راهنمای رفع گوگل پنالتی ؛ کمپین حذف لینک اسپم -2

راهنمای رفع گوگل پنالتی ؛ کمپین حذف لینک اسپم -۲

در مطلب راهنمای رفع گوگل پنالتی ؛ کمپین حذف لینک اسپم -۱ سه مرحله را توضیح دادیم در این مطلب آن را ادامه می دهیم. با سئو پارسیان همراه باشید.

 

مرحله ۴: یافتن جزئیات تماس وبمستر

این مورد بسیار بدیهی است که یکی از مهمترین بخش های فرآیند حذف لینک اسپم شماست. اول از همه ، شما نیاز به جمع آوری جزئیات تماس برای هر یک از وب مسترها دارید. بیایید دوباره نگاهی به داده هایی که باید جمع آوری نماییم، بیاندازیم:

نام مخاطب ، آدرس ایمیل ، فرم تماس با وب سایت ، توییتر ، فیس بوک ، گوگل پلاس و لینکدین.

برخی از روش های جزئیات تماس به راحتی قابل مشاهده هستند. به عنوان مثال ، اگر از وب سایت miriblack.com به عنوان مثال با کیفیت پایین استفاده می کنیم ، می بینیم که آنها فرم تماس دارند.

به سادگی این URL را در صفحه گسترده خود کپی و جای گذاری کنید و این یکی از روش های دسترسی طبقه بندی شده آسان است! برخی دیگر کمی وقت گیرتر هستند.

در اینجا روشهای مختلفی برای یافتن نام مخاطب صاحب وبلاگ ارائه شده است. شما می توانید این کار را با انجام جستجوی Whois در نام دامنه وب سایت ها انجام دهید.

با این کار گاهی ثبت دامنه به همراه سایر اطلاعات نشان داده می شود. البته این همیشه کار نمی کند ، اما گاهی اوقات می توان به اطلاعات مفیدی دست یافت.

با استفاده از مثال “Miriblack” دوباره ، به پاسخ Whois در زیر نگاه کنید. ما نام دامنه را جستجو کردیم ، اما فقط می توانیم نام ثبت کنندگان “متیو هسر” را دریابیم. اما اکنون ما یک نام برای جستجوی روش های دیگر تماس با این سایت داریم.

جستجوی Whois

 

اول از همه ، اگر به گوگل برگردیم ، می توانیم با تایپ و جستجوی کلمات مختلف ، انواع روش های مختلف تماس برای “متیو هسر” را امتحان کنیم و بازیابی کنیم. چند نمونه در زیر آمده است:

متیو هسر لینکدین
متیو هسر فیس بوک
متیو هسر گوگل پلاس

ما همچنین می توانیم از نام دامنه استفاده کنیم تا کسی که با آن در ارتباط باشد را پیدا کنیم:

لینکدین Miriblack.com
گوگل پلاس Miriblack.com

و غیره …

به همین سادگی می توان اطلاعات تماس متیو هسر را به دست آورد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که برای کسب اطلاعات کامل درباره Whois می توانید به Godaddy مراجعه کنید. با انجام این کار می توانیم اطلاعات زیر را بدست آوریم:

اطلاعات کسب شده از Godaddy

بنابراین اکنون ، ما یک آدرس ایمیل برای تماس، آدرس پستی کامل آنها ، نام آنها و غیره داریم. بدیهی است که آدرس ایمیل آنها  هدف کسانی است که به دنبال حذف لینک اسپم است، بنابراین این مورد نسبتاً آسان است.

هر چند گاهی اوقات ، می توانید از آدرس ایمیل استفاده کرده و فیسبوک، توئیتر و لینکدین را برای کاربران جستجو کنید. سپس می توانید با فرد مورد نظر تماس بگیرید و با توضیح وضعیت درخواست حذف لینک های خود را بدهید.

اکنون می توانید صفحه‌گسترده خود را با داده هایی که پیدا کرده اید شروع به پرکردن کنید و سپس با هرکدام از وب مسترها تماس بگیرید تا درخواست حذف لینک ها را داشته باشید.

این مدیر وب سایت خاص معمولاً یک پاسخ خودکار را برای شما ارسال می کند و می گوید برای خذف کردن لینک ها از همه شبکه های آنها باید هزینه ای پرداخت کنید.

تا زمانی که آنها نرخ های اخاذی را اضافه نکنند، توصیه می کنیم آن را بپردازید و ادامه دهید. در غیر این صورت ، وقت بیشتری را برای مشاجره کردن تلف خواهید کرد و به احتمال زیاد به جایی نخواهید رسید.

همیشه ابزارهایی برای کمک به آسانتر کردن زندگی ما وجود دارد:

اطلاعات تماس دامنه:

http://tools.seogadget.co.uk – این ابزار درخشان (و رایگان!). این امکان را به شما می دهد تا با URL سایت هایی که باعث پنالتی شدن شما شده، وارد شوید و تعداد زیادی از روش های مختلف تماس را برای هر وب سایت به دست آورید. سپس می توانید صفحه گسترده Google Docs خود را با اطلاعات پر کرده و از آن برای دسترسی به وب مسترها استفاده کنید.

Contact Finder by Citation Labs – Garrett French ابزاری را ساخته است که می توانید با URL آنها اطلاعاتی را که می خواهید مانند آدرس های ایمیل ، صفحه تماس با ما و فرم های تماس با ما را جمع آوری کنید.

Contact Finder by Link Research Tools – ابزار دیگری است که به یافتن اشکال مختلف روش تماس از جمله فیسبوک، توئیتر، لینکدین، گوگل پلاس و موارد دیگر کمک می کند. این ابزار پولی است ، اما واقعاً به صرفه جویی در وقت کمک می کند، به خصوص اگر داده های زیادی کسب کرده باشید!

تمام ابزارهای فوق به شما در صرفه جویی در وقت کمک می کند. متأسفانه ، چون این ابزارها به صورت خودکار هستند ، لزوماً  همه صفحات مربوطه را پیدا نمی کنند، بنابراین هنگام فرایند حذف لینک اسپم ، این نکته را در نظر داشته باشید.

 

مرحله ۵: ارتباط با وبمسترها

ارتباط بخش مهمی از کمپین حذف لینک اسپم است. هدف شما در اینجا این است که هرچه بیشتر لینکهای بد به وب سایت خود را حذف نمایید.

افراد کمی متفاوت عمل می کنند ، بنابراین تا این مرحله ، شما باید یک سند بزرگ داشته باشید که تمام لینک های اسپم/ ایمن خود را به همراه بسیاری از روش های مختلف تماس را نشان دهد ، یا شما فقط لیستی از لینک های اسپم / ایمن خود را دارید و روش های تماس را همینطور که پیش می روید، بدست خواهید آورد. این واقعا اولویت کمتری دارد.

چند نکته وجود دارد که هنگام ارسال ایمیل به وب مسترها توصیه می کنیم:

 

برای هر لینکی که باید حذف شود چند ایمیل ارسال نکنید

این یک اشتباه بزرگ است که ما در گذشته مرتکب آن می شدیم. اطمینان حاصل کنید که داده های خود را مرتب کرده اید تا بتوانید به راحتی تمام لینک های حاصل از یک دامنه را مشاهده کنید.

در غیر این صورت ، اگر یک مدیر وب صندوق ورودی خود را باز کرده و متوجه شود که شما برای حذف لینک ها از ۱۰ صفحه از ۱۰ ایمیل مختلف ارسال نموده اید ، آنها به احتمال زیاد ایمیل را می بندند.

سعی کنید لیستی از کلیه URL هایی را که می خواهید از یک سایت حذف کنید ، مرتب جمع آوری کنید و برای آنها ایمیل بفرستید. اگر لینک های زیادی وجود دارد ، آنها را در یک پرونده Google Docs قرار داده و برای بررسی آنها لینکی به پرونده ارسال کنید.

 

به وبمستر اسپم نزنید

به وبمستر اسپم نزنید

 

با وبمستر از طریق تمام روش های تماس به یکباره ارتباط نگیرید. ابتدا ایمیل را امتحان کنید و یک هفته صبر کنید ، در صورت عدم موفقیت ، ایمیل پیگیری را ارسال کنید.

اگر بعد از گذشت چند روز از آنها خبری نشد، روش دیگری برای تماس با ما (لینکدین، فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس و غیره) امتحان کنید. در هر بار پیام دقیقاً مشابه ارسال نکنید ، هر بار آن را شخصی کنید. همه چیز را در صفحه گسترده خود وارد کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه از اسپم شدن ایمیل‌ها جلوگیری کنیم؟

 

با نزاکت باشید

وبمستر ها به شما لطف می کنند. چه شما و چه شرکت سئو ی تحت قرارداد شما، در مرحله اول این شما بودید که لینک های وب سایت را ارسال کرده اید،پس واقعاً مشکل آنها نیست.

مودب باشید ، آنها را متهم نکنید یا آنها را تهدید نکنید و سعی کنید تا حد امکان کمک کننده باشید. برخی از الگوهای حذف لینک که در اینترنت  هستند پیشنهاد می کنند که به وبمستر ها بگویید که اگر این لینک را حذف نکنید ، آن را به گزارش disavow اضافه می کنید که باعث کاهش رتبه آنها نیز می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش Disavow لینک های اسپم

این تقریباً یک تهدید است و من قطعاً توصیه می کنم از این امر خودداری کنید. این مسئله را این طوز نبینید که تقصیر  مدیر وب سایت است که لینک شما آنحاست، احتمالاً اینگونه نیست.

سعی کنید نام وب مسترها را پیدا کنید – ایمیل را فقط  با “سلام” شروع نکنید. سعی کنید نام وب مسترها را بگیرید و ایمیلی ارسال کنید که کمی شخصی تر باشد. اگر مستقیماً وبمستر را خطاب قرار دهید ، احتمالاً پاسخی خواهید گرفت.

 

سعی کنید از دامنه ای که می خواهید لینکی حذف کنید ایمیل ارسال کنید

این مورد ساده به نظر می رسد. اگر از این طریق رابطه برقرار نمایید هنگام انجام این کار میزان پاسخگویی بسیار بهتری را مشاهده می نمایید.

ایمیل  را کوتاه و مطبوع نگه دارید

هرچه کوتاه تر باشد ، مدت زمان کمتری برای مدیر وب سایت صرف می شود و احتمال کمک آنها بیشتر می شود. در مورد این مسئله منطقی فکر کنید، احتمالاً آنها تعدادی از این درخواست ها دارند، بنابراین وقت زیادی از آنها را برای خواندن ایمیل به خصوص ایمیل اول نگیرید.

 

نمونه ایمیل

الگوهای حذف لینک اسپم ما بسته به تعداد پاسخ هایی که به نظر می رسد به طور منظم تغییر می کنند. به طور کلی ، توصیه می کنیم که ایمیل شما چیزی مانند نمونه زیر باشد:

 

“سلام ٪ نام ،

ما به تازگی اعلانی از گوگل دریافت کرده ایم که می گوید وب سایت ما لینک های غیرطبیعی دارد. این واقعاً به رتبه ما در گوگل آسیب رسانده است و در نتیجه ، ما در تلاش هستیم تا مواردی را پاک کنیم. آدرس اینترنتی وب سایت ما ٪ URL ,f shdj است.

ما متوجه شدیم که لینک های زیر از سایت شما به وب سایت ما داده شده اند:

٪ فهرستی از لینک ها

من می دانم که این کار ناخوشایند است و به هیچ وجه بازتابی در وب سایت شما ندارد، اما اگر شما قادر به حذف لینک ها باشید، ما واقعاً از آن قدردانی می کنیم و بسیار سپاسگزار خواهیم بود.

من مشتاقانه منتظر جوابی از شما هستم.

٪اسم شما

٪ اسم شرکت شما ”

 

ایمیل باید مطابق با نیازهای دقیق شما شخصی سازی شود. ممکن است یک شرکت سئو این کار را انجام داده باشد، در این صورت، می توانید از این شرکت را نام ببرید و از این کار آنها ابراز شرم کنید.

همچنین بسته به نوع لینکی که می خواهید حذف کنید، باید ایمیل دسترسی را نیز شخصی کنید.

به عنوان مثال ، اگر از وب سایت شخصی اسپم شده اید و خواهان حذف نظر وبلاگ هستید ، احتمالاً آنها زیاد بخشنده نخواهد بود ، بنابراین باید کمی سخت تر التماس کنید. اگر این مقاله ای است که شما نوشتید ، اما این تنها لینکی است که می خواهید از مقاله حذف شود ، توضیح دهید.

شاید پیش خود بگویید که این اگر شما بودید که سایت آنها را اسپم می کردید، برای این ناراحتی از آنها عذرخواهی می کردید. این ساده لوحانه ست! خود را در موقعیت وبمستر ها قرار دهید و به آن فکر کنید که احتمال کمک به فردی در موقعیت شما چقدر است.

باید ایمیل های خود را بررسی کنید و ببینید که شانس موفقیت شنا در کدام بیشتر است.

 

صادق باشید ، مودب باشید و ایمیل را کوتاه نگه دارید.

هر بار که با یک مدیر وب سایت تماس می گیرید ، در صفحه گسترده خود تاریخ و روش تماس با یادداشت کنید. همچنین خوب است که یک برگه اضافی در انتهای پرونده Google Docs خود با نام های “نمونه های ایمیل” ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید که یک کارمند گوگل این موارد را می خواند ، بنابراین وقتی در حال نوشتن اطلاعات هستید، از گوگل شیطان نسازید یا اینکه این تقصیر همه است غیر از شما.

لازم نیست این کار را برای هر ایمیل انجام دهید ، اما نگه داشتن یک انتخاب کوچک از ایمیل های ارسال شده در فرم های تماس ، پیام های ارسال شده از طریق ایمیل ، توییت ها ، پیام های فیسبوک و غیره مطمئناً در هنگام درخواست تجدید نظر به شما کمک می کند.

توصیه می کنم حداقل سه بار با مدیر وب سایت تماس بگیرید. حتماً از انواع مختلفی استفاده کنید و بهترین های خود را امتحان کنید. هر چه تلاش شما سخت تر باشد ، احتمال حذف لینک اسپم بیشتر است.

امیدوارم تا این لحظه، شما توانسته باشید که تصویری از تلاش های خود برای حذف لینک ها برای گوگل ساخته باشید.

متأسفانه ، شما هرگز موفق به حذف لینک های پنالتی  نمی شوید، مگر اینکه تلاش کنید ، بنابراین موارد فوق همه مورد نیاز است.

نکته:  http://deletebacklinks.com همیشه ارزش دیدن را دارد تا ببینید آیا آنها می توانند هر یک از بک لینک های شما را به صورت عمده حذف کنند. در موردی ، ما موفق به حذف ۹۲ لینک دهنده با بیش از ۵۰ دلار از طریق سرویس حذف لینک دهنده شدیم.

 

مرحله ۶: ابزار disavow

ابزار disavow

ابزار disavow یکی از مراحل کمپین حذف لینک اسپم است. در مرحله قبلی اظهار داشتیم که افراد واقعاً نباید از ابزار disavow استفاده کنند مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. در حالی که نظرات ما هنوز هم همان است ،اما  فکر می کنیم اگر قادر به حذف همه لینک های متخلف نباشید ، باید از ابزار disavow قبل از درخواست تجدید نظر استفاده شود.

توجه: از ابزار disavow به عنوان روشی برای جایگزینی هر یک از کارهای فوق استفاده نکنید ، که کارایی نخواهد داشت. گوگل می خواهد بداند که شما بسیار سخت کار کرده اید تا اشتباهات خود را اصلاح کنید و به آنها ثابت کنید که دیگر کار بی کیفیتی انجام نمی دهید.

با رسیدن به مرحله استفاده از ابزار disavow ، امیدوارم صفحه گسترده ی شما پر از اطلاعات مربوط به لینک هایی که حذف شده اند و تمام روشهایی که با آنها با وب مسترها ارتباط برقرار کرده اید و لیستی از همه لینک هایی که شما قادر به حذف آن نبوده اید، باشد.

داده های خود را طوری مرتب کنید که بتوانید دقیقاً لینک هاییی که نتوانستید آنها را حذف کنید را ببینید – سعی کنید این را به ترتیب دامنه مرتب کنید.

بیشتر اوقات ، به احتمال زیاد می خواهید به جای فقط یک URL ، یک دامنه کامل را disavow کنید یا گاهی اوقات فقط می خواهید یک لینک را از یک دامنه disavow کنید ، بنابراین فقط توجه داشته باشید که کدام مسیر را می خواهید طی کنید.

برای این مثال ،  فرض می کنیم که ما می خواهیم کل دامنه را disavow نماییم.

به پرونده خود بگردید و بفهمید که کدام دامنه ها نیاز به disavow  دارند ، سپس دامنه را در فایل مانند زیر کپی پیست کنید:

دامنه: yourdomain.com

 

برخی از نکات برای پرونده های disavow :

قبل از یک دامنه http: // www را وارد نکنید.

بعد از پسوند دامنه چیزی وارد نکنید. به عنوان مثال: .com ، .co.uk (مگر اینکه فقط یک URL خاص رامی خواهید disavow کنید).

هر دامنه را روی یک خط جدید قرار دهید و نظرات را به پرونده اضافه کنید تا Google بداند چرا شما در حال disavow  کردن آنها هستید. پیشوند همه نظرات را با یک نماد # قرار دهید.

با پایان یافتن ، پرونده disavow شما باید چیزی شبیه به این باشد:

پرونده disavow

 

فقط اطمینان حاصل کنید که فایل Disavow خود را به خوبی توضیخ داده باشید، بنابراین گوگل می تواند دقیقاً آنچه شما انجام می دهید را ببینید. این باید با صفحه گسترده Google Docs شما مطابقت داشته باشد.

گوگل یک راهنمای کاملی درباره نحوه استفاده از ابزار Disavow دارد . برای اطلاعات بیشتر در مورد غیرفعال کردن URL های خاص ، باید به صفحه آنها مراجعه کنید.

پس از اتمام کار ، پرونده را ذخیره کرده و به صفحه ابزار Disavow بروید. پرونده را ارسال کنید.

توجه: گوگل این جمله را بیان می کند که شما باید “تمام تلاش خود را برای حذف لینک های غیر طبیعی که به سایت شما اشاره می کنند ، انجام دهید. به سادگی از بین بردن آنها کافی نیست” – سعی نکنید سیستم را فریب دهید.

 

مرحله ۷: ارسال درخواست تجدید نظر

این قسمت نهایی روند تجدید نظر شما برای از بین بردن یک پنالتی و آخرین مرحله کمپین حذف لینک اسپم است (امیدواریم!). در درخواست ، اساساً موارد زیر را به گوگل بگویید:

  • آنچه که در گذشته اشتباه انجام داده اید و این که این اشتباهات را متوقف کرده اید
  • آنچه برای رفع مشکلات انجام داده اید (لینکی به پرونده Google Docs خود داشته باشید)
  • چگونه می دانید که دیگر این اتفاق نخواهد افتاد (مراحلی که شما در از آنها گذر کرده اید، آموزش و غیره)
  • کمی در مورد شرکت (اختیاری – اگر احساس کردید ضروری است)
  • عذرخواهی بابت مسائل و ناراحتی ها

مهم است که در درخواستهای تجدید نظر خود خاص باشید. این بدان معناست که به هر کاری که شخصاً مرتکب اشتباه شده اید ، بپردازید (لینک هایی که به آن پرداخته اید، در مورد بلاگها ، پروفایلهای انجمن و غیره نظر دهید).

اگر قبلاً از خدمات یک شرکت سئو استفاده کرده اید که لینک های بی کیفیتی ایجاد کرده است ، نام این شرکت را به گوگل بگویید و توضیح دهید که در حالی که قبول می کنید در وهله اول آنها را استخدام کرده اید ، در مورد رهنمودهای مدیر وب گوگل چیزهای زیادی آموخته اید و کاملاً متعهد هستند که وب سایت شما سالم و بدون تخلف باقی بماند.

به اطلاعات بی ربطی که گوگل علاقه ای به آنها ندارند اشاره نکنید. آنها می خواهند بدانند که اسپم را حذف کرده اید ، می دانید که راه اشتباهی رفتید و دیگر این کار را نمی کنید.

ما همیشه اگر مشتری نظرهای آنلاین خوب (خصوصاً از یک منبع شخص ثالث مانند TrustPilot) داشته باشد، را ذکر می کردیم ، اما معتقدیم که این هیچ تفاوت واقعی ایجاد نمی کند. این فقط یک تماس خوب برای نشان دادن این است که شما سعی نمی کنید کسی را ناراحت کنید.

فقط هنگامی که از تمام اقدامات مناسبی که برای برطرف کردن مشکلات مرتبط با وب سایت خود انجام داده اید راضی شدید، درخواست تجدید نظر را ارسال کنید.

با استفاده از تمام نکات فوق ، در اینجا یک درخواست تجدید نظر به عنوان مثال آورده شده است. به یاد داشته باشید که آن را با نیازهای خود متناسب نمایید ، هر مشتری کاملاً متفاوت است و باید با شرایط شما شخصی شده باشد.

Dear Google Webspam Team,

On the %date_of_penalty, we received a penalty from Google for unnatural links pointing to our website, %website_url.

Firstly, we would really like to apologise for the inconvenience we have caused and thank you in advance for reading our reconsideration request. In the past, we have carried out some techniques on our website which we now realise are outside your Google Webmaster Guidelines. This includes purchasing links which pass page rank, blog comments and forum spam (**example**).

After reading your webmaster guidelines, we realise we were completely in the wrong. To rectify the issue, we have checked all the backlinks pointing to our website using Google Webmaster Tools, Ahrefs, Open Site Explorer and Majestic SEO and contacted as many of the webmasters as possible in order to have these links removed.

All of the work we have carried out can be found in the Google Spreadsheet below:

%link_to_google_docs_spreadsheet

In the above spreadsheet, you will see a list of all the links pointing to our site, the webmasters we have contacted and the links we have successfully removed. There are multiple sheets included in the above spreadsheet, which show screenshots of emails we have sent to webmasters, contact forms etc. Any links which we haven’t been able to remove have been added to a disavow file which we have submitted to Google.

I am very sorry for the work we have previously carried out. We now realise that we were completely in the wrong and we will ensure this will never happen again. I’m confident that our website is now in line with Google’s webmaster guidelines and we will ensure that this is always the case.

We look forward to hearing from you and once again, sorry for the inconvenience.

%Your_full_name

%Your_company_name

توجه مهم:

اطمینان حاصل کنید که لینک صفحه گسترده ای که پیوست می کنید به همه افراد اجازه می دهند تا آن لینک را مشاهده کنند. بدترین کاری که می توانید انجام دهید ضمیمه صفحهای گسترده است که گوگل اجازه دیدن آن را ندارد.

برای این کار ، به سند گوگل خود بروید ، روی “اشتراک” (بالا سمت راست) کلیک کنید و سپس “who has access” را روی “anyone with a link” تغییر دهید. به سادگی آن لینک را در درخواست تجدید نظر خود کپی کنید.

اشتراک سند گوگل

مرحله ۸: عقب بنشینید و صبر کنید

در این مرحله ، جز صبر کردن کاری از دست شما بر نمی آید. پاسخ درخواست تجدید نظر معمولاً فقط چند روز طول می کشد ، اما در بعضی موارد می توانید هفته ها برای دریافت پاسخ ها منتظر بمانید.

در یک روز آفتابی ایمیل خود را باز می کنید و با پیغامی مشابه زیر روبرو می شوید:

پاسخ درخواست تجدید نظر

 

موفق باشید! و اگر ترجیح می دهید رفع پنالتی شما توسط یک گروه حرفه ای انجام شود سئو پارسیان در خدمت شماست.

منبع: moz -ترجمه توسط تیم سئو پارسیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − شش =