گوگل آلرت Google Alerts چیست؟ آموزش استفاده از آن

گوگل آلرت Google Alerts چیست؟ آموزش استفاده از آن

گوگل آلرت یکی از مفیدترین و ناشناخته‌ ترین سرویس‌ های گوگل است. با این سرویس می‌توانید برای یک یا چندین کلیدواژه یک آلرت بگذارید و هر وقت موضوعی با این محتوا در وب منتشر شد، گوگل آن را به ایمیل شما میل کند. قطعا هیچ محدودیتی هم در مورد تعداد آلرت‌ها وجود ندارد.

اگر کمی ساده تر بخواهم بگویم باید گفت فرض کنید شما عبارتی را در گوگل سرچ می‌ کنید. اما می‌ خواهید هر چیز جدیدی که در مورد آن عبارت به اینترنت اضافه می‌ شود را هم بدانید. مثلا اسم خودتان را جستجو می‌کنید و تمایل دارید هرگاه نام خودتان در هر نقطه‌ای از وب برده شده از آن باخبر شوید.اینجاست که گوگل آلرت به درد شما خواهد خورد !

مثلا وقتی کلمه خاص مثلا دنیای فناوری یا اخبار IT را وارد می کنید مشاهده می کنید که چند سایت بیشتر در لیست نمایش داده نمی شود ولی در کل امکان و ابزار کاربردی می باشد که می تواند برای کاربران مفید بوده و تا حد قابل ملاحضه ای از زمانیکه  قرار است در سایت مختلف بدنبال مطلب خاص بگردید ، صرفه جویی کند .
این ابزار یک جور مانیتور کردن وب سایتها با توجه به مطالب و کلمات کلیدی که شما انتخاب کرده اید و ارسال مطلب مورد نظر به حساب کاربریتان می باشد که اگر برای مانیتور کردن رقبای خود استفاده نمایید در سئو مفید می باشد. طبق توضیحات خود سایت گوگل  ۵ مولفه مورد جستجو می تواند قرار بگیرید که از قرار زیر می باشد :

  • دنبال کردن اطلاعات مربوط به اخبار و حوادث خاص دنباله دار
  • پیگیری وضعیت تیم ورزشی مورد علاقه تان
  • پیگیری وضعیت صنعت یا خدماتی خاص
  • دنبال کردن اخبار مربوط به افراد معروف و اشخاص خبرساز
  • پیگیری وضعیت رویدادی خاص در رشته مورد نظرتان

آموزش استفاده از گوگل آلرت:

۱-      وارد حساب کاربری جیمیل شوید .بعد از وارد شدن به حساب کاربری می توانید مستقیم از آدرسhttp://www.google.com/alerts وارد لینک مربوطه شوید.

۲-       در باکس جستجو، عبارت مورد نظر را وارد کنید(همانطور که در جستجوهای معمولی انجام می دهید). از عملگرهای جستجوی گوگل مثل ” استفاده کنید که به گوگل می گوید دقیقا مثل این عبارت را بیاب تا در نهایت نتایج جستجو دقیق تر باشد.

۳-      در منوی بازشوی Result Type ، نوع نتایجی را که می خواهید انتخاب کنید. برای دیدن همه چیز گزینه Everything  ، برای دیدن اخبار گزینه ی News  ، و دیگر گزینه ها هم  Blogs ، Video ، Discussions و Books هستند که می توانید نتایج خود را بر حسب آن ها فیلتر کنید.

۴-      در منوی بازشوی How Often  ، زمانبندی ارسال نتایج برای خود را تعیین کنید. با انتخاب گزینه As it happens ، به محض ایجاد شدن عبارت مورد نظر در اینترنت، برای شما ارسال خواهد شد. می توانید همچنین یکبار در روز (Once a day) یا یکبار در هفته(Once a week) را برای دریافت یک ایمیل از کلیه  نتایج طی این زمانبندی ها انتخاب کنید.

۵-      در منوی بازشوی How Many  می توانید تعداد نتایج جستجویی را که می خواهید درهر آلرت ببینید را تعیین کنید.اگر می خواهید گوگل بهترین نتیجه را برای شما بفرستد می توانید گزینه Only the best results  را انتخاب کنید. برای دریافت همه چیز هم می توانید All results  را انتخاب کنید.

۶-      در باکس Your Email  هم، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. گوگل از شما نمی خواهد که حتما با حساب کاربری گوگل(Gmail ) خود کار کنید و می توانید از هر سرویس ایمیل دیگری نیز بهره بگیرید.

۷-      برای ایجاد آلرت، درنهایت بر روی گزینه ی   Create Alert کلیک کنید.

۸-      به ایمیل خود وارد شوید و ایمیلی که گوگل برای تایید فرستاده است را باز نمایید. سپس برای فعال سازی آلرت خود مراحل مورد نیاز را انجام دهید.

منبع: آسارایان – chegoone.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 3 =