از تگ های مورد علاقه کاربران استفاده نمایید
از تگ هایی استفاده نمایید که مورد علاقه کاربران می باشد. فقط توجه داشته باشید که از برچسب هایی که مرتبط با متن نمی باشند استفاده نکنید. می توانید براساس موضوعات مورد علاقه کاربران نیز محتوا تولید نمایید.

چرا نباید از برچسب ها داخل منو سایت استفاده کرد؟

داشتن آیتم ها زیاد برای منو یک وب سایت باعث سردرگمی کاربر داخل سایت می شود. پس نباید از برچسب ها داخل منو استفاده کرد. چون آیتم های منو بسیار زیاد می شود و کاربر داخل سایت دچار سردرگمی می شود که این کار نتیجه اش ترک سریع سایت توسط کاربر می باشد که به سئو سایت ضرر می رساند و رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو کاهش می یابد.

اگر یک وب سایت در زمینه طراحی وب سایت و سئو سایت فعالیت می کند و همچنین داخل آن مقالاتی وجود دارد و تعداد مقالات در مورد گوگل و ربات های گوگل بسیار است، صحیح نمی باشد که داخل منو قسمتی به نام گوگل را ایجاد نماییم فقط به خاطر این که مطالب گوگل بسیار است. چون این کار مرتبط با موضوع وب سایت نمی باشد.

بیشتر بخوانید: اصول سئو

یک نکته بسیار مهم در استفاده از برچسب بر سئو سایت این می باشد که نباید برچسب ها هم نام با آیتم های منو اصلی سایت باشد. چون که مواجه شدن با محتوای یکسان در منو ها و برچسب ها تاثیری منفی بر روی سئو سایت می گذارد.

نتیجه گیری:

برچسب ها تاثیر چندانی بر سئو سایت ندارند و تنها برای دسته بندی و افزایش کارایی سایت کمک خواهد کرد. قرار دادن کلمات کلیدی در آنها نتایج مطلوبی را در پی خواهد داشت ولی اگر بیش از اندازه این کار انجام گیرد تاثیری در بهبود رتبه شما در گوگل نخواهد داشت و حتی ممکن است برای شما جریمه به همراه داشته باشد.

بشتر بخوانید: تکنیک های سئو

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که:
شما که می گویید برچسب تاثیری در سئو ندارد، چرا تعدادی از سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند، در هر مطلبی تعداد بسیار زیادی برچسب نوشته اند؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم:
این کاری که توسط بعضی از سایت ها انجام می شود باعث می شود که مدیریت برچسب ها برایشان سخت شود. اگر از مدیران آن وب سایت ها نیز درباره تعداد زیاد آنها بپرسید، می گویند که این یک اشتباه بزرگ بوده که انجام داده ایم و سعی بر این داریم که در آینده ای نه چندان دور آنرا مدیریت کنیم. حرف مهمی که در این جا باقی مانده که برایتان بگویم این است که شما مطمئن باشید، تعداد زیاد برچسب ها تاثیری در سئو سایت ندارد و این رتبه کسب شده به دلیل استفاده از برچسب های زیاد و مشابه نبوده و احتمالا به دلایل دیگری مانند ضعیف بودن سایر رقبا در این جایگاه هستند.

منبع:searchengineland , websima

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =