رسوایی دوباره فیسبوک؛ انتشار داده های تست روانشناسی سه میلیون کاربر

رسوایی دوباره فیسبوک؛ انتشار داده های تست روانشناسی سه میلیون کاربر

رسوایی دوباره فیسبوک ؛ براساس اطلاعات موجود، محققان دانشگاه کمبریج، داده های مربوط به تست روانشناسی سه میلیون کاربر فیسبوک را منتشر کرده اند.

اطلاعات مربوط به تست روانشناسی سه میلیون کاربر فیسبوک در پورتالی با امنیت پایین منتشر شده و حتی افراد غیرمجاز هم اجازه دسترسی به این اطلاعات را دارند. این اطلاعات شامل پاسخ های کاربران به سوال های شخصی از قبیل جنسیت، سن و اطلاعاتی دیگر است.

حتما بخوانید: رسوایی فیسبوک؛ زاکربرگ در راه کنگره آمریکا

درز داده های تست روانشناسی سه میلیون کاربر فیسبوک

این اطلاعات از طریق یک تست روانشناسی به نام myPersonality جمع آوری شده اند و در مجموع ۶ میلیون نفر در این تست مشارکت کرده اند. این داده ها قرار بوده تنها در دسترس محققان مجاز قرار گیرد اما اکنون نام کاربری و رمز عبور و … مربوط به این کاربران در اینترنت موجود است.

یکی از معاونان فیسبوک به نام ایمه ارچیبرگ اعلام کرده که فیسبوک از احتمال تناقض این اپلیکیشن با سیاست های حریم شخصی اطلاع داشته و همین باعث شده تا از حدود یک ماه قبل آن را به حالت تعلیق درآورد.

این فرایند درز اطلاعات کاربران نیز شباهت بسیاری به رسوایی کمبریج آنالیتیکا دارد زیرا داده های آن تست نیز در ادامه منتشر شد. در هر دو مورد آزمون ها توسط دانشگاه کمبریج برگزار شده اند و محقق اصلی این جریان نیز فردی به نام الکساندر کوگان بوده است.

منبع: تکراتو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یازده =