تاثیر محتوا بر سئو

تاثیر محتوا با کیفیت و بهینه بر سئو وب سایت

تاثیر محتوا با کیفیت و بهینه بر سئو وب سایت :

محتوای وب سایت یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در بهینه سازی و سئو سایت می‎باشد بطوریکه هر میزان که محتوای سایت جذابتر و باکیفیت تر باشد، رتبه سئوی بهتری نصیب وب سایت می‎شود. محتوای سایت می‌تواند برگه برنده آن در میان رقیبانش باشد. الگوریتم‌های گوگل، یک نکته مشترک دارند و آن هم بررسی محتوای وب سایت‌ها است. سایت‌هایی که به لحاظ داشتن محتوا، غنی‌تر بوده و اطلاعات جامع‌تری دارند، در لیست برترین سایت‌های گوگل می‌باشند.

کیفیت محتوا نقش زیادی بر بهینه سازی وب سایت دارند زیرا از نظر موتورهای جستجو کیفیت محتوا بالاترین ضریب اهمیت را دارند. کپی برداری مطالب از سایت‎ها‎ی دیگر و قرار دادن آن در سایت، یکی از عواملی است که محتوا را بی‎اصالت می‎کند. موتورهای جستجو از برخورد با مطالب تکراری به همان اندازه اذیت می‎شوند که ما از شنیدن حرف‎ها‎ی تکراری رنج می‎بریم. موتورهای جستجو به سهولت متون کپی شده را تشخیص می‎دهند و آن را بی ارزش می‎دانند. با ارزش بودن محتوای سایت فاکتور مهمی در افزایش رتبه سایت به شمار می‎رود.

همچنین موتورهای جستجو در هنگام مواجه با تگ‎ها‎ و عناوین تکراری در محتوای سایت، کل محتوا را تکراری تشخیص می‎دهند. هنگامی که محتوای سایت را آماده می‎کنید باید قبل از این که آن را در سایت بارگذاری نمایید، با استفاده از سایت copyscape.com از تکراری نبودن آن مطمئن شوید و سپس آن را در سایت قرار دهید. همچنین می‎توانید آدرس سایت خود را در گوگل به صورت site,example.com وارد کنید، در این صورت تمام محتوای تکراری سایت را می‎توانید توسط عبارت supplemental Index مشاهده کنید.

 

ویژگی‎ها‎ی محتوای بهینه و مناسب از نظر سئو عبارت است از:

۱-محتوا با کیفیت و بدور از اطناب‎ها‎ی مبهم باشد

محتوایی که در درون وب سایت قرار می‎گیرد باید با موضوع و کلمات مرتبط باشد تا سئوی وب سایت انجام شود. موتورهای جستجو رتبه‎ها‎ی بالا را به وب سایتهایی می‎دهند که محتوای کاربر پسند ایجاد کنند. یکی از انواع محتوا، مقالات نوشتاری است که وجود تعداد ۱۵۰۰ کلمه برای هر مقاله  می‎تواند در بالا بردن رتبه سایت موثر واقع شود. نداشتن غلط املایی و دستوری یکی از نکاتی است که باید در تهیه محتوا رعایت شود.

 

۲-محتوا متناسب با نیازهای کاربران اینترنتی باشد

یکی از موضوعاتی که در سالهای اخیر موتورهای جسستجو به آن می‎پردازند، مشخص کردن موضوعات مهمی است که کاربران در طی یک سال به آن می‎پردازند. به عبارت دیگر، در پایان سال میلادی، گوگل لیستی از مهمترین موضوعاتی که توسط کاربران جستجو می‎شود را منتشر می‎کند. مطالعه این لیست می‎تواند در انتخاب موضوع و کلمات کلیدی مفید باشد. همچنین برای شناخت کلمات کلیدی که بیشترین جستجو را دارند می‎توان از دو ابزار گوگل ادوردز و گوگل ترندز استفاده کرد.

 

۳-در محتوای کلمات کلیدی مهم بکار رفته باشد

برای بهینه سازی وب سایت نباید یک موضوع و یا چندین کلمه کلیدی را در چندین صفحه به کار برد. به بیان روشنتر، شباهت چندین صفحه، رتبه وب سایت را تنزل می‎دهد. همچنین سایت به duplicate دچار می‎شود. مطالب و محتواهای وب سایت باید با عنوان و کلید واژه‎ها‎ی متعدد انتخاب شوند.

 

۴-محتوا باید بتواند با مخاطبین وب سایت تعامل برقرار کند

به هر میزان که محتوای وب سایت جذاب تر باشد، بازدیدکننده بیشتری را به خود می‎کند. استفاده از خلاصه محتوا در کمپین‎ها‎ی شبکه اجتماعی می‎تواند به افزایش بازدیدکننده کمک کند. خلاصه ای که از محتوا تهیه می‎شود باید قابلیت برقراری ارتباط با مخاطب را داشته باشد و در عین حال وی را برای خواندن متن کامل ترغیب نماید.

 

۵-محتوا باید متناسب با نیاز روز باشد.

داشتن اطلاعات کافی در مورد دنیای اطراف می‎تواند به محتواهایی متناسب با نیاز روز بینجامد. به این معنا که برخی از موضوعات با گذشت زمان تاریخ مصرف خود را از دست می‎دهند. از سوی دیگر علوم و اطلاعات در حال به روز رسانی و تغییرات می‎باشند. از این جهت محتواها نیز باید پا به پای علم جدید نوشته شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 1 =