چگونه یک وب سایت حرفه ای طراحی کنیم؟

چگونه یک وب سایت حرفه ای طراحی کنیم؟

چگونه یک وب سایت حرفه ای طراحی کنیم؟ مطمئنا این سوال برای خیلی از شما کاربران پیش آمده. ما در این مطلب به صورت کامل به شما اصول و گام های داشتن بک وب سایت کارآمد را توضیح خواهیم داد پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

امروزه پیشرفت در زمینه فناوری اطلاعات و افزایش روزافزون استفاده مردم از تلفن‌های همراه، تبلت و یا در کل لوازم الکترونیکی ، باعث افزایش سطح آگاهی افراد جامعه در زمینه‌های مختلف گشته و به طبع آن انتخاب‌ها منطقی تر شده و مردم با مقایسه مورد دلخواه خود بین صد‌ها شرکت فعال در نهایت اقدام به عملی کردن تصمیم خود می‌گیرند.

همانطور هم که امروزه شاهد آن هستیم روز به روز بر تعداد فعالان اینترنتی افزوده می شود و مطئنا تا چند سال دیگر شاهد رشد تصاعدی در این زمینه خواهیم بود.

در سال های گذشته صاحبان مشاغل برای معرفی خدمات و کالاهای خود از بروشورها، تراکت‌ها و … استفاده می‌کردند درسته این راه‌های تبلیغاتی امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند اما با گذشت زمان شاهد رنگ باختن روش‌سنتی در زمینه تبلیغات هستیم به طوریکه موارد مذکور جای خود را به شبکه‌های اجتماعی و در ابعادی وسیع‌تر به وب‌سایت‌ها داده‌اند.

بیشتر بخوانید: چگونه یک وب سایت موفق داشته باشیم؟

جضور در شبکه های اجتماعی برای کسب و کار بسیا موثر است اما پایدار نیست زیرا ممکن است سیاست های طراجان آنها و یا سیاست های اجتماعی دولت (در زمینه فیلترینگ) تغییر کند به همین دلیل داشتن یک وب سایت موفق و حرفه ای به عنوان مرجع بسیار مهم است.

پس برای ماندن در این عرصه و داشتن جایگاهی در آینده باید در مورد زمینه کاری خود خوب فکر و برنامه ریزی کنیم. و باید بدانیم چگونه یک وب سایت حرفه ای داشته باشیم و طراحی نماییم.

برای این‌که بتوانیم به این سوال کلی پاسخ دهیم مسئله را به چند قسمت تقسیم کرده و به توضیح کامل هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم :

گام اول: استارت طراحی وب و پروژه مورد نظر را چگونه بزنیم ؟

استارت طراحی وب و پروژه مورد نظر را چگونه بزنیم ؟

اولین موردی که باید آن را در نظر بگیرید این هست که از خودتان بپرسید مشتریان شما یا کاربران شما از سایت شما چه می خواهند ؟

این تعیین هدف وب سایت شاید به جرات بتوان گفت که مهمترین گام در زمینه طراحی وب می باشد. فراموش نکنید که شما طراحی وبسایت می کنید تا نیازهای کاربران در یک فیلد خاص را بر طرف نمایید پس هدف در وهله اول کاربران هستند نه شما !

بعد از تعیین هدف و مشخص کردن نوع مخاطبان شما باید محتوا و ویژگی هایی که وب سایت شما برای ارضای این نیاز ها باید داشته باشد را بررسی نمایید. سعی کنید از پروژه خود ایراد بگیرید سعی کنید بیشتر به نقاط ضعف پروژه خود زوم کنید.

به این خاطر که نقاط قوت و مثبت پروژه خود به خود در بالا بردن پروژه و نیل به هدف تاثیر خود را نشان خواهد داد و جای نگرانی ندارد ! آنچه که باید نگران آن باشیم ضعف هایی که ممکن است در ایده خود داشته باشیم.

حال باید میزان بودجه ای که می توانید برای پروژه خود اختصاص بدهید را مشخص نمایید. تحقیق کنید که آیا با این میزان بودجه می توانید ایده ای که در ذهن دارید را عملی کنید؟ سعی کنید یک دورنمایی از پروژه خود را تجسم کنید این عامل می تواند دید واقع بینانه تری نسبت به پروژه به شما بدهد.

در گام بعدی شما باید مدت زمانی که برای اجرای پروژه نیاز هست را تخمین بزنید سعی کنید از متخصصان این امر کمک بگیرید منتها هیچ وقت ایده خود را به صورت کامل بازگو ننمایید! یک پروژه ای نزدکی به آنچه که در ذهن دارید پیدا کرده و در مورد آن صحبت کنید !

فراموش نکنید که آنچه که سایت شما را در آینده مطرح خواهد کرد ایده نویی هستش که در ذهن دارید. پروژه خود از همه لحاظ بررسی نمایید در مورد مجوزهای لازم یا مدارک قانونی لازم برای اجرای پروژه تحقیق کنید و برای آنها برنامه بریزید.

فرض کنید شما وب سایتتان را ساخته اید چه سوال هایی می توانید از کاربران سایتتان بپرسید ؟ سعی کنید قبل از عملی کردن پروژه تان حتی الامکان پاسخ قابل قبولی برای سوال های ذهنیتان بیابید این امر در اجرای موفق تر پروژه بسیار به شما کمک خواهد نمود.

مثلا فرض کنید بنده ایده ای در زمینه فروشگاه اینترنتی در زمینه یک کالای خاص را در ذهن دارم کاری که انجام می دهم این است که مثلا از نفر از ۱۰ نفر از دوستان و آشنایان چنین سوالاتی می پرسم :

اگر چنین کالاهایی به صورت اینترنتی به فروش برسند از آنها استقبال می کنی ؟

و دلایل کار را جویا می شوم از پیشنهادات و نظرات و انتقادات آنها سعی میکنم نهایت استفاده را ببرم تا در آخر بتوانم پروژه ای که در ذهن دارم را با نقص کمتری به اجرا دربیاورم.

گام دوم: بخش طراحی سایت استاندارد و مناسب می باشد.

بخش طراحی سایت استاندارد و مناسب می باشد.

آنچه که می تواند ایده ای که در ذهن دارید را به صورت کامل به کاربر انتقال دهد یک طراحی خود و مطابق با ایده تان می باشد.

امروزه در همه جا تبلیغات بیشماری از طراحی سایت مشاهده می کنیم از تراکت های چسبانده شده بر کف پیاده رو ها گرفته تا بیلبوردهای تبلغیاتی در اتوبانها و یا تبلیغات در اپلیکیشن های موبایل و وب سایت های مختلف. برای طراحی وب هیچ وقت به این فکر نباشید که پروژه خود را با کمترین قیمت انجام دهید.

فراموش نکنید هر چیزی بهای خود را دارد که باید آن را پرداخت. این بدین معنا نیست که بالاترین قیمت پیشنهاد حتما بهترین گزینه است. سعی کنید گروهی مجرب و حرفه ای برای پروژه ی خود پیدا کنید.

در گام اول پروژه خود را کامل توضیح ندهید همانطور که عرض کردم در مورد یک وب سایت مشابه با پروژه ای که در ذهن دارید حدود قیمتی از پروژه اتون را بدست بیاورید بعد از اینکه کاملا از توانایی اجرای پروژه از گروه مورد نظرتون مطمئن شدید پروژه خود را توضیح دهید.

اگر خودتان ایده ای در زمینه طراحی وب سایت تان دارید پیشنهاد میکنم این کارها را انجام دهید.

۱) در ابتدا یک طرح کلی از آنچه که می خواهید در صفحه اصلی سایتتان وجود داشته باشد را بر روی کاغذ رسم کنید.

محل قرار گرفتن لوگو، فیلد جستجو، محتوا، شبکه های اجتماعی، و … را مشخص کنید. با یک تیم فنی در این زمینه مشورت کنید چرا که تجربه در این زمینه حرف اول را می زند شاید یک تغییر کوچک در گرافیک سایتتان تاثیر بسیار زیادی در جذابیت سایتتان داشته باشد.

به رنگ بندی سایت خیلی توجه کنید این امر یک فاکتور بسیار مهم برای ایجاد جذابیت و در نهایت نگه داشتن کاربران در سایت شما می باشد. در بحث های آتی در مورد روانشناسی رنگ خواهم نوشت پیشنهاد می کنم خواندن این مطالب را از دست ندهید.

۲) طرح کلی پروژه را مجددا بررسی نمایید و اشکالات احتمالی موجود را رفع نمایید. مهم این است که طراحی وب سایت شما ساختار و چارچوب کلی استاندارد و صحیحی داشته باشد در مورد جزئیات ظاهری زیاد وسواس به خرج ندهید مطمئن باشید در آینده چندین بار تغییرات اساسی در استایل سایتتان اعمال خواهید کرد.

۳) در گام سوم سعی کنید با توجه به طرح و رنگی که انتخاب کرده اید با یک نرم افزار گرافیکی مثل فتوشاپ وب سایتتان را به تصویر در بیاورید یا اگر توانایی انجام این کار را ندارید از یک گرافیست برای انجام این کار بهره بگیرید.

۴) بعد از اطمینان از طرح گرافیکی می توانید استارت طراجی وب سایت خود را بزنید و پروژه خود را برای اجرا به متخصصان این امر واگذار نمایید. در زیر آنچه که باید انجام دهید را به صورت خلاصه نشان داده ایم:

گام سوم: اصول طراحی وب سایت

در حالت کلی یک طراحی اصولی و استاندارد باید شامل چندین آیتم باشد که آنها را بیان می نماییم:

۱- اهمیت ظاهر خوب

هیچ کس انتظار ندارد که شما طراحی بیش از حد بی‌نظیری داشته باشید، اما شما همچنان نیاز به برخی استانداردهای با کیفیت و واکنش‌گرا دارید. اگر کاربران به چیزهایی برسند که کمتر از انتظاراتشان است، آن‌ها این مساله را خیلی جدی می‌گیرند و طولی نمی‌کشد که شما به عنوان یک اپراتور غیرحرفه‌ای، بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر کار می‌کنید، هدف قرار می‌گیرید.

بیشتر بخوانید: UX و UI (تجربه کاربری و رابط کاربری) چیست؟ و تفاوت آنها

از سوی دیگر، با یک طراحی هوشمندانه، شما قابل اعتماد به نظر می‌رسید و ارتباطی باثبات و حرفه‌ای برقرار می‌کنید.

یک طرح بندی مناسب را باید برای صفحات در نظر گرفت به این معنی که چینش آیتم‌های موجود در صفحه باید به گونه‌ای باشد که کاربر به راحتی به تمامی امکانات موجود در سایت دسترسی داشته باشد.

علاوه بر این، انجام طراحی خوب کار سختی نیست. مثلا شما می‌توانید فونت‌های خوب رایگانی را دریافت کنید؛ فقط باید طراحی را پیدا کنید که به خوبی چیزی را که شما می‌خواهید را درک کند و بر مهارت‌های کاری خود تسلط داشته باشد.

۲- ارتباط مناسب

ارتباط زیربنای تمام پروژه‌های شگفت‌انگیز طراحی است، زیرا بدون آن ممکن است اهداف شما یا اهداف مشتری برآورده نشود. آنچه که ما در ذهن داریم ارتباطی باز و ثابت در حین راه‌اندازی پروژه یا زمانی که آن را به پایان می‌رسانید است.

مشتریان اغلب با ایده‌های مشخصی سمت شما می‌آیند، اما اگر آن‌ها در طراحی وب خلاق و باتجربه نباشند، ممکن است دشوار باشد که تصورات‌شان را در عمل پیاده کنیم.

در این نقطه بسیاری از همکاری‌ها قدم اشتباهی را برمی‌دارند، به همین دلیل ما به طراحان توصیه می‌کنیم از یک طرح مختصر خلاقانه استفاده کنند. شما می‌توانید خودتان یک مورد را ایجاد کرده و آن را بین مشتریان پخش کنید تا آنچه را که نیاز دارید را به آن‌ها توضیح دهید.

برای انجام این کار، شما باید یک نظرسنجی رایگان با پرسش‌ و پاسخ‌های معمول را سازمان‌دهی کنید و از مشتریان بخواهید که آن‌ها را پر کرده و آن را باز گردانند و تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهند.

۳- طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا

طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا

مورد بعدی که باید به آن توجه کرد این است که طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا موجب دسترسی بهتر کاربران از تمامی دستگاه‌های الکترونیکی شده لذا این امر موجب بالا رفتن تعداد بازدید و بازگشت دوباره کاربران به وب سایت خواهد گردید.

بیشتر بخوانید: معرفی ۹ ابزار رایگان تست ریسپانسیو سایت

با نفوذ بسیار زیاد تلفن های هوشمند طراحی سایت موبایل فرندلی اهمیت روز افزون پیدا کرده به طوری که گوگل صحبت از الگوریتم Mobile First Index به میان آورده است

بیشتر بخوانید: الگوریتم Mobile First Index و تاثیر آن بر سئو ۲۰۱۸

۴-زمان بارگذاری خوب (سرعت مناسب)

بارگزاری سریع صفحات هم برای موتورهای جستجو فاکتور مهمی است  هم برای کاربران. اگر کاربر مدت زمان زیادی منتظر بارگزاری صفحات باشد بدون شک تعداد زیادی از کاربران خود را از دست خواهید داد.

زمان بارگذاری توصیه شده برای یک وب‌سایت، با یک مودم استاندارد ۵۶K، ۸ ثانیه (یا کمتر) است. همان‌طور که در دو نظرسنجی اخیر Forester و Gartner نشان داده شده است، وب‌سایت تجارت الکترونیکی حدود ۱٫۳ میلیون دلار به علت بارگذاری آهسته افت داشته است.

هنگامی که بارگذاری صفحه طول می‌کشد، مشتریان کارهای مهم‌‌تری را برای انجام دارند تا انتظار کشیدن. درست است، کسب و کار شما به این مساله بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش افزایش سرعت سایت

۵- انتخاب پالت رنگ هوشمندانه

انتخاب پالت رنگ هوشمندانه

رنگ پس‌زمینه و متن خود را با دقت زیادی انتخاب کنید. با یک پس‌زمینه شلوغ خواندن و درک متن را برای کاربران مشکل می‌سازید.

تم پس‌زمینه را متناسب با هر صفحه و محتوایی که به خوبی سازمان‌دهی شده است قرار دهید، به طوری که رنگ‌ها با یکدیگر سازش داشته باشند. مطالبی را در مورد روان‌شناسی رنگ‌ها بخوانید تا متوجه شوید که در کجا و چه وقت از چه رنگی استفاده کنید.

نارنجی، زرد و قرمز روشن رنگ‌های شاد و الهام‌بخشی هستند، در حالی که ارغوانی و آبی حس آرامش و اطمینان را ایجاد می‌کند.

اغراق در رنگ‌های تیره مثل سیاه و قهوه‌ای ممکن است حالت افسردگی و غم به سایت دهد. قبل از انتخاب پالت، در مورد اثراتی که رنگ‌ها بر وب‌سایت شما می‌گذارد فکر کنید.

بیشتر بخوانید: روانشناسی رنگ در طراحی سایت

۶- به طور مؤثر اطلاعات را مرتب کنید

هر وب‌سایت موفقی با ترفندهایی می‌تواند اطلاعات را برای مخاطبان مورد نظر خود مرتب و سازمان‌دهی کند.

برای شروع باید کار و سرویس‌های کسب و کار را جهت جلب توجه مخاطبان معرفی کرده و دستاوردهای مهم را با کاربران به اشتراک بگذارید.

موقعیت ایده‌آل برای اهداف شرکت/سازمان شما صفحه اصلی است که در آن شما باید به صورت هوشمندانه دکمه ها و لینک‌های فراخوان (call-to-action) را برای اطلاع‌رسانی و توجه بازدیدکنندگان معرفی کنید.

بیشتر بخوانید: تکنیک CTA یا Call to Action چیست و چگونه از آن استفاده نماییم؟

سعی کنید از دکمه های فراخوانی به صورت صحیح و در مکان های مناسب استفاده کنید این امر موجب به دسترسی راحت تر کاربران به صفحات مهم و کاربردی وب سایتتان خواهد گردید.

سعی کنید ارتباط مناسبی بین صفحاتتان ایجاد نمایید بدین صورت که استفاده از سایتتان برای کاربران گیج کننده نباشد این امر نیز از فاکتروهایی مهمی است که می توانید بر زمان ماندن کاربران بر وب سایتتات تاثیر بگذارد.

شما باید تلاش کنید کاربران به مدت زمان زیادی در صفحات خود نگه دارید هر چقدر در این مسیر موفق تر باشید سایتتان به صفحات ابتدایی تر موتورهای جستجو کشیده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: افزایش زمان ماندن در سایت Dwell Time و تاثیر آن بر سئو

سعی کنید به کاربران اطمینان استفاده از سایتتان را بدهید اگر وب سایت خبری دارید با نوشتن اخبار و مقاله های کامل و آموزنده، اگر فروشگاه اینترنتی دارید با ازائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب و … .

رعایت این امر منجر به بازگشت دوباره کاربران به وب سایتتان خواهد شدو فراموش نکنید که یکی از فاکتورهای خیلی مهم برای موتورهای جستجو تعداد بازدید مجدد از وب سایت می باشد.

و در سایت راهنما داشته باشید، راهنماها بازدیدکننده را از آخرین تغییرات آگاه می‌سازند، در حالی که مدیران می‌توانند از آن‌ها برای تصمیم‌گیری‌های مبنی بر داده استفاده کنند.

۷-کیفیت محتوا

کیفیت محتوا

وقتی در مورد این فکر می‌کنید که از کدام نوع محتوا استفاده کنید،‌ چندین مشتری که دوست دارید و نیاز دارید را انتخاب کنید. برای انجام این کار باید بدانید که چه کسی با شما سر و کار دارد، سپس خودتان را معرفی کنید.

با مخاطبان خود و افراد باتجربه در فروش آنلاین ارتباط برقرار کنید و بفهمید که مشتریان چه چیزهایی را دنبال خواهند کرد. سعی کنید نحوه تصمیم‌گیری برای خرید را به آن‌ها شرح دهید، و ابزاری که آن‌ها نیاز دارند را در اختیارشان قرار دهید.

صفحه اصلی جایی است که شما باید اطلاعات واضح و روشنی در مورد اینکه شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید را ارائه دهید، مثل چیزی که شما را از رقبای‌تان متفاوت می‌سازد.

در حالت ایده‌آل، نباید چیزی بیش از یک نگاه اجمالی به بازدیدکننده بدهید تا او بتواند همه چیز را درک کند و ایده‌ای از مزایایی که شما می‌توانید ارائه دهید را به دست آورد.

بیشتر بخوانید: چک‌ لیست نوشتن محتوا؛ بهبود خوانایی و سئو محتوا

هر چه را که می‌نویسید، مطمئن شوید مشتری محور است. سعی کنید تامین‌کننده نیازمندی‌ها، حلال مشکلات، تحلیل‌گر مسائل و یک شریک قابل اطمینان باشید. مشتریان به نقش شما در شرکت اهمیت نمی‌دهند، همه آن‌ها به این موضوع اهمیت می‌دهند که آیا شما آنچه را که آن‌ها نیاز دارند را ارائه می‌دهید.

در کل، دلایلی را ارائه دهید که مشتری را به شما نزدیک کند، مثلا به آن‌ها اطلاعات محصولات، یا آموزش‌ها و نکات عملیاتی خاص را ارائه دهید.

محتوا را به صورت رایگان ارائه دهید یا بخش‌های تبلیغاتی را فراهم کنید و مطمئن شوید که تمام فایل‌های PDF به صفحات وب تبدیل شده‌اند به طوری که بازدیدکنندگان می‌توانند به شیوه‌ای صحیح آن‌ها را دانلود کنند.

یکی دیگر از ترفندهای شگفت‌انگیز این است که محتوای چندرسانه‌ای را ضمیمه کنید، زیرا اکثرا ترجیح می‌دهند که مطلبی که دنبال آن هستند را ببینند تا درباره آن بخوانند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی ویدئویی و ایده هایی برای شروع

۸- ایجاد طرح

در طراحی وب کافی نیست که فقط بر عناوین تمرکز کنید. درعوض باید یک طرح دقیق از اقداماتی که با مشتریان خود به اشتراک می‌گذارید، و درک خوبی از عناوین داشته باشید. چگونه محتوا را تولید می‌کنید؟

عکس‌ها را از کجا می‌گیرید؟ چه زمانی باید اولین فریم شما آماده باشد؟ چگونه باید در وهله اول آن را آماده کنید؟

بیشتر بخوانید: بهینه سازی تصاویر یا سئو عکس چیست؟

هر چه کمتر در مورد این مسائل بدانید، پروژه شما بیشتر دچار بی‌نظمی می‌شود و این مساله‌ای است که باعث می‌شود توجه بیشتری به هر بخش از فرآیند داشته باشید و برای اتفاقات غافلگیرکننده که ممکن است کار شما را به تاخیر بیندازد آماده باشید.

همان طور که توصیه شد، شما باید همیشه با یک دید خلاقانه به مسائل بپردازید که نه تنها اطلاعات مهمی را به خوانندگان عرضه می‌کند، بلکه با روشی حرفه‌ای انتظارات شما را بر روی کاغذ قرار می‌دهد. در حقیقت شما می‌توانید، دستورات مختصر خلاقانه‌ای از بخش جدایی‌ناپذیر قراردادهای پروژه خود ایجاد کنید.

این موضوع فقط وقتی مفید است که شامل عناصر زیر باشد:

-اهداف برنامه/وب‌سایت

-اهداف و چالش‌های برنامه/وب سایت

-میزان موفقیت مورد انتظار برنامه/وب‌سایت

-عدم توانایی برنامه/وب‌سایت

۹- قوانینی برای هدایت ساده

کسب و کار امری پیچیده است، به ویژه در رابطه با افرادی که خط تولید بزرگی از محصولات و سرویس‌ها دارند و گزینه‌های متعددی را ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها همچنین مشتریان گوناگونی را هدف قرار می‌دهند، در صنایع مختلف کار می‌کنند و محتوا را در مکان‌های مختلف ترویج می‌دهند.

برای موفقیت آنلاین، چنین کسب و کارهایی باید مشتریان خود را با تاثیرگذاری بیشتری در جهت خرید هدایت کنند.

اصطلاح طراحی وب تفسیر شده به این معنی است که سایت با الگوهای هدایتی ساده و صریح همراه باشد و اطلاعات حیاتی را به نحوی ارائه دهد که کاربران آن را بلافاصله درک ‌کنند. اگر آن‌ها از دست بروند، شما هم از دست می‌روید.

نکته جالب این است که کاتالوگ دقیقی از سرویس‌های خود ایجاد کنید و از کاربران بخواهید که آن را دانلود کنند. دکمه‌های دانلود باید در مکان‌های قابل رویتی قرار گیرند و در هر صفحه وب‌سایت به صورت ایده‌آل نمایش داده شوند.

شما حتی می‌توانید یک سایت جداگانه برای آن ایجاد کنید تا کاربران بتوانند بدون دسترسی به وب‌سایت اولیه شما آن را بیابند.

۱۰- نکات پایانی طراحی سایت

اگر تازه کار هستید و می خواهید وب سایت خود را راه اندازی نمایید سعی کنید از یک سیستم جستجوی ساده و کاربردی در طراحی سایت خود استفاده کنید این امر منجر به افزایش جذابیت سایت شما و دسترسی راحتتر کاربران سایتتان به مطالب موجود خواهد گردید.

امکان به اشتراک گذاری مطالبتان را فراموش نکنید زیرا استفاده از این شبکه ها روز به روز در حال افزایش است و بدون شک منجر به افزایش بازدید سایتتان خواهد گردید.

یک سیستم کامنتینگ و درج نظرات را برای طراحی سایت خود در نظر بگیرید اگر وب سایت فروشگاهی ندارید پیشنهاد میکنیم ثبت نام در سایت را اختیاری کنید چون کاربران زیادی معمولا حوصله ثبت نام کردن در سایت برای ثبت نظر خود را ندارند همچنین سعی کنید مطالبتان را به ساده ترین شکل ممکن به کاربران بیان کنید و از بیان جملات سنگین به کاربران اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: کامنت مارکتینگ یا بازاریابی دیدگاه چیست و تاثیر آن بر سئو

گام چهارم: بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (سئو)

بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (سئو)

هر چقدر هم که شما کامل ترین و حرفه ای ترین طراحی سایت را داشته باشید زمانی موثر است که دیده شود. اصول سئو بدین منظور پایه گذاری شده است و تقریبا اهمیتی برابر با طراحی سایت دارد.

کلمه سئو seo مخفف Search Engine Optimization (بهینه سازی سایت برای موتورهای جست وجو) می باشد. سئو شامل تمامی اقداماتی است که باعث بهینه شدن وب سایت ها برای موتورهای جست وجوگر می شود و افرادی که به دنبال محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو و گوگل هستند سریع تر شما را پیدا کنند.

بهینه‌سازی وب سایت شامل توسعه و ویرایش مطالب موجود در خود سایت و HTML و برنامه‌نویسی و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیتهای نمایه سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده یا لینک‌های ورودی، و دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

بیشتر بخوانید: راهنمای سئو آسان برای افراد مبتدی

کلام آخر

هر چه وب‌سایت شما حرفه ای تر و موفق‌تر باشد، بیشتر شما را همراهی می‌کند و دسترسی شما را بیشتر گسترش می‌دهد. یک وب‌سایت خوب بهتر است که کلاسیک باشد که بتواند در برابر تست زمان مقاومت کند و شما مجبور نیستید تمام زمان‌ها را آپدیت کنید.

در حالت ایده‌آل، وب‌سایت بزرگ شما بیش از ۵ سال کار می‌کند و هر زمان که بخواهید اطلاعاتی را به آن اضافه کنید به راحتی آپدیت می‌شود. چنین وب‌سایت‌هایی با استفاده از آخرین تکنیک‌های برنامه‌نویسی ساخته شده و توسط طراحان خلاق با درک درستی از انتخابات مخاطبان گسترده ایجاد می‌شوند.

در انتها خلاصه مطالب را در اینفوگرافیک زیر مشاهده نمایید:

چگونه یک وب سایت حرفه ای طراحی کنیم؟

منبع: toplearn.com – sitesazan.net

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 6 =