خودآموز سئو ؛ چگونه معلم خود در سئو باشیم؟

خودآموز سئو ؛ چگونه معلم خود در سئو باشیم؟

این واقعیت در یادگیری وجود دارد که همه آموزش ها به صورت خودآموزی است. اگرچه دیگران می توانند یادگیری را تسهیل کنند، اما هیچ کس نمی تواند به شما چیزی آموزش دهد – آنها فقط می توانند محرکی برای آموزش و یادگیری شما باشند. این بدان معنی است که اگر شما بخواهید بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) را یاد بگیرند، باید مسائل را خود به دست بگیرید. در این مطلب به خودآموز سئو می پردازیم.

امروزه کلاس هایی برای آموزش سئو وجود دارد، حتی اگر شما در یکی از این مراکز آموزشی هستید، نمیتوانید به یک کلاس متکی باشید تا تمام چیزی را که شما باید بدانید به شما آموزش دهند.

کلاسها میتوانند معرفی خوبی برای بازاریابی دیجیتال و سئو باشند، اما اگر میخواهید به اندازه کافی خوب و واقعی SEO کار کنید، برای برخی از فعالیتهای فوق برنامه آماده شوید.

سئو برای مبتدی ها

Moz

هیچ منبع بهتری از Moz  به عنوان محل اولیه برای یادگیری سئو برای مبتدی ها وجود ندارد (البته این سایت به زبان انگلیسی است و بسیاری برنامه کاربردی در زمینه سئو را نیز دارا می باشد) این برنامه رایگان است و شروع به پاسخ دادن به اساسی ترین سؤالاتی مانند «SEO چیست؟» می نماید. و برای خودآموز سئو یکی از بهترین منابع به شمار می رود.

البته ما در سئو پارسیان نیز در این زمینه تلاش هایی انجام دادیم و سعی نمودیم از ابتدا تمامی آموزش های مفاهیم سئو را برای مبتدی ها به صورت رایگان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: الگوریتم های گوگل

در آموزش سئو اغلب از آموزش و پرورش SEO که درک اساسی موتورهای جستجو و مدل کسب و کار آنها است، خودداری می شود. بسیاری از متخصصان SEO متمرکز بر اقدام کوتاه مدت بر نتیجه تاکتیک های SEO می شوند.

آنها می پرسند: “اگر من این تغییر را به یک وبسایت انجام دهم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟” این مهم است، اما تنظیم یک استراتژی سئو طولانی مدت نیازمند پاسخ دادن به این سؤالات است:

موتورهای جستجو چگونه پول می سازند؟

صاحبان موتورهای جستجو به غیر از پولسازی چه اهداف دیگری دارند؟

آینده جستجو چگونه است؟

برای پاسخ دادن به این سؤالات، باید تاریخ جستجو را بدانید، یعنی در مورد تارخچه گوگل مطالعه داشته باشید.. خوشبختانه، برخی کتابهای عالی ای وجود دارند که می توانید بخوانید . مانند کتاب:

In The Plex: How Google Thinks, Works, and Shapes Our Lives by Stephen Levy

البته تمام کتاب هایی که در این زمینه مطالعه می نمایید تمام اطلاعات را تنها تا زمان انتشار خود دارند پس باید همیشه با زمان به روز باشید و مهمتر از آن اینکه حدس بزنید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

کتاب دیگری که برای مبتدیان سئو توصیه می شود When Search Meets Web Usability by Shari Thurow and Nick Musica است. اگر چه در سال ۲۰۰۹ منتشر شد،اما  این کتاب کار بسیار خوبی برای توضیح اصول جستجو است. این کتاب تکنیک مفیدی برای سئوکار های خرفه ای است، اما در عین حال مفاهیم و نوشتار به راحتی برای مبتدیان نیز قابل درک و در دسترس است.

البته کتاب های معرفی شده به زبان انگلیسی است که لینک خرید آنها را از سایت آمازون برای شما قرار داده ایم، اما شما می توانید یک منبع خوب فارسی برای خود پیدا نمایید و اصول اولیه را با آن شروع نمایید.

پیش به سوی کارشناس SEO شدن!

کارشناس SEO

عمق تجربه برای بسیاری از متخصصان SEO بسیار شبیه به این است: “بهینه سازی تگ های عنوان خود، اطمینان از بارگذاری سریع سایت و پس از آن نوشتن پست های زیاد برای بلاگ، لینک سازی و بالاخره دیدن رتبه ای بهتر برای شروع سایت “.

حتی اگر این متخصصان سئو به شما بگویند که کاری بیشتر از این انجام می شود و تاثیر بیشتری به شما نشان می دهند، اما موارد یاد شده اغلب همان میزان خدماتیست که ارائه می دهند.

اگر شما فقط در سطح یک مبتنی از دانش سئو هستید، این برای شما منطقی به نظر می رسد و شما هیچ دلیلی برای انتظار چیزی بیشتر ندارید تا زمانی که موفق به دریافت نتایج نگردید.

با سرمایه گذاری چند ساعت در ماه، شما می توانید به سمت تبدیل شدن به یک متخصص سئو حقیقی حرکت نمایید و شما دانش آن را دارید تا بدانید برای کسانی که شما را برای سئو استخدام می کنند، چه کارهایی باید انجام دهید و می توانید قبل از استخدام آمادگی خود را ارزیابی کنید. (این همان خودآموز سئو است)

در سئو جایگزینی برای آزمون و خطا و کسب تجربه در پروژه ها وحود ندارد، پس از منابع آنلاین و به روز برای ارتقا سطح سئو خود استفاده نمایید.

تعداد زیادی از مجلات آنلاین وجود دارد که جهان سئو را پوشش می دهد و منبع مفیدی یرای خودآموز سئو هستند. برخی از مهمترین منابع انگلیسی عبارتند از:

شما می تواند آموزش های یاد شده را در سئو پارسیان به صورت رایگان بیابید.

در مطلب راهنمای سئو آسان برای افراد مبتدی شما سرفصلی از آموزش های سئو را در اختیار خواهید داشت.

 

آشنایی با کارشناسان سئو

در میان کارشناسان سئو ، برخی از متخصصان مورد توجه قرار گرفته اند:

رند فیشیکین (Rand Fishkin)

رند فیشیکین (Rand Fishkin)

در دنیای سئو چهره ای مشهور تر و  قابل تشخیص تر از فیشیکین وجود ندارد. او به عنوان مدیرعامل MOZ که ابزار، منابع اطلاعاتی و کنفرانس ها را برای جامعه بازاریابی دیجیتال فراهم می کند، یکی از متضاد ترین افراد در صنعت است. (Follow him @randfish)

 

دنی سالیوان(Danny Sullivan)

دنی سالیوان(Danny Sullivan)

اگر فیشیکین چهره صنعت سئو باشد، سولیوان پدرخوانده آن است. او یکی از سردبیران مؤسس Search Engine Land و مسئول محتوا برای رسانه ها و بزرگترین کنفرانس در صنعت بازاریابی جستجو، را اجرا می کند.(Follow him @dannysullivan)

 

ویل رینولدز (Wil Reynolds)

ویل رینولدز (Wil Reynolds)

رینولدز بنیانگذار و مدیرعامل Seer Interactive است. او در یوتیوب کار می کند و در مورد سئو و کارآفرینی صحبت می کند. اگر به تماشای برخی از این فیلم بنشینید، شما خواهید دید که چرا او یک منبع عالی برای هر کسی که به دنبال پیشرفت تفکر خود در مورد سئوست، است. (follow him @wilreynolds)

افراد زیادی به عنوان کارشناس در دنیای سئو هستند، اما ما این سه نفر را انتخاب کرده ایم چون اگر شما آنها را دنبال کنید، آنها شما را به بقیه هدایت می کنند.

برای پیدا کردن کارشناسان بیشتر می توانید(top SEO experts) “کارشناسان برتر SEO” را در گوگل جستجو کنید و تعداد زیادی لیست طولانی تر پیدا خواهید کرد.

 

کتاب ها و کنفرانس ها

از آنجایی که تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است، کتابهای SEO به زودی پس از انتشار، قدیمی می شوند. اما می توان از کتاب های پایه استفاده کرد. البته کتاب  The Art of SEO: Mastering Search Engine Optimization پیشنهاد می شود.

بسیاری از بهترین کنفرانس های SEO صرفا درباره سئو نیستند، اما به اندازه کافی  برای هرکسی که به دنبال یافتن چیزهایی است که در سئو وجود دارد، مفید است. بعضی از کنفرانس های شناخته شده تر و مفید در خودآموز سئو در زیر هستند:

اگر کنجکاوید چه اطلاعاتی می توان از یک کنفرانس دریافت کرد، اغلب می توانید آن ویدیو ها را در YouTube یا وب سایت های برگزار کننده کنفرانس پیدا کنید، یا گاهی اوقات برگزارکنندگان دسترسی کامل به ویدیو  تمام جلسات کنفرانس را می دهند، همانطور که moz می کند.

علاوه بر منابع یاد شده شما شاید بتوانید رویدادهای دیگری نیز برای زمان فراغت خود بیابید که به شما در یادگیری سئو کمک نماید.

کلام آخر

بسیاری از کارشناسان لایق و شایسته سئو هرگز در یک کنفرانس نبودن و یا یک کتاب سئو نخوانده اند. آنها با خواندن در مورد سئو در اینترنت، به صورت آنلاین و تجربه های عملی آموخته شده اند. و در واقع خودآموز سئو را آنلاین و تجربی و با صرف زمان آموخته اند.

برای این کارشناسان، خواندن کتاب ها و شرکت در کنفرانس ها می تواند باعث گسترش دانش آنها شود.

اما شاید به جای انجام دادن سئو توسط خودتان، شما یک  مدیر بازاریابی یک سازمان یا صاحب کسب و کار هستید که دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد سئو پیدا کنید تا بتوانید روابط خود را با یک تیم سئو داخلی یا فروشنده خارجی بهبود بخشید. پس باز هم ارتقا دانش سئو برای شما مفید است.

در بالا تمام منابع گفته شده به زبان انگلیسی است، اگر قصد دارید که یک سئوکار حرفه ای شوید باید در کنار منابع فارسی به سراغ زبان اصلی نت و سئو نیز بروید.

اما در ابتدای راه شما می توانید از منابعی فارسی که در خود سئو پارسیان نیز آورده شده است کمک بگیرید.

در انتها فراموش نکنید که این کارهای فوق برنامه همیشگی است، دانش سئو هر روز در حال تغییر و پیشرفت است و شما همیشه باید به روز باشید.

اگر کتاب و یا منبع مفید دیگری در زمینه سئو دارید با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: www.forbes.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 10 =