لینک شکسته Broken Link چیست؟

لینک شکسته Broken Link چیست؟

لینک شکسته Broken Link از لینک هایی هستند که به دلایلی مثل کندی سرورمیزبان ،بی دقتی در نوشتن و وجود خطای گرامری (Syntax Error) در HTML و یا اشتباه دادن لینک بوجود می آیند و در نهایت شما شما رو به مقصد اصلیتان نمی رساند .

در واقع چنانچه مقصد به هر دلیلی از بین برود و یا از دسترس خارج شود، لینک شکسته بوجود آمده است. وجود این نوع از لینک‌ها اعتبار سایت را کاهش می دهد چرا که ارجاع به محلی نامعتبر صورت گرفته است. یک وب مستر دقیق همواره باید محتوای سایت را بررسی کند تا ازعدم وجود لینک‌های شکسته اطمینان یابد.

زمانیکه موتور جستجو وبسایت را پیمایش (crawl) می‌کند و با یک لینک شکسته مواجه شود پیمایش سایت به بن‌بست می‌رسد، بنابراین موتورهای جستجو دسترسی به سایت را ضعیف محسوب می کند و در نتیجه با گذشت زمان می‌تواند به سئو شما آسیب بزند.

در اکثر سایت ها در لینک های شکسته پیغامی مبنی برخطای ۴۰۴ ظاهر میشود.

یکی از مهمترین کارهایی که در زمان ایجاد خطای ۴۰۴ باید انجام بدهید ریدارکت کردن صفحه لینک شکسته به صفحه اصلی سایت هست که این کار از دید گوگل به مراتب رتبه سایت رو بهتر می کند.

اگر تمایل دارید در مورد خطای ۴۰۴ و روش های برطرف کردن آن بیشتر بدانید و البته با روش های برطرف کردن لینک شکسته آشنا شوید؛ مطلب خطای ۴۰۴ چیست ؟ رفع و تاثیر آن بر سئو را مطالعه نمایید.

 لینک شکسته Broken Link چیست؟

چگونه لینک های شکسته سایت رو پیدا کنیم ؟

روش های زیادی برای پیدا کردن لینک های شکسته وجود داره یکی از روش های متداول وبمستر تولز می باشد که آمار دقیقی از لینک های شکسته را به شما میده در ضمن حتما باید از قبل سایتتون رو در وبمستر تولز ثبت کنید .

در اینجا چند روش موجود برای پیدا کردن و گرفتن آمار دقیق را معرفی می کنیم

• یکی از سرویس های آنلاینی که امکان بررسی لینک شکسته سایت رو به شما میدهد همراه با آمار دقیقی در مورد کل لینک های سایتتون
وب سایت http://validator.w3.org/checklink هست. از طریق این وب سایت می تونید آمار دقیقی از لینک های سایتتون رو ببینید.
• روش دوم باز می تونید از طریق یه سایت دیگه که آدرس http://www.deadlinkchecker.com هست بررسی کنید و لینک های شکسته سایت رو بررسی کنید.
• روش سوم هم می تونیم به وبمستر تولز گوگل اشاره کنیم.
• همچنین اگر سایت شما با مدیریت محتوا وردپرس راه اندازی شده می تونید از افزونه Broken Link Checker برای بررسی لینک های شکسته سایت استفاده کنید.
با روش هایی که در بالا گفته شد شما می تونید بررسی های لازم در زمینه پیدا کردن لینک شکسته سایت رو انجام دهید و به بهبود سئو سایت خود کمک کنید.
برای موارد مربوط به ریدایرکت می تونید از نسخه پریمیوم افزونه WordPress Seo By Yoast استفاده کنید.

منبع:observerseo

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + هشت =