Google Ranking

مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل Google Ranking

مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل Google Ranking که یک مبتدی و تازه کار در سئو باید بدانند;

گوگل از حدود ۲۰۰ فاکتور احتمالی مختلف برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند ، که جهت مطالعه می توانید به صفحات فاکتورهای احتمالی رتبه بندی موتور جستجوی گوگل – بخش اول  و  فاکتورهای احتمالی رتبه بندی موتور جستجوی گوگل – بخش دوم موجود در همین سایت مراجعه کنید ،اما اینکه این تعداد دقیقا ۲۰۰ فاکتور است یا خیر ؟ به خصوص برای کسی که شروع به بالابردن رتبه سایت خود کرده است ، مهم نیست . مهم اینست که همه این فاکتورها به اندازه هم مهم نیستند. بعضی از این فاکتورها واقعا مهم هستند ، اما بعضی دیگر نه ،حتی شما روی بسیاری از فاکتورها تاثیر مستقیمی ندارید.

اگر شما به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید و سعی در یافتن فاکتورهای مهم جستجوگرها هستید، باید لیست مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل که یک مبتدی باید بدانند، را بدانید.

فاکتورهای سئو داخلی یا On-Page :

بهینه سازی صفحات سایت شما، تأثیر بالایی بر بهبود رتبه بندی آن دارد. فاکتورهای بهینه سازی صفحه است که می توانند دید جستجو را تحت تأثیر قرار دهند:

۱- کلید واژه در برچسب متا تگ عنوان title tag ; یکی از قویترین سیگنال های مربوط به یک موتور جستجو است.

تگ عنوان به معنای توصیف دقیق محتوای صفحات است. موتورهای جستجو از آن برای نشان دادن عنوان اصلی نتیجه جستجو استفاده می کنند.

در حالت ایده آل کلمه کلیدی باید در ابتدای تگ عنوان قرار گیرد. صفحات بهینه شده به این روش بهتر از آنهایی است که کلید واژه نزدیک به پایان تگ عنوان هستند.

۲- کلید واژه در متا تگ توصیف meta description ; اهمیت برچسب متا توصیف امروزه اغلب در حلقه های SEO مورد بحث قرار می گیرد.

همچنین برای گرفتن کلیک کاربران از صفحات نتایج جستجو بسیار مهم است. بکاربردن کلمه کلیدی در تگ توصیف ، محتوا را بیشتر با یک جستجو و یک موتور جستجوگر مرتبط می کند.

۳- کلید واژه در تگ H1 ; برچسب H1 یکی دیگر از فاکتورهای سئو داخلی است که به عنوان توضیحی از محتوای صفحه ارائه می شود.

این یک عمل خوب است که کلمات کلیدی خود را در یک برچسب منحصر به فرد H1 در یک صفحه قرار دهید.

۴- کلمات کلیدی را هوشمندانه در صفحات کپی کنید ; صفحه خود را با کلمات کلیدی بپوشانید، این راهی مطمئن برای افزایش افزایش رتبه بندی آن برای یک کلیدواژه خاص بود.

استفاده از کلمه کلیدی در محتوا ، یک سیگنال ربطی از آنچه در مورد محتوا وجود دارد، به موتورهای جستجو می دهد. با این وجود، چگونهو کجا کلیدواژه را در محتوا قرار داده اید، بسیار مهم است.

۵- طول محتوا ; این روزها جستجوگرها می خواهند یاد بگیرند و به اطلاعات اساسی دست پیدا کنند .

بنابراین، گوگل محتوای معتبر و آموزنده که برای اولین بار منتشر شده ، رتبه بندی می کند و این بدیهی  است که هر محتوای طولانی تر باشد ، بیشتر احتمال دارد که بتوانید جنبه های بیشتری از موضوع خود را پوشش دهید. نکته مهم اینست که محتوا طولانی اما بسیار مفید داشته باشید.

۶- محتوای تکراری ; همه فاکتورها نمی توانند رتبه شما را به نحوی مثبت تحت تأثیر قرار دهند.

داشتن محتوای مشابه در صفحات مختلف سایت شما واقعا می تواند به رتبه سایت شما آسیب برساند. بنابراین از تکرار مطالب اجتناب کنید و نسخه اصلی برای هر صفحه بنویسید.

۷- تگ استاندارد یا کانونیکال Canonical ; گاهی اوقات، داشتن دو URL با محتوای مشابه اجتناب ناپذیر است.

یکی از راه های جلوگیری از تبدیل شدن به یک مسئله محتوای تکراری، استفاده از یک تگ کانونیک در سایت شما است.

این برچسب یک چیز ساده است؛ که به گوگل می گوید که یک URL معادل دیگری است. به وضوح بیان می کند که دو صفحه دارای محتوای مشابه است و آنها در واقع یک هستند.

۸- بهینه سازی تصویر ; تنها متن نیست که می تواند در یک صفحه بهینه سازی شود، بلکه رسانه های دیگر نیز هستند.

برای مثال، تصاویر می توانند سیگنال های مربوط به موتور جستجو را از طریق متن، عنوان و توضیحات خود ارسال کنند.

۹- به روز رسانی محتوا ; الگوریتم گوگل محتوای تازه و به روز شده را ترجیح می دهد .

این بدان معنا نیست که شما مجبورید صفحات خود را همیشه ویرایش کنید. من معتقدم که برای صفحات تجاری، مانند توصیف محصول، گوگل به این واقعیت واقف است که آنها به عنوان پستهای وبلاگ در پوشش رویدادهای اخیر حساس نیستند. با این حال، عاقلانه است که برخی از استراتژی ها برای به روز رسانی انواع خاصی از محتوا را هر ۱۲ ماه یا بیشتر داشته باشد.

۱۰- لینک های خروجی ; پیوند به صفحات معتبر سیگنال های اعتماد به موتور جستجو می فرستد.

به این شکل که ، دلیل اینکه شما یک کاربر را به سایت دیگری بفرستید ، این باشد که آنها بیشتر در مورد موضوع مطالعه کنند. این می تواند یک عامل اعتماد بزرگ برای گوگل باشد.

با این حال، لینک های خروجی بسیار زیاد می توانند PageRank صفحه را به طور قابل توجهی کاهش دهند و باعث می شود که دید جستجوگر افزایش یابد. لینک های خروجی می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد اما از آنها به اندازه استفاده کنید.

۱۱- لینک های داخلی ; پیوند صفحات در محتوای سایت شما می تواند قدرت خود را بین آنها منتقل کند و دیده شدن تعداد بیشتری از صفحات سایت شما توسط کاربران و موتورهای جستجو گردد.

۱۲- کلید واژه در پیوند یا URL ; استفاده از کلمه کلیدی در URL Slug (بخشی از URL است که بعد ازنام دامنه یا “.com /”  ظاهر می شود) . گفته شده است که یک سیگنال ربط دیگر را به Google ارسال کند.

 

فاکتورهای سایت:

فاکتورهای خاصی در مورد سایت وجود دارد که می تواند بر قابلیت جستجوی سایت شما تأثیر بگذارد:

۱- نقشه سایت یا Sitemap ; یک نقشه سایت به موتور جستجو کمک می کند تا تمام صفحات سایت شما را فهرست نماید. این ساده ترین و کارآمد ترین راه برای اینست که به گوگل بگویید که چه صفحاتی در وب سایت شما وجود دارد.

۲- دامنه امن یا Domain trust ; گوگل به سایتهای دامنه امن رتبه بالاتری می دهد. اما چگونه این اعتماد را ایجاد می کنید؟ به زودی در همین سایت مقاله ای از برایان از Backlinko  که لیستی از عوامل اعتماد را دارد ، منتشر خواهیم کرد .

۳- محل سرور ; برخی از جستجوگرها بر این باورند که یک موقعیت سرور به رتبه بندی سایت در آن کشور یا منطقه کمک می کند.

۴- سایت بهینه سازی شده برای موبایل ; یک سال پیش، ۴۶ درصد از جستجوگران منحصراً فقط از تلفن همراه برای جستجو استفاده کرده اند. من معتقدم که این تعداد در ۱۲ ماه گذشته افزایش یافته است. تعجب نکنید که داشتن یک سایت بهینه شده برای موبایل بر روی رتبه بندی سایت ها تاثیر می گذارد.

۵- ادغام کنسول جستجو گوگل Google Search Console ; درآخر تأیید شده است،که ثبت وب سایت در Google Webmaster Tools در بالابردن رتبه سایت به شما کمک می کند . حتی اگر این مورد نباشد، این ابزار اطلاعات ارزشمندی را فراهم می کند که می توانید از آن برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید.

 

فاکتورهای سئو خارجی یا Off Page :

در هنگام رتبه بندی صفحات سایت شما، گوگل فاکتورهایی از خارج سایت شما را نیز بررسی می کند. برخی از موارد کلیدی وجود دارد:

۱- تعداد دامنه های مرتبط ; تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک یا پیوند دارند یا به اصطلاح تعداد دامنه های  مرتبط با دامنه شما یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی است.

۲- تعداد صفحات لینک داده شده یا پیوندی ; احتمالاً تعداد لینک هایی که از یک دامنه خاص به سایت شما وجود داشته باشد ، یک فاکتور رتبه بندی است. با این حال، بهتر است که لینک های بیشتری از دامنه های منحصر به فرد داشته باشیم تا لینک های زیادی از صفحات یک دامنه واحد .

۳- Domain Authority صفحات پیوندی ; باید بدانید که ارزش همه صفحات از نظر رتبه سئو برابر نیست. پیوندهایی به صفحات با Domain Authority بالاتر، فاکتور مهمتری نسبت به دامنه های قدرت پایین است. بنابراین، شما باید تلاش کنید که لینک هایی را از وب سایت هایی با  Domain Authority  بالاتر دریافت کنید.

۴- مرتبط بودن لینک یا پیوند ; برخی از جستجوگرها بر این باورند که پیوندهایی از صفحات مربوط به موضوع صفحات شما، برای موتورهای جستجو مناسب تر هستند.

۵- Authority دامنه پیوندی ; Authority  یک دامنه ممکن است یک فاکتور رتبه بندی نیز باشد. به همین دلیل، یک لینک از صفحه قدرت پایین در یک سایت قدرتمند ارزش بیشتری از بک لینک یک دامنه ضعیف تر دارد.

۶- لینک از صفحه اصلی ; به همین ترتیب، برخی از جستجوگرها بر این باورند که پیوندهایی از صفحه اصلی یک دامنه ، قدرت بیشتری نسبت به صفحات آن دامنه دارند.

۷- تعداد پیوندهای do follow  ; گوگل رسما اظهار داشت که پیوندهای nofollow (لینک با attribute rel = nofollow متصل شده) را به حساب نمی آورد . بنابراین تعداد پیوندهای do follow رتبه بندی شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

۸- تنوع انواع لینک ; نوع لینک هایی که به سایت شما ارجاع داده شده نیز اهمیت دارد. لینک های بیشماری از یک نوع ممکن است نشانه هرزنامه باشد و رتبه بندی شما را منفی کند.

۹- پیوندهای متنی ; گفته شده است که پیوندهای موجود در محتویات صفحه ، ارزش بیشتری نسبت به لینک ها در نوار کناری دارند.

۱۰-پیوند لنگر anchor ; متن لنگر یک پیوند یک فاکتور رتبه بندی قوی می باشد . امروزه می توان آن را به عنوان یک شاخص اسپم وب مورد استفاده قرار داد، که رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

فاکتورهای دامنه :

در پایان، دامنه شما نیز می تواند بر رتبه بندی سایت شما تأثیر بگذارد. بعضی از سیگنال های دامنه به اندازه ای قوی هستند، که ارزش توجه دارند:

۱- طول ثبت نام دامنه ; گوگل دامنه هایی را که برای مدت بیش از یک سال ثبت نام کرده اند، قابل اعتمادتر می داند.

۲- تاریخچه دامنه ; شما ممکن است اولین فردی که دامنه را ثبت کرده نباشید . و اگر دامنه شما در گذشته مجازات شده باشد ، تاریخچه آن بر رتبه بندی فعلی آن تأثیر می گذارد.

۳- فرمت DLD کشور ; اگر شما سعی می کنید یک بازار محلی خاص را هدف قرار دهید، گفته می شود که داشتن یک دامنه با یک DLD همان کشور (برای مثال ir , .co, .uk. ) برای رسیدن به رتبه بندی بهتر برای آن مکان کمک خواهد کرد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 3 =