فناوری منطقه صوتی جداگانه هیوندای کیا بدون نیاز به هدفون!

فناوری منطقه صوتی جداگانه هیوندای کیا بدون نیاز به هدفون!

احتمالا برای شما هم پیش آمده که در حین مسافرت با جمع دوستان یا اعضای خانواده بر سر انتخاب موزیک مسیر اختلاف سلیقه داشته باشید. هیوندای کیا با فناوری منطقه صوتی جداگانه مشکل شما را حل کرده است.

اگر چنین حالتی برای شما پیش آمده باشد احتمالا دوست دارند که به هدفون رو آورده و از طریق تلفن همراه یا دیگر دستگاه های پخش قابل حمل به موزیک دلخواه خود گوش دهند.

اما ظاهرا گروه هیوندای-کیا ای علاقه ای به این کار نداشته و با توسعه یک سیستم صوتی جدید می خواهد تمامی سرنشینان خودرو بدون استفاده از هدفون از گوش دادن به موسیقی یا فایل های صوتی مورد علاقه خود لذت برده و یا حتی به تماس های صوتی پاسخ دهند.

این تکنولوژی که کیا از آن با نام Separated Sound Zone (منطقه صوتی جداگانه) یاد می کند، از سال ۲۰۱۴ تحت آزمایش های گوناگون قرار گرفته و به احتمال زیاد در عرض چند سال آینده در خودروهای کره ای شاهد بکارگیری آن خواهیم بود.

مکانیسم تکنولوژی “منطقه صوتی جداگانه” به این شکل است که همانند فناوری نویز کنسلینگ هدفون های پیشرفته، میدان های آکوستیک را از هم جدا می کند.

فناوری منطقه صوتی جداگانه هیوندای کیا سرنشینان خودرو را از هدفون بی نیاز می کند

در همین راستا اسپیکرهای نصب شده در خودروها هم به تکنولوژی کاهش یا افزایش سطح امواج صدا مجهز خواهند شد. این اسپیکرها هسته اصلی مناطق صوتی جداگانه بوده و به سرنشینان اجازه خواهند داد که به موزیک یا فایلی متفاوت از یکدیگر گوش سپارند.

بیشتر بخوانید: واقعیت مجازی و تحول دنیای بازاریابی

آقای Kang-duck Ih یکی از مهندسین رده بالای هیوندای-کیا شاغل در بخش تحقیقات آرامش کابین در این باره گفته:

در عصر اتومبیل های خودران، مشتریان به دنبال سرگرمی های بیشتر در داخل خودرو خواهند بود. نوآوری های تکنولوژیکی مثل سیستم صوتی جداگانه برخی از این موارد هستند. من امیدوارم با فراهم کردن فضای صوتی مستقل و اختصاصی سرنشینان خودرو محیطی راحت و سرگرم کننده در حین سفر داشته باشند.

آنطور که کیا ادعا کرده سرنشینان می توانند از طریق بلوتوث نیز تلفن همراه خود را به این سیستم صوتی پیشرفته متصل نموده و بصورت اختصاصی به ترانه های خود گوش داده یا تماس های تلفنی را بدون ایجاد مزاحمت برای افراد حاضر در دیگر صندلی ها پاسخ دهند.

به منظور درک بهتر تکنولوژی Separated Sound Zone دعوت می کنیم ویدیوی کوتاه را تماشا در لینک زیر فرمایید.

ویدئو فناوری منطقه صوتی جداگانه هیوندای کیا

منبع:  digiato.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =