نکاتی برای جذب ترافیک به سایت وردپرس جدیدتان

نکاتی برای جذب ترافیک به سایت وردپرس جدیدتان

در این مطلب نکاتی برای جذب ترافیک به سایت وردپرس جدیدتان بیان می نماییم. همان طور که در پست های قبل بیان کردیم وردپرس از نظر ساختار سئو بسیار مطلوب است اما برای رسیدن به ترافیک بیشتر نکاتی باید رعایت شود که در این مطلب به آنها می پردازیم.

۱- ساختن لیستی از ایمیل ها را آغاز کنید

پبیش از ۷۵ درصد از افرادی که سایت شما را بازدید میکنند دیگر به سایتتان باز نخواهند گشت. به همین علت است که میگوییم اولین کاری که باید انجام دهید اقدام به ساخت یک لیست از ایمیل هاست. ایمیل یک دسترسی مستقیم به کاربران را به شما میدهد، و این کار تاثیر بیشتری نسبت به سایر ابزارهای بازاریابی امروزی خواهد داشت.

حتما بخوانید: پانزده نکته مهم درباره خبرنامه و ایمیل مارکتینگ

۲- نصب پلاگین سئو Yoast

اگر تاکنون این کار را نکرده اید. فورا به نصب و تنظیم پلاگین سئو Yoast اقدام کنید! این پلاگین، جامعترین پلاگین بهینه سازی وبسایت دردسترس است.

این پلاگین نه تنها در اضافه کردن متا تگ ها به شما کمک میکند ، بلکه به شما امکان اضافه کردن گراف های فیس بوک، کارت های توییتر، نقشه سایت XML و Breadcrumbs و خیلی قابلیت های بیشتری را میدهد.

حتما بخوانید: روش ساخت نقشه سایت (sitemap) و ثبت آن در گوگل

۳- پست های وبلاگتان را بهینه سازی کنید.

مدت زمانی را صرف بهینه سازی هرکدام از پست های وبلاگتان کنید. پلاگین سئو Yoast ابزاری جهت آنالیز پست دارد که به پست هایتان براساس کلمات کلیدی متمرکزی که به آنها اضافه میکنید یک امتیاز سئو اختصاص میدهد. این توصیه ها را دنبال کنید تا امتیاز سئو هر پست را به بهترین حالت ممکن بهبود ببخشید.

حتما بخوانید: تکنیک‌ها‎ی ارتقاء سئو محتوای سایت

۴- به لینک دهی داخلی عادت کنید

آیا متعجب هستید که چرا تمام وبسایت های موفق به مقالات قدیمیشان لینک دهی میکنند؟ لینک دهی داخلی به موتورهای جستجو کمک میکند تا اهمیت محتوا و متن شما و چگونگی ارتباط با سایر محتواهای سایتتان را بفهمند.

به تمام پست ها و صفحات روی سایتتان لینک دهی کنید. این کار باعث افزایش کلی امتیاز سئو سایت شما میشود.

حتما بخوانید: ساخت لینک طعمه link bait و تاثیر آن در سئو سایت

۵- بکار گیری ابزارهای سئو

ابزارهای سئو بسیاری وجود دارد که میتواند به شما در پیدا کردن منابع ترافیک کمک کند. اما این اطلاعات برای کاربران جدید میتواند کمی فنی باشد.

۶- از کلمات مهم در وردپرس استفاده کنید

کلمات مهم متادیتاهای مفیدی به پست های وردپرستان اضافه میکند. موتورهای جستجو میتوانند از این داده ها استفاده کنند تا سایت شما را بصورت متفاوتی در نتایج جستجو نشان دهند. این موضوع باعث ارتقا ترافیک روی سایتتان میشود.

حتما بخوانید: کلمات کلیدی طولانی Long Tail Keywords و بهبود سئو

۷- اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی را آسان کنید

رسانه های اجتماعی منبع مهمی از ترافیک روی هر وبسایتی است. به همین خاطر است که اکثر سایت های محبوب، روی اشتراک گذاری هرچه آسان تر مطالب توسط کاربرانشان تمرکز میکنند.

پلاگین های متنوع زیادی وجود دارند که به شما امکان اضافه کردن سایت های رسانه های اجتماعی بیشماری را میدهد. اما یک نقطه ضعفی که این پلاگین ها دارند این است که سرعت سایت شما را آهسته میکنند.
پلاگین Floating Social Bar علاوه بر آسان سازی به اشتراک گذاری مطالب این مزیت را دارد که سایت شما را کند نمیکند. این پلاگین یک نوار برچسب رسانه ای اجتماعی را بالای پست های شما اضافه میکند.

۸- مشارکت کاربران در رسانه های اجتماعی

وبسایت های اجتماعی محل اجتماع مخاطبانی است که درمورد تاپیک های مربوط به وبلاگ شما بحث و گفتگو میکنند. تمام کاری که نیاز است انجام دهید این است که به این کاربران دسترسی داشته باشید و با آنها وارد بحث شوید.با کاربرانی که لینک های شما را به اشتراک میگذارند در بحث های پیرامون مطالب وبلاگتان مشارکت داشته باشید.

حتما بخوانید: رموز ایجاد محتوای جذاب؛ ترغیب دیگران برای به اشتراگ گذاشتن

۹- به اشتراک گذاری اتوماتیک در رسانه های اجتماعی

بسیاری از صاحبان وبسایت ها زمان زیادی را صرف به اشتراک گذاری محتوایشان در رسانه های اجتماعی میکنند.

لازم نیست این کار را بصورت دستی انجام دهید. شما میتوانید محتوای خود را بوسیله IFTT بصورت اتوماتیک در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا از Buffer برای زمانبندی به اشتراک گذاری پست ها در رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

این ابزارها باعث میشوند زمانی را که صرف به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی میکنید، ذخیره سازی کنید و آن را صرف ارتباط با دنبال کنندگانتان کنید.

۱۰- به اشتراک گذاری پست های قدیمی

توییتر یکی از قطب های مکالمه برای وب است. همیشه توییت های زیادی در آن جریان دارند. این بدان معنی است که توییت شما تنها برای چند دقیقه روی timeline کاربر نمایش داده میشود و سپس با توییت دیگری جایگزین میشود.
شما نمیتوانید تمام وقت خود را صرف توییت گذاشتن کنید تا همیشه بالا بمانید. خوشبختانه شما میتوانید به سادگی سایت وردپرس خود را تنظیم کنید که به صورت خودکار پست های قدیمیتان را در فواصل زمانی منظم به اشتراک بگذارد.

۱۱- مشارکت کاربران در کامنت گذاشتن

کامنت ها دیگر قطب مکالمه در سایت شما هستند.آنها یک راه آسان برای برقراری ارتباط بین شما و کاربرانتان هستند. باید مطمئن شوید که بیشتر کامنت های کاربران در وبسایتتان را پاسخ میدهید.

۱۲- راه های افزایش انگیزه کاربر را بیابید

افزایش انگیزه کاربر، بازدید صفحات و زمان سپری شده توسط کاربر، روی وبسایت را افزایش میدهد. یکی از رایج ترین راه هایی که برای افزایش انگیزه کاربر استفاده میشود کامنت ها هستند، اما راه های زیاد دیگری وجود دارد که میتوانید انجام دهید.
هدف این است که برای کاربران کارهایی که به انجام آن روی وبسایت شما علاقه دارند را فراهم کنید. اضافه کردن ابزاری مانند نظرسنجی، ویدئو ها، گالری تصاویر و … به شما کمک میکند تا کاربر را در سایت مشغول نگه دارید.

حتما بخوانید: چگونه با تولید محتوا مشتری جدید پیدا کنیم؟

۱۳- اضافه کردن تصاویر با کیفیت بالا

تصاویر مشغولیت بیشتری نسبت به متن ایجاد میکند. استفاده از تصاویر با کیفیت بالا روی وبلاگ وردپرس نه تنها باعث میشود سایتتان بهتر بنظر برسد بلکه باعث میشود کاربر مدت بیشتری در سایت شما بماند. البته این تصاویر نباید به گونه ای باشند که سرعت سایت شما را پایین بیاورند.

ما استفاده از Shutterstock را برای یافتن تصاویر با کیفیت بالا برای وبلاگ توصیه میکنیم. همچنین وبسایت های دیگری نیز برای یافتن تصاویر ممتاز برای وبلاگ وردپرستان وجود دارد.

حتما بخوانید: بهینه سازی تصاویر یا سئو عکس چیست؟

۱۴- اضافه کردن ویدئو های بیشتر

یوتیوب دومین موتور جستجوی جهان است. به این علت که ویدئو ها مشغولیت بیشتری نسبت به تصاویر و متن ایجاد میکنند.

از ویدوئوها روی وبسایتتان استفاده کنید تا توسط آنها مشغولیت و سرگرمی بیشتری برای کاربران فرهم کرده و محتوای مفیدی را به مخاطبان ارائه دهید. ما استفاده از یوتیوب را به این علت توصیه میکنیم که یک جامعه بزرگ از کاربران را دارد و به شما کمک میکند تا به یکی از بزرگترین اجتماعات مخاطبان در جهان سربزنید.

۱۵- سرعت سایتتان را بهبود ببخشید

هیچ کس یک سایت کند را دوست ندارد. وبسایت های سریعتر نه تنها توسط کاربران بلکه توسط موتورهای جستجو نیز ارجحیت دارند. با این حال، متوجه میشوید که سایت وردپرستان پس از نصب تعدادی پلاگین و اضافه کردن تصاویر بصورت محسوسی کند میشود . سایتتان را با GTmetrix چک کنید و از نکاتی که به شما میدهد پیروی کنید.

حتما بخوانید: آموزش بهینه سازی سایت با جی تی متریکس GTmetrix

میتوانید کار خود را با نصب پلاگین های ذخیره سازی W3 Total Cache یا WP Super Cache شروع کنید. از فعال بودن فشرده سازی gzip اطمینان حاصل کنید.

و یا از افزونه بسیار خوب  WP Rocket  استفاده نمایید.
کار بعدی که نیاز است انجام دهید این است که تصاویر را برای وب بهینه سازی کنید. ما توصیه میکنیم از یک CDN برای بکارگیری پویا تصاویر استفاده کنید.

حتما بخوانید: شبکه توزیع محتوا CDN چیست؟ چرا باید از آن در سئو استفاده کرد؟

۱۶- گواهی SSL را به وبسایتتان اضافه کنید

بسیاری از وبسایت ها گواهی SSL را دریافت میکنند زیرا گوگل اعلام کرده به سایت هایی که گواهی SSL دارند رنک بالاتری میدهد. دریافت گواهی SSL تغییر بزرگی ایجاد میکند زیرا تمام آدرس های URL سایت شما را از http به https تغییر میدهد.

۱۷- اضافه کردن Google Analytics

صاحبان وبسایت ها لازم است بدانند که بازدیدکنندگان چگونه از سایتشان استفاده میکنند. این ابزار به شما کمک میکند تا بدانید کاربران به چه نوع محتوایی علاقه دارند و اینکه چه کاری باید انجام دهید. شما میتوانید این داده ها را بوسیله نصب رایگان Google Analytics روی سایت وردپرستان انجام دهید.

حتما بخوانید: گوگل آنالیتیکس Google Analytics چیست و چرا باید آن را نصب کنید؟

۱۸- تست A/B را انجام دهید

همانطور که قبلا گفتیم، صاحبان وبسایت ها برای تصمیم گیری، به داده ها احتیاج دارند. تست تقسیم A/B به شما اجازه میدهد دو نمونه از یک صفحه مشابه را روی سایت خود تست کنید تا ببینید کدام یک بهتر مورد پذیرش قرار میگیرد.

حتما بخوانید: تست A/B چیست؟ افزایش فروش با طراحی متفاوت سایت

۱۹- ایجاد محتوای مفید

مهمترین فاکتوری که باعث میشود همیشه در ذهن ها باقی بمانید ارائه محتوای مفیدی است که به مخاطبان شما کمک میکند و ارزش واقعی دارد. میلیون ها سایت در اینترنت وجود دارند و قابل اعتمادترین راه برای رقابت با آنها ارائه محتوای مفید و منحصر بفرد است.

حتما بخوانید: تاثیر محتوا با کیفیت و بهینه بر سئو وب سایت

این نکات کلیتی برای سئو سایت وردپرس شما می تواند باشد. امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد.

منبع: wpstart.ir

2 پاسخ
 1. بلبرینگ گفته:

  چرا رتبه سایت من در جستجوی گوگل پایین اومده؟
  سایت های بالایی از رتبه الکسا و سئو ضعیفتری برخوردارند

  پاسخ
  • سئو پارسیان گفته:

   سلام
   عرض شود برای پاسخ دقیق و کامل باید سایت شما و سایت های رقیب شما بررسی شوند
   اما رتبه الکسا و سئو ساختار سایت یکی از چندین پارامتر گوگل است

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − پنج =