راهنمای رفع گوگل پنالتی ؛ کمپین حذف لینک اسپم -1

راهنمای رفع گوگل پنالتی ؛ کمپین حذف لینک اسپم -۱

در این مطلب راهنمای رفع گوگل پنالتی را شرح می دهیم.  این راهنما عمدتا برای افرادی است که به طور خاص پنالتی هشدارهای لینک های غیر طبیعی را دریافت کرده اند.

برای اطلاع از اینکه آیا شما یک پنالتی برای لینک های غیر طبیعی دریافت کرده اید، به سادگی به ابزار Google Webmaster Tools وارد شوید و از تب «Manual actions» گوگل برای دیدن نوع مجازات خود استفاده کنید.

اگر برای پیوندهای غیر طبیعی با نماد هشدار زرد در کنار آن است، پس شما در راهنمای درست هستید!

در این مطلب راهنمای ۸ مرحله ای برای شما بیان می نماییم اما به علت طولانی بودن این راهنما در دو پست آن را برای شما شرح می دهیم.

تب Manual actions

مرحله ۱: جمع آوری اطلاعات بک لینک

برای رفع گوگل پنالتی اول از همه، ما باید یک لیست از تمام لینک های اشاره شده به وب سایت خود را از چندین منبع مختلف بکشیم. یک کارمند گوگل در انجمن های وب سایت مدیران وبسایت اظهار داشت که آنها تو درصدی کنند روی لینک ابزار وب مستر تمرکز کنید.

جمع آوری اطلاعات بک لینک

ممکن است گوگل فقط می خواهد شما اکثر لینک های بد و نه لزوما تک تک آنها را حذف نمایید، ما توصیه می کنیم این کار را به درستی و با جمع آوری داده ها تا حد ممکن از منابع مختلف لینک انجام دهید:

۱- گوگل وبمستر تولز – به گوگل وبمستر تولز وارد شوید و در تب Links به «Top linking sites» بروید، سپس روی «More» کلیک کنید. و لیست سایت ها را مشاهده نمایید.

۲- opensiteexplorer – از www.opensiteexplorer.org دیدن کنید و نام دامنه خود را وارد کنید (مطمئن شوید که این کاملا درست است زیرا داشتن یک تغییر جزئی در دامنه خود می تواند نتایج متفاوت دیگری را ایجاد کند ) پس از بارگذاری، روی تب “Advanced Reports” کلیک کنید و  “Links that come from: External linking page” را انتخاب نمایید.

۳- Ahrefs – از www.ahrefs.com دیدن کنید و وارد دامنه خود شوید. روی تب ‘CSV’ کلیک کنید و فهرست «Backlinks/Ref pages» را اکسپورت نمایید. Ahrefs یک ابزار کاملا درخشان است که با کمپین های حذف پیوند به ما کمک بسیاری کرده است. این ابزار اجازه می دهد تا شما به سرعت لینک های سایت، فالو یا نوفالو و بیشتر را محدود کنید.

۴- Majestic SEO – از www.majesticseo.com بازدید کنید، نام دامنه خود را وارد کنید و “Historic Index” را انتخاب کنید. این تمام لینک های قبلی خود را به جای تازه ترین نشان می دهد. روی برگه backlinks کلیک کنید، به پایین صفحه بروید و روی ‘data download’ کلیک کنید.

 

اکثر سایت های بالا نیاز به اشتراک شما برای جمع آوری داده ها دارند. سایت هایی مانند Majestic SEO به شما این امکان را می دهند که از ابزار رایگان (یا مقدار محدودی) استفاده کنید اگر دامنه تأیید شده در حساب ابزار وب مستر شما داشته باشید. به این معنا که به خاطر یک یا دو ماه عضویت در آن، هزینه پرداختی برای اطلاعاتی است که دریافت می کنید.

توجه: گوگل قبلا توصیه کرده که از هر دو، با www و بدون WWW را برای به دست آوردن اطلاعات دامنه خود استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: گوگل پنالتی Google Penalty چیست؟

 

مرحله ۲: مستند سازی کار

مستند سازی کار

در ادامه برای رفع گوگل پنالتی یک صفحه Google Docs Spreadsheet ایجاد نمایید تا با آن بتوانید تمام کارهای خود را ردیابی کنید، برای مشاهده دقیقا همان جایی که در آن هستید، با فرآیند حذف پیوند شروع کنید.

این امر بسیار مفید خواهد بود زمانی که شما یک درخواست بازبینی به گوگل ارائه می دهید  زیرا دقیقا می توانید ببینید که برای مرتب کردن مسائل مربوط به سایت خود چه کاری انجام داده اید.

من همچنین باید در این نکته اشاره کنم که گوگل می گوید تمایلی به اعتماد کردن به لینک های خارجی از منابعی که به آنها اعتماد ندارند، را ندارند.

به همین دلیل، توصیه میکنم هنگام استفاده از یک صفحه گسترده گوگل ، مستند سازی کار خود را به عنوان یک محصول گوگل و اعتماد سازی شده برای آنها انحام دهید. شما همچنین می توانید یک لینک به این سند را در درخواست بازپرداخت خود به راحتی و به صورت رایگان درج کنید.

ما معمولا کار را با ایجاد تب هایی در پایین صفحه نمایش برای هر یک از منابع داده شروع می شود. به عنوان مثال تب هایی برای، Google Webmaster Tools، Ahrefs، Majestic SEO و Open Site Explorer.

شما لازم نیست اطلاعات خود را به ورق های مختلف جدا کنید، اما ما معتفدیم که این کار باعث می شود  تجزیه و تحلیل عمیق تری انحام گیرد.

تنها اشکال کار این است که شما پیوندهای تکراری زیادی خواهید داشت – اما ما این را پوشش داده ایم!

اگر از بلاگ Blogpoint Designs بازدید نمایید، یک صفحه گسترده اسناد Google ایجاد کرده ایم که می توانید از آن استفاده کنید که کمک می کند تا چندین صفحه را با هم ترکیب کرده و تکراری را حذف کنید. این یک سند ارزشمند برای استفاده در کمپین حذف لینک است.

Google Docs فقط اجازه ی وارد کردن ۵۰،۰۰۰ کاراکتر را در یک زمان می دهد. این ممکن است به نظر بسیار زیاد باشد، اما تعجب آور است که شما به سرعت به این حد می رسید.

با رفتن به فایل Google Docs خود، می توانید داده ها را از یک CSV وارد کنید، سپس روی «File> Import» کلیک کنید.

شما می توانید این کار را برای هر سند اکسپورت شده از OSE، Ahrefs، Majestic و Google Webmaster Tools را نیز انجام دهید و آنها را درون یک سند جداگانه وارد کنید. هنوز محدودیت وجود دارد، اما از ۵۰،۰۰۰ بیشتر است و روند را سرعت می بخشد.

نکته مهم: هنگامی که تمام داده های خود را در صفحه گسترده قرار داده اید، مطمئن شوید که ستون های زیر را در انتهای هر یک از صفحات (یا به طور متداول «صفحه اصلی» خود در صورت ترکیب تمام داده ها در یک ورق) اضافه کنید:

نام تماس
تماس با آدرس ایمیل
فرم تماس با وب سایت
URL توییتر
URL فیس بوک
نشانی اینترنتی Google+
نشانی اینترنتی لینک شده
تاریخ تماس اول
تاریخ تماس دوم
تاریخ تماس سوم
وضعیت ارتباط
یادداشت

این بهترین روش برای مستندسازی کار شماست. به این ترتیب، هنگامی که شما تحقیقات خود را در دامنه های خود انجام می دهید، می توانید شروع به پرورش صفحه گسترده و زندگی طولانی تر خود را ساده تر کنید!

شما همچنین می توانید تمام کارهایی که برای حذف لینک ها انجام می دهید را به گوگل نشان دهید و کار آنها را برای دیدن همه کارهایی که انجام می دهید بسیار آسان کنید.

اگر شما نمی خواهید تمام داده های بالا را جمع آوری نمایید، می توانید تمام اشکال متفاوتی از روش تماس را در یک سلول ترکیب کنید و فقط آن را پر کنید.

شما تیاز  به توییتر، فیس بوک، گوگل پلاس، لینکدین، ایمیل و فرم تماس با وب سایت برای هر URL ندارید، بنابراین این فقط به اولویت است.

توصیه های بالا بهترین راه برای پیدا کردن اطلاعات ثبت شده است.

در نهایت، یک ورق اضافی را به فایل Google Docs خود به نام «مثالهای تماس» اضافه کنید. در اینجا می توانید تصاویری از چند مثال از ایمیل های ارسال شده به مدیران وب که با آن کار کرده اید آپلود کنید.

مراقب باشید چیزی که شما در اینجا قرار می دهید توسط گوگل خوانده می شود پس از درستی آن اطمینان حاصل نمایید.

مدیران وب را تهدید نکنید که اگر لینک های شما را حذف ننمایند گوگل سایت آنها را مسدود می کند و سایت آنها صدمه می بیند. در عوض، بگویید که می خواهید همه چیز را پاک کنید تا به طور کامل با دستورالعمل های گوگل وبمستر سازگار شوید.

شما می توانید به خاطر ناراحتی مدیر وب سایت عذرخواهی کنید و از کمک آنها تشکر کنید . به این ترتیب، زمانی که گوگل آنها را بخواند، آنها متوجه خواهند شد که شما واقعا تلاش میکنید چیزها را مرتب کنید و امیدوار باشید که در این شرایط کمی بیشتر بخشنده باشد.

 

مرحله ۳: تشخیص لینک های کم کیفیت

تشخیص لینک های کم کیفیت

بخش بسیار مهم در رفع گوگل پنالتی حذف لینک است. به نظر می رسد ساده است، اما شما باید با توجه به لینک هایی که می خواهید حذف کنید بسیار مراقب باشید.

پیوندهای خوب عموما طول می کشد تا ساخته شوند و اگر از آنها بخواهید که آنهایی را که فکر می کنید به طور بالقوه اسپم هستند را حذف کنند، این کار سخت ممکن است برای همه مفید باشد.

در گذشته، متوجه شدیم که بهترین راه شناسایی لینکهای اسپم، بازدید هر یک از آنها به صورت دستی است.

اگر یک لینک خوب است، آن را در صفحه خود علامت بزنید، به طوری که می دانید آن را حذف نمی کنید. این لینک های خوب را از سند حذف نکنید تا به گوگل مراحل انجام کار نشان داده شود.

شما می توانید این سلول ها را با رنگی دیگر برجسته نمایید یا یک یادداشت را در یکی از ستون ها اضافه کنید تا بدانید که آنها ایمن و واقعی هستند.

 

چگونه می توانیم لینک های اسپم را مشخص کنیم؟

شناسایی برخی از لینک ها آسان است. به عنوان مثال، اگر شما در BBC News، Guardian یا وب سایت معتبری با کیفیت بالا معرفی شده اید، می توانید مطمئن باشید که این لینک قوی است که نیازی به حذف ندارد.

تعریف یک پیوند طبیعی به طور خلاصه سخت است. ما این لینک ها را به عنوان لینک هایی که از محتوایی که به طور طبیعی نوشته اید ظاهر می شود، کلاس بندی می نماییم.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما در صنعت خودرو مشغول به کار بوده اید و مقاله ای در مورد تاریخ یا اتومبیل ها، تولید کنندگان مختلف نوشتید و واقعا در مورد هر جنبه ای به جزئیات زیادی اشاره کرده اید.

اگر شما یک کار خوب انجام داده باشید و مقاله را در مکان های مناسب به اشتراک بگذارید، باید امیدوار باشید لینک ها به طور طبیعی ایحاد شوند. افراد به طور طبیعی به لینک می دهند بدون نیاز به درخواست از آنها و البته که این نوع لینک ها مناسب است.

در طول این مقاله، ما به سایر مقالاتی که در اینترنت خوانده ایم و به نظر خودمان برای حذف لینک و رفع گوگل پنالتی مفیدند لینک می دهیم .

همه افرادی که ما به آنها لینک می دهیم محتوای با کیفیت مطلوبی ایجاد کرده اند که به اعتقاد ما به شما کمک می کند تا جریمه های خود را حذف کنید. آنها یک مقاله برای آن نوشته اند، آنها آن را با هدف ذکر کرده اند تا مفید باشد.

در همان طرف،  مشاهده برخی از لینک های اسپم آسان است. به عنوان مثال، اگر شما در یک وب سایت با ۱۰،۰۰۰ لینک در همان صفحه در یک لیست، فهرست بندی شده اید، یا اگر شما در یک وبلاگ اظهار نظر کرده اید، در حالی که xxx.xx  نظر دیگر در مورد بک لینک وجود داشته باشد.

اگر می دانید لینک در این سایت صرفا برای اهداف سئو دیده شده است، پس احتمالا غیر طبیعی است.

شناسایی بعضی از پیوندها به نظر  سخت می رسد، بنابراین در زیر نکات برتر برای شناسایی لینک های با کیفیت پایین تر بیان می شود.

 

آبا URL در گوگل ایندکس شده یا خیر؟

اگر نه، لینک ها را حذف کنید زیرا سایت به احتمال زیاد پنالتی دریافت می کند. شما همچنین می توانید با جستجو در گوگل برای ‘site: yourdomain.com’ ببینید که آیا یک دامنه در گوگل ایندکس شده است.

آبا URL  در گوگل ایندکس شده یا خیر؟

اعتبار صفحه و اعتبار دامنه

به این فاکتور توجه زیادی نکنید. نام دامنه جدید هنوز هم می تواند یک لینک بسیار قوی باشد، حتی اگر دارای اعتبار صفحه و دامنه کم باشد.

سایت کیفیت ضعیف نیز می تواند دارای اعتبار صفحه خوب و اعتبار دامنه باشد، بنابراین، مراقب این موضوع باشید.

 

لینک های Site-wide

لینک های Site-wide وب سایت به طور کلی لینک هایی هستند که در وب سایت های وابسته شما (لینک های دوستانه) هستند و یا لینک هایی هستند که شما برای آنها هزینه پرداخت نموده اید.

به این ترتیب، بهتر است مطمئن شوید لینک ها را در هر صفحه ای از سایتهای شخصی قرار نداده اید. در این مورد، لینک ها را یا نوفالو کنید یا آنها را حذف کنید و فقط آنها را در یک صفحه قرار دهید.

Ahrefs کار فوق العاده ای برای یافتن لینک های Site-wide در وب سایت ها به سرعت و به آسانی انجام می دهد.

گفته می شود، قوانین مشابه هنوز هم اعمال می شود، اگر لینک ها  اسپم به نظر می رسند، همه آنها را حذف کنید.

 

دایرکتوری های لینک

دایرکتوری های لینک به راحتی قابل مشاهده هستند، در صورتی که URL حاوی کلماتی مانند “لینک ها”، “بک لینک ها”، “سئو” و غیره باشند، پس احتمالا آنها لینک های کم کیفیت هستند و برای رفع گوگل پنالتی باید حذف شوند.

برخی از دایرکتوری های لینک مناسب نیز در اینترنت وجود دارد، به طور کلی، این ها یک بازار خاص را هدف قرار می گیرند و به صورت دستی بررسی می شوند و گاه به صورت محلی هدف قرار می گیرند.

شما می توانید به دایرکتوری لینک نگاهی بیاندازید و فکر کنید که  آیا تا به حال هر گونه ترافیک از این سایت دریافت کرده اید؟ یا “این واقعا یک لینک ارزشمند است؟” اگر پاسخ احتمالا خیر باشد، لینک باید حذف شود. در صورتی که اسپم به نظر میرسد ، با خودتان نسبت به این موضوع صادق باشید.

بیشتر بخوانید: ثبت سایت در دایرکتوری

اگر راهنمایی بیشتری می خواهید ، در اینجا چند نکته وجود دارد:

لینک را حذف کنید اگر:

این سایت در گوگل ثبت نشده است، این امر یک پنالتی را نشان می دهد.

این سایت به طور خودکار لینک ها را بدون بررسی دستی قابل قبول می پذیرد.

این سایت دارای تعداد زیادی لینک اسپم است (آدرس URL دایرکتوری را در Open Site Explorer تایپ کنید و ببینید چه چیزی می توانید پیدا کنید!)

این سایت دارای دسته بندی برای همه چیز قابل تصور است (اتومبیل، تعطیلات، عینک آفتابی، وب سایت، هاستینگ، لباس و غیره).

این سایت به وضوح بخشی از شبکه ای است که تعداد زیادی دایرکتوری مرتبط با اسامی مشابه / وب سایت های مشابه دارد.

این سایت شامل کلمات کلیدی مانند “بهترین”، “لینک ها”، “سئو” و غیره در نام است.

در صورتی که سایت در صفحه پایین صفحه «Powered by phpLD» یا «Directory of PHP Link» را نشان دهد، احتمالا این نسبتا یک دایرکتوری اسپم محسوب می شود. این همیشه درست نیست، اما ۹۰ درصد، به احتمال زیاد درست است.

 

پروفایل های انجمن

اینها معمولا اسپم هستند. اگر شما لینکی در یک پروفایل فردی در یک انجمن دارید که در آن بسیار فعال هستید، پس این به طور کلی خوب است. با این حال، اگر شما در یک انجمن در رومانی (به عنوان مثال فقط!) فهرست شده و قبلا هرگز پستی در آن نداشته اید، لینک را حذف کنید.

اگر صرفا برای دریافت لینک به وب سایت خود عضو انجمن هستید، پس لینک باید حذف شود. این برای شناسایی تکنیک اسپم بسیار آسان است، بنابراین ایمن بمانید و آنها را حذف کنید.

 

کامنت های وبلاگ

مانند پروفایل های انجمن به نظر میرسد نظرات وبلاگها نیز یک موقعیت بسیار ساده در رفع گوگل پنالتی است.

اگر شما هر بار که بنا به دلایلی وبلاگ خود را به اشتراک می گذارید، به طور کلی احساس کرده اید که این به شما کمک کرده یا وبلاگ شما در صنعت شما بوده است و شما با نظر خود به بحث و گفتگو پرداخته اید (به جای یک نظر خسته کننده )، سپس احتمالا خوب است.

این گفته می شود اگر شما تعداد زیادی از نظرات وبلاگ را با مطالب بسیار کمی داشته باشید، باید تمام لینک ها را حذف کنید.  اگر این سایت صدها و صدها نظر داشته باشد و شما یکی از آن نظرات اسپم هستید، باید لینک را نیز حذف کنید.

 

بوکمارک های اجتماعی

خیلی شبیه به نظرات وبلاگ و پروفایل های انجمن، بوکمارک های اجتماعی خوب هستند اگر آنها واقعی باشند.

به خاطر داشته باشید که پنالتی هایی که دریافت کرده اید اقدامات دستی هستند و زمانی است که درخواست تجدیدنظر را قرار داده اید، شانس این است که یک کارمند گوگل به صورت دستی به برخی از لینک های شما نگاهی می اندازد. اگر بوک مارک های اجتماعی شما اسپم به نظر می رسند، آنها را حذف کنید.

 

لینک های پولی

اگر برای لینک ها پول پرداخت کرده اید، مطمئن شوید که آنها را حذف کرده یا ویژگی link = “nofollow” را به لینک اضافه کنید.

وقتی درخواست تجدید نظر خود را نوشتید، این واقعیت را ذکر کنید که شما قبلا لینک خریداری کرده اید و اکنون مسئله را با اطمینان از اینکه همه آنها حذف یا نوفالو شده اند برطرف کرده اید.

گوگل در شناسایی لینک های تبلیغاتی بسیار هوشمندانه است، بنابراین سعی نکنید سیستم را فریب دهید.

 

پست های وبلاگ

یک حقه ی کوچک برای شناسایی مستقیم در رفع گوگل پنالتی وجود دارد. معمولا، با نگاه کردن به URL ها، می توانید پست هایی پیا قابلیت اسپم شدن را مشاهده کنید.

اگر آنها URL های پویا هستند که به چیزی مانند “index.php?id=99” به پایان می رسد، معمولا یک نشانه از سایتی است که بسیار سریع راه اندازی شده است.

بهترین روش برای شناسایی پست های وبلاگ اسپم این است که هر وبلاگ را بارگذاری کنید. از این نشانه ها برای نشان دادن پست های کم کیفیت استفاده کنید:

آیا مقاله معنی دارد؟ – آیا این انگلیسی است، آیا جملات معنی دارد؟ یا جاروب شده است، هر چیز با کیفیت پایین هیچ مزیتی ندارد.

آیا سایت به خوبی طراحی شده است؟ – آیا این وب سایت به نظر می رسد یک وبلاگ واقعی است که از آن مراقبت شده و به طور منظم به روز شده است؟ یا از یک قالب استاندارد با طرح بندی و محتوای بد استفاده شده است.

آیا محتوای وب سایت منحصر به فرد است؟ – شما می توانید از یک وب سایت مانند http://www.copyscape.com برای پیدا کردن مطالب تکراری  استفاده کنید.

آیا مقاله با کیفیت بالا است؟ – باز هم، این یک  تفسیر است، اما آیا مقاله هر گونه ارزش برای کسب و کار شما را فراهم می کند؟ اگر با کیفیت بالا است، اما فقط به روش اشتباه لینک شده است، از مدیر سایت بخواهید یک صفت nofollow اختصاص داده شده به آن اضافه کند.

آیا وبلاگ ثابت قدم و استوار است؟ – آیا یک روز در مورد تعطیلات روزانه،روز بعد در مورد نرم افزار و روز پس از آن در مورد دارو می نویسد؟ همچنین، آیا هر پست یک لینک خروجی به وب سایت دیگری دارد، یا پر از انکر تکست است؟ اگر چنین است، آنها متمرکز نیستند و به احتمال زیاد یا به صورت خودکار پست می گذارند یا اهداف سئو دارند. از این سایت ها اجتناب کنید و لینک ها را نیز حذف  نمایید.

آیا راهی آسان برای تماس با صاحبان وجود دارد؟ – بسیاری از وبلاگ های با کیفیت پایین فرم تماس با ما را حذف می کنند و یا به طور کامل افرادی که در پشت سایت هستند را مخفی می نمایند. اگر نمیتوانید با مالک ارتباط برقرار کنید، احتمالا کیفیت پایین است و باید حذف شود.

اگر پاسخ به هر یک از سوالات فوق منفی باشد،لینک ها را حذف کنید. چیزهای دیگری که می توانید در نظر بگیرید عبارتند از:

آیا از اصطلاحات پولی و انکر تکست در مقاله استفاده  نموده اید؟ – این صحیح است تا زمانیکه بیش از حد انجام نشود و واقعی باشد. شما باید در مورد نگاه کردن به پست های وبلاگ، از حس مشترک استفاده کنید. اگر آن را می توان یک مقاله اسپم در نظر گرفت، آن را حذف کنید تا در امن باقی بماند.

آیا کلمات کلیدی زیادی در مقاله وجود دارد؟ – اگر مقاله شما مانند چیزی است که برای یک سئو نوشته شده است، آن را حذف کنید.

اگر پاسخ هر یک از سوالات بالا مثبت است، پس مقالات را حذف کنید.

 

شبکه های لینک

شبکه های لینک

برای رفع گوگل پنالتی به شبمه های لینک رسیدیم. شبکه های لینک اخبار بدی هستند، اما بسیاری از آژانس های سئو هنوز از آنها استفاده می کنند. شما می توانید از برخی از معیارهای جمع آوری شده در گزارش های بالا برای تشخیص شبکه های لینک استفاده کنید. مثلا:

آدرس IP – اگر آدرس IP در دامنه های مختلف یکسان باشد، این نشانه ای است که شما می توانید بخشی از یک شبکه لینک باشید. شما می توانید یک جستجوی سریع whois را در دامنه های مختلف انجام دهید تا ببینید که مالک آنها کیست. ما کمپین های حذف لینک را در وب سایت های مشتریان انجام دادیم که در آن بیش از ۱۵۰ دامنه از یک آدرس IP مشابه هستند.

جستحو در Whois – با اجرای یک جستجوی Whois در نام دامنه، می توانید مالک ثبت شده دامنه را (در بیشتر موارد) ببینید . اگر شما مالک تعداد زیادی دامنه که به سایت شما لینک دارد را یک نفر یافتید  این باید سیگنال های خطر را ارسال کند.

شناسه گوگل آنالیتیک – به کد منبع سایت ها نگاه کنید و برای کد گوگل آنالیتیک جستجو نمایید. اینها فرمت “UA-XXXXXXXX-X” (که X با عدد جایگزین شده اند) را دنبال می کنند. اگر شما متوجه شدید که همان کد در چندین سایت استفاده می شود، این نشانه هایی از یک شبکه لینک است.

طراحی سایت – آیا سایتی دقیقا مشابه سایت های دیگری است که به دامنه شما اشاره می کنند؟ این گاهی اوقات می تواند لینک های مشابه در پایین صفحه داشته باشند یا یک اسپانسر یکسان داشته باشند. اگر چنین است، احتمالا توسط همان شخص و یک نمونه از یک شبکه ساخته شده است.

برخی از ابزارهایی که در این مقاله ذکر شده  به شما کمک می کند سرعت یافتن شبکه های لینک را به طور خودکار با نتایج Whois، آدرس IP و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای هر دامنه افزایش دهید.

سپس شما می توانید از خود سیستم یا نرم افزارهایی مانند اکسل به صورت دستی استفاده نمایید تا  داده ها و نقطه پنالتی لینک ها را فیلتر نمایید.

 

انکر تکست بیش از حد بهینه شده

اگر مقالاتی در اینترنت دارید که فقط حاوی انکر تکست هایی به کلمات کلیدی که می خواهید در گوگل نمایش داده شود،است؛ باید آنها را حذف کنید.

روی برندسازی تمرکز کنید. اگر مناسب است که به کلمات کلیدی پولی خود یا کلمات کلیدی مرتبط با شرایط مالی لینک دهید، به آن لینک دهید.

اگر برای برندسازی تلاش نمایید، متوجه خواهید شد که شما به نام تجاری خود لینک دارید و URL آن به طور مرتب بیشتر است و شما می توانید پروفایل پیوندی طبیعی و ارگانیک بیشتری داشته باشید.

نکته: از ابزار کشف لینک Eppie Vojt  برای دیدن آنچه که پروفایل لینک فعلی شما به نظر می رسد، استفاده کنید. شما قادر خواهید بود تا خیلی سریع کلمات کلیدی که به طور منظم هدف قرار داده اید را مشاهده کنید.

در صورتی که انکر تکست شما فقط هدف مالی دارد، لینک را حذف کنید.

بیشتر بخوانید: انکر تکست Anchor Text چیست؟

 

تبادل لینک

امروزه این یک تاکتیک نسبتا قدیمی است، اما بسیاری از مردم هنوز هم این کار را انجام می دهند. یک صفحه در سایت خود به نام لینک که در آن با صفحات لینک های دیگر مبادله می شود،ایجاد نکنید. این باعث ایجاد یک لینک بیلدینگ عظیم اما اسپم می شود که باید از آن اجتناب شود.

اگر اینگونه لینک ها را دارید برای رفع گوگل پنالتی باید آنها را خذف نمایید.

 

انتشارات مطبوعات

من هنوز معتقدم که انتشارات مطبوعات یک راه عالی برای انجام سئو است، اما فقط اگر به درستی انجام شوند. اگر شما در مطبوعات مطلب خود را به راحتی با  ۳-۵ لینک به سایت خود با یک کلمه کلیدی پولی به عنوان انکر تکست قرار دهید،کار اشتباهی انحام داده اید.

از انتشارات مطبوعات برای برندسازی استفاده نمایید، در مورد آنچه که شرکت شما انجام می دهد و فقط در مورد چیزی که مربوط به مردم است صحبت نمایید. پس از آن شما می توانید لینک های خود را به وب سایت خود را تحت برند یا URL وب سایت خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید: رپرتاژ آگهی چیست و چگونه به برندسازی کمک می کند؟

 

بد افزار (Malware)

بد افزار (Malware)

بسیار ساده، اگر سایتی حاوی نرم افزارهای مخرب است، لینک خود را حذف کنید. متناوبا، اگر این یک سایت دارای بدافزار بسیار معتبر است، با مالک تماس بگیرید و از آنها بخواهید مشکل را در اسرع وقت برطرف کنند.

 

این یک راهنمای قطعی نیست اما امیدواریم بخش فوق به شما ایده هایی برای شناسایی برخی از لینک های کیفیت پایین بدهد.

بزرگترین نکته ای که قادر به ارائه آن است، استفاده عقلانی است. عمیق تر، خود می دانید که آیا یک لینک ارزش دارد یا نه؟ گاهی اوقات لینک ها به نظر خوب می رسند، اما ممکن است نیاز به ویژگی nofollow داشته باشند. پس فقط از طریق لیست به طور سیستماتیک کار کنید و خودتان را در دستان گوگل قرار دهید.

همه شما بایدبررسی هر لینک را به صورت دستی انجام دهید و توجه داشته باشید که آیا باید حذف شود یا نه. اگر شما لینکی را امن دیدی، آن را علامت بزنید، بنابراین شما می دانید که لینک را حذف نکنید.

شما می توانید این کار را با یک نشانگر رنگ انجام دهید یا فقط با اضافه کردن یک قطعه متن در کنار هر لینک. اگر تعداد زیادی از رنگها را دارید، در پایین صفحه کلیدی برای رنگ ها قرار دهید تا کارکنان گوگل متوجه مفهوم رنگ ها شوند.

 

ابزارهایی برای ساخت زندگی راحتتر …

بسیاری از ابزارهای موجود در اینترنت وجود دارند که می توانند به شناسایی لینک های اسپم در فضای مجازی به ما کمک کنند. برخی از این ابزارها برای در سرعت تجزیه و تحلیل درخشان هستند اما ما به آنها ۱۰۰٪ اعتماد نداریم.

بعضی از این ابزار ها و تفسیر کوتاهی (نظر خود) از آنها را بیان می نماییم:

وب سایت ها / ابزارهای موجود برای حذف کامل لینک:

 

Link Research Tools / Link Detox

این احتمالا یکی از بهترین ابزارها در طی سال گذشته است. ابزار detox یک نمره ریسک به هر یک از بک لینک های شما اختصاص می دهد که از ۲۲ منبع مختلف لینک استفاده می کند.

علاوه بر این، آمار زیادی در مورد لینک ها ایجاد خواهد کرد و سعی خواهد کرد آدرس ایمیل / نام مخاطب را برای صاحب وب سایت مجرم بازیابی کند.

بعضی از معیارهای اضافی (مانند آدرس IP وب سایت و ثبت دامنه) به شدت در کشف شبکه های لینک کمک می کند را نیز ارائه می دهد.

گاهی اوقات لینک های بسیار خطرناک به طور مشخص اسپم هستند و باید حذف شوند، بنابراین اگر از این ابزار استفاده می کنید، باید بسیار مراقب باشید و لینک هایی را که حذف می کنید بررسی کنید. به طور کلی، یک سیستم بسیار خوب هر چند.

 

Link Risk

ما هیچوقت شخصا Link Risk استفاده نکرده ایم، اما در مورد آن شنیده ایم. تیم پشت Link Risk قطعا بسیار با استعداد هستند ، بنابراین در مورد این ابزار نمی توانیم نظر قطعی بدهیم.

 

Linkquidator

یک ابزار جدید در block – Linkquidator است که نسخه آزمایشی رایگان ۳۰ روزه با تعداد محدودی از لینک ها ارائه می دهد.

 

Remove’em

ما از Remove’em در چند کمپین که برای مشتریها انجام دادیم، به عنوان یک ابزار برای کمک به شناسایی لینک های بد استفاده کردیم.

رابط کاربری بسیار جذاب و یک پروسه بسیار آهسته دارد.برای پیدا کردن لینک های بد، این کار نسبتا خوب انجام می دهد، اما  لینک های امن را نشان نمی دهد، بنابراین دشوار است ببینید چه مقدار از آن  لینکها  ممکن است از دست رفته باشد.

 

Rmoov

Rmoov شخصا سعی ندارد تا مشخص کند که کدام لینک به عنوان اسپم طبقه بندی شده است. ایده پشت این سیستم درخشان است، به جای آن، کمک می کند تا فرایند تماس با مدیران وب را با دادن اطلاعات تماس برای هر دامنه سرعت ببخشد، به شما اجازه ایجاد و ارسال ایمیل می دهد و پس از امکان دنبال کردن هر ایمیل را با یادآوری می دهد. این وضعیت لینک های شما را به صورت دوره ای بررسی می کند و هر مرحله از فرایند را در Google Doc ثبت می کند.

 

Barry Schwartz from Search Engine Roundtable

ابزار شناسایی لینک های سمی است.

 

این واقعا مهم است که بررسی دستی هنوز در هنگام استفاده از ابزارهایی مانند موارد فوق ضروری است و شما هرگز نباید روی آنها ۱۰۰٪ تکیه کنید.

 

ادامه ی این مطلب را راهنمای رفع گوگل پنالتی ؛ کمپین حذف لینک اسپم -۲ بخوانید.

و اگر ترجیح می دهید رفع پنالتی شما توسط یک گروه حرفه ای انجام شود سئو پارسیان در خدمت شماست.

 

منبع: moz.com – ترجمه از تیم سئو پارسیان

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =