راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی محتوا

راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی محتوا

محتوا پادشاه است! و کلمات کلیدی نقطه ی آغاز شروع نوشتن یک محتوای جدید می باشد. در این مطلب راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی محتوا را بیان می نماییم. با سئو پارسیان مشهد همراه باشید.

اگرچه وبلاگ نویسی مدتی است که اتفاق جدیدی نیست اما امروزه بسیار متفاوت از آنچه که در اوایل دهه ۲۰۰۰ رخ داده ،می باشد. در آن روزها ، مردم وبلاگ شما را می خواندند ، زیرا آن را دنبال می کردند یا در فید RSS شما مشترک شده بودند.

رفتار آنلاین از آن زمان تغییر کرده است. در حالی که ممکن است برخی از افراد به وبلاگ مورد نظر خود سر بزنند و اشتراکی در لیست ایمیل آن برای به روزرسانی بگیرند، بسیاری از افراد محتوای وبلاگ را از طریق موتورهای جستجو پیدا می کنند.

با جستجوی بیشتر افراد از گذشته ، زمان بسیار خوبی برای وبلاگ نویسان است که می توانند با استفاده از تحقیقات کلمات کلیدی در استراتژی محتوا خود را کشف کنند.

این پست برای کسانی نوشته شده است که ممکن است تاره وبلاگ نویسی را شروع کرده باشند ، و همچنین برای کسانی که مدتی است که بلاگ می نویسند ، اما تازه شروع به تحقیق در کلمات کلیدی نموده اند.

 

کلمات کلیدی چگونه استراتژی وبلاگ من را تغییر می دهند؟

افراد از انواع موتورهای جستجو برای انواع چیزها استفاده می کنند – چیزهایی مانند جستجوی ساعتهای فیلم ، دیدن وضعیت روز هوا و یا گرفتن شماره محلی پیتزا.

هر جستجو تلاش برای اطلاعات است و هدف موتورهای جستجوگر مانند گوگل این است که جستجوگر یک پاسخ رضایت بخش در اسرع وقت تهیه کند.

این به برای یک وبلاگ نویس چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که اگر می خواهید برای این جستجوگرها بنویسید ، باید سؤالاتی را که می پرسید (کلمات کلیدی) بدانید و جواب را در پست های وبلاگ خود ارائه دهید.

پست های وبلاگ که بر اساس تحقیقات کلمه کلیدی ایجاد شده اند با انواع دیگر پست های وبلاگ متفاوت هستند زیرا تمرکز آنها بر پاسخ دادن به یک سؤال موجود است.

این مسئله با چیزی مثل پست وبلاگ در مورد تجربه شخصی یا پست با معرفی ایده کاملاً جدید متناقض است – این در مورد هر دو سناریو صدق می نماید، زیرا محتوای شما به یک سؤال موجود پاسخ نمی دهد و به احتمال زیاد از موتورهای جستجو مانند گوگل نیز ترافیک زیادی نخواهد داشت، دلیل آن ساده است زیرا هیچ کس در مورد آن جستجو نمی نماید.

آیا این بدان معنی است که شما فقط می توانید برای پاسخ به سؤالات موجود بنویسید؟ اصلا!

حتی موضوعاتی که تقاضای جستجو ندارند می توانند در کانالهای دیگر مانند فیس بوک یا توییتر جذابیت باشند  و ترافیکی زیادی کسب کنند.

اما اگر می خواهید طولانی مدت ترافیک رایگان داشته باشید ، بهترین مکان برای دریافت آن از گوگل است و بهترین راه برای ارسال این ترافیک از گوگل به شما ایجاد وبلاگ های شما بر اساس تحقیقات کلمه کلیدی است.

بیشتر بخوانید: تراکم کلمه کلیدی KEYWORD DENSITY چیست؟

 

کلمات کلیدی را کجا پیدا کنم؟

یک ابزار تحقیق برای کلید واژه ها مانند Moz Keyword Explorer این ترفند را انجام می دهد!

این ابزار به شما امکان می دهد ایده های جدید کلمات کلیدی را به دو روش پیدا کنید: با تایپ کردن یک کلمه یا یک عبارت و بازگشت به کلمات کلیدی مرتبط (ویژگی “Explore by Keyword”):

Moz Keyword Explorer

 

یا با تایپ یک صفحه / وب سایت و بازگشت به کلمات کلیدی آن صفحه یا رتبه بندی وب سایت (ویژگی “Explore by Site”):

Moz Keyword Explorer

 

یکی دیگر از ویژگی های خوب فیلتر برای “are questions” است- این به شما امکان می دهد فقط کلمات کلیدی را ببینید که به عنوان سؤال قالب بندی شده اند.

از آنجا که پاسخ دادن به سؤالات مخاطبان شما مؤلفه اصلی بهینه سازی مطالب شما برای جستجو است ، این یک ابزار عالی برای درک شما در مورد آنچه مخاطبان شما می خواهند بدانند است.

بیشتر بخوانید: ۱۱ ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی سایت برای افزایش بازدید

 

چه کلمات کلیدی را انتخاب می کنم؟

فقط به این دلیل که یک کلمه کلیدی را در یک ابزار تحقیق در مورد کلید واژه پیدا کرده اید ، لزوماً به معنای استفاده از آن در استراتژی وبلاگ نویسی نیست.

هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی را در اختیار دارید ، ایده ی خوب این است که آن را پایش نمایید. در اینجا این گونه است :

کلمات کلیدی را انتخاب کنید که با مخاطبان شما مطابقت داشته باشد.

شناخت مخاطبان خود شرط لازم برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی است زیرا به شما کمک می کند کلمات کلیدی را فیلتر کنید ، گرچه این کلمات کلیدی از نظر فنی به موضوع شما مربوط هستند ، اما مطابق مخاطبان شما نیستند.

اگر هنوز این کار را نکرده اید ، مخاطبان ایده آل را برای وبلاگ خود ثبت کنید. به عنوان مثال ، اگر وبلاگ تناسب اندام خود را اجرا می کنید ، می توانید چیزی به سادگی به عنوان “علاقه مندان به تناسب اندام” بنویسید.

همچنین می توانید کمی عمیق تر پیش بروید و شخصیت های مخاطبان را ایجاد کنید ، پروفایل های کاملی از مخاطبان ایده آل خود را شامل مواردی مانند سن ، جمعیت شناسی و منافع.

هرچه درک شما از مخاطبان ایده آل شما عمیق تر باشد ، تشخیص اینکه کدام کلمات کلیدی را از میان دسته ای که جستجو کرده اید راحت تر خواهد بود.

 

نمره دشواری هر کلمه کلیدی را ارزیابی کنید

در ادامه ی بیان راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی محتوا به نمره  دشواری کلمات کلیدی می رسیم.

ممکن است بخواهید لیست کلمات کلیدی خود را فیلتر کنید تا فقط کلماتی با نمره دشواری مناسب ، که Keyword Explorer به هر کلمه کلیدی اختصاص می دهد ، کنار بگذارید.

این نمره با توجه به قدرت صفحاتی که در حال حاضر در صفحه ۱ برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی می شوند تعیین می شود.

اگر به تازگی وبلاگ نویسی را شروع کرده اید و اعتبار دامنه ی نسبتاً کمی دارید (که می توانید با بارگیری افزونه MozBar یا با استفاده از نسخه رایگان Moz Link Explorer آن را بررسی کنید) ، ممکن است بخواهید با کلمات کلیدی شروع کنید که نمره دشواری را در دامنه ۲۰-۳۰ یا حتی پایین تر دارند.

 

به حجم جستجوی هر کلمه کلیدی نگاه کنید

حجم جستجو تخمین می زند که چند نفر در هر ماه در جستجوی آن کلمه کلیدی هستند.

انتخاب کلمات کلیدی که تعداد زیادی از افراد در جستجوی آن هستند بسیار خوب است ، اما به یاد داشته باشید که این مقدار همیشه با کیفیت برابر نیست.

شما می توانید یک کلمه کلیدی با حجم کمتر را انتخاب کنید زیرا این موضوع برای مخاطبان و اهداف شما بسیار مرتبط است.

 

چگونه می توانم از کلمات کلیدی در صفحه خود استفاده کنم؟

وقتی الگوریتم گوگل نسبت به امروز رشد و هوشمندی کمتری داشت ، به راحتی می توانستیم با تکرار بسیار کلمه کلیدی در صفحه ، در صدر نتایج نتایج جستجو برای عبارات خاص قرار گرفت.

در ای چند سال  گوگل به صفحاتی که به سوالات پاسخ دهند از آنهایی که تنها به تکرار کلمه کلیدی می پردازند، رتبه ی بهتری می دهد.

این مورد مهمی است که باید به خاطر داشته باشید زیرا وسوسه انگیز است که فکر کنید همه آنچه را که در لیست کلمات کلیدی خود دارید به صفحات خود اضافه کنید.

برای اینکه عملکرد خوبی در موتورهای جستجو داشته باشید ، باید به آن دسته از سؤالات پاسخ بهتری از همه ی پاسخ های موجود دهید.

در اینجا چند نکته برای استفاده از کلمات کلیدی برای هدایت محتوای وبلاگ شما بیان می نماییم:

۱- کلمات کلیدی ورودی هستند. شما در حال ایجاد خروجی هستید. به جای اینکه از خود بپرسید “چگونه می توانم این کلمه کلیدی را در صفحه خود وارد کنم؟” از خود بپرسید ، “چگونه می توانم به این سؤال پاسخ دهم؟”

۲- لازم نیست که برای هر کلمه کلیدی که می خواهید برای آن رتبه بندی داشته باشید، یک صفحه مجزا داشته باشید.

به عنوان مثال ، اگر شما در حال نوشتن یک پست وبلاگ در مورد “انتخاب بهترین کفش های دویدن” هستید ، منطقی است که به چندین سؤال مربوط به آن موضوع در همان پست پاسخ دهید ، مانند  “دویدن” و ” ویژگی های کفش. ”

۳- صفحاتی را که در حال حاضر برای کلمه کلیدی مورد نظر خود رتبه بندی می کنند بررسی کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید صفحه ای بهتر از آن ایجاد کنید.

 

کلام آخر

به خاطر داشته باشد بخش عظیمی از رشد وبلاگ شما تاثیر گرفته از تدوین استراتژی محتوا است و کلمات کلیدی در استراتژی محتوا جایگاه ویژه ای دارد.

مهمترین مورد این است که ارائه محتوای مناسب به شما آنچه مخاطبان شما می خواهند بدانند، را می گوید. به عنوان یک وبلاگ نویس ، این بینش ارزشمند است!

بنویسید تا به سؤالات آنها پاسخ دهید ، و احتمالاً محتوای شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند.

 

منبع: MOZ –  ترجمه از سئو پارسیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 5 =