ارتقاء سئو محتوای سایت

تکنیک‌ها‎ی ارتقاء سئو محتوای سایت

 تکنیک‌ها‎ی ارتقاء سئو محتوای سایت : 

در این نوشته به برخی از مهم ترین تکنیک های ارتقاء سئو محتوای سایت اشاره خواهیم کرد .

۱-انتخاب تصاویر زیبا و کم حجم برای بارگذاری در سایت
جستجوگران اینترنتی ‎نگاه تیزبینی به طراحی دارند ‎و در مورد مسایل زیبایی شناسی ‎حساس اند. اگر چه طراحی سایت اهمیت زیادی برای کاربران اینترنتی دارد، اما این تنها در نگاه اول می‎باشد و در واقع آنچه که موجب جلب نگاه بازدیدکننده می‎شود، تصاویر زیبا و در عین حال کم حجم و همچنین مطالب خواندنی است که در درون وب سایت قرار دارند. در واقع محتوای سایت اهمیت بیشتری نسبت به طراحی سایت دارد و نقش پادشاه سایت را ایفا می کند.

۲-رعایت اصول سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول
موتورهای جستجو طوری طراحی شده اند که میزان کیفیت محتوای سایت‌ها‎ را با یکدیگر مقایسه می‎کنند، بهترین را بر می‌گزینند و در صفحه اول نتایج جستجو قرار می‎دهند. ‎هر چقدر محتوای سایت با پارامترها و الگوریتم‌ها‎ی موتورهای جستجو همخوانی بیشتری داشته باشد، بر میزان رتبه سایت نیز اضافه می‎شود. استفاده متناسب و با قاعده از کلمات کلیدی یک راه مؤثر در این زمینه می‎باشد.

۳-نوشتن مطالب مفید، مؤثر و منطقی
باید تا حد امکان از مطالب علمی، منطقی و مفید استفاده نمود. استفاده از مطالب کلیشه ای، نامفهوم و گیج کننده، بازدیدکننده را خسته می‎کنند و از خواندن ادامه مطالب باز می‎دارد. ‎مطالب باید با موضوع و عنوان صفحه کاملاً منطبق باشند و بر اساس درخواست خواننده تهیه شوند بطوری که مانع از ترک بازدیدکنندگان گردند. باید در نوشته‌ها‎ با خوانندگان ارتباط برقرار نمود و بصورت ماشینی عمل نکرد. ‎

۴-توجه به نیازهای بازدیدکنندگان و شناخت مخاطبان
شناخت مخاطبان اهمیت بسزایی در افزایش رتبه سایت دارد. یک طراح و مدیر سایت باید بداند که مخاطبان مایلند چه مطالبی را مطالعه کنند. از سوی دیگر، محتوای سایت باید مبتنی بر نوع عملکرد شرکت و همچنین درخواست مشتریان تهیه شود. به این معنا که قبل از تهیه محتوا، باید در مورد آنچه که مخاطبان مورد نظر شما می‎خواهند، فکر کنید. مثلاً برای معرفی یک هتل باید ساعت‌ها‎ی کاری، اتاق‌ها‎ همراه با امکانات، لیست غذایی قابل دسترس، تصویر داخلی رستوران و مواد غذایی، صفحه‎ای در مورد قابلیت‌ها‎ی پذیرایی، آدرس هتل و معرفی کارکنان هتل در سایت ارائه نمایید.

۵-استفاده از یک وبلاگ
هنگامی که بازدیدکنندگان وبلاگ شما را مطالعه می‎کنند و می‎خواهند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند، وبلاگ شما به صورت یک پیوند به اشتراک گذاشته خواهد شد. به این معنا که وبلاگ با لینک وب سایت پیوند می‎خورد و بصورت غیرمستقیم آدرس سایت نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد. پس هر هفته برای وبلاگ خود مطلب جدید تهیه کنید. وقایع متداول مربوط به فعالیت و شغل خود و یا موضوع مورد علاقه خوانندگان خود را انتخاب کنید. وبلاگ‌ها‎ مکانی مناسب برای به اشتراک گذاشتن خبرهای جدید و دسته اول هستند، از این رو مورد توجه کاربران اینترنتی قرار می گیرند.

۶-یافتن مطالب به روز و مرتبط با زمینه کاری
با وب سایت‌ها‎یی که محتوای مرتبط با زمینه کاری شما دارند، در ارتباط باشید. از آخرین اخبار و چالش‌ها‎ی مرتبط با زمینه فعالیت خود مطلع باشید. مطالعه زیاد شما را وادار می‎کند تا سوال بپرسید طرح‌ها‎ی خود را تحلیل کنید، آن‌ها‎ را توسعه دهید، جالب ترین آن‌ها‎ را انتخاب و در سایت خود قرار دهید.

۷-تبلیغات کم و مطالب علمی زیاد
هدف بیشتر کسانی که وارد موتورهای جستجو می‎شوند، نه شنیدن تبلیغات کالاها و محصولات، بلکه دستیابی به مطالب علمی است. ‎تعریف و تمجید بیش از حد از یک محصول موجب خسته شدن و بی‌اعتباری سایت در نزد بازدیدکنندگان می‎شود.

۸-پیوند لینک
پیوند کلید واژه‌ها‎ی با لینک سایت‌ها‎ی معتبر می‎تواند بر میزان اهمیت محتوای سایت بیافزاید.

۹-میزان مطالب در حد متعادل باشد
کوتاه بودن مطلب موجب ناامیدی بازدیدکننده و ترک وب سایت می شود. البته قرار دادن مطالب طولانی نیز موجب خسته شدن بازدیدکننده می‎شود. محتوای سایت باید در عین کاربردی و مفید بودن، مختصر نیز باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 1 =