Google Adsense چگونه کار می کند؟

گوگل ادسنس Google AdSense چگونه کار می کند؟

آیا می‌توانید به کمک گوگل ادسنس یا Google AdSense کارهایی که همیشه در ذهن داشتید را انجام دهید و کسب درآمد کنید یا این تنها یک افسانه است؟ اگر هنوز گوگل ادسنس را نمی شناسید مقاله گوگل ادسنس چیست؟ را مطالعه نمایید و البته در این مقاله آموزش کار با گوگل ادسنس را مشاهده نمایید.

حال باید ببینیم گوگل ادسنس چگونه کار میکند:

فرایند کاربرد:

 1. یک اکانت ادسنس ایجاد کنید:

اولین مرحله ای که باید مدنظر داشته باشید رفتن به سایت http://www.google.com/adsense و ایجاد یک اکانت است. اکانت گوگل ادسنس شما مرتبط با اکانت گوگل تان است.

 1. ادسنس را به سایت خود اضافه کنید:

قبل از اینکه گوگل شما را برای این برنامه بپذیرد باید اطمینان حاصل نماید که سایتتان تمامی قوانین و دستورالعمل های موجود را بر آورده می کند. برای عبور از این مرحله، باید کد ادسنس را در سایت خود قرار دهید. در این شرایط خزندگان گوگل می‌توانند به محتوای سایت شما دسترسی داشته باشند. این مرحله بسیار مهم است، زیرا همانطور که در قسمت پایین مشاهده خواهید کرد مواردی وجود دارد که در آن گوگل اجازه استفاده از ادسنس را نمی دهد. در طول این مرحله و تا زمانی که کاملا پذیرفته شوید، تبلیغات ادسنس برای شما نشان داده نمی شود و به صورت پیش فرض پنهان است. اگر سایت شما پذیرفته شود، تبلیغات نیز شروع به نمایش می کنند و می توانید به ازای هر کلیک هزینه ای را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که این یک فرایند مهم است. بعد از اینکه به عنوان ناشر ادسنس پذیرفته شدید می توانید آن را بر روی هر سایتی که می خواهید اجرا نمایید.

 1. اطلاعات پرداخت را تنظیم کنید:

مرحله آخر و نهایی در این فرآیند، اضافه کردن اطلاعات پرداخت است تا بتوانید درآمد ادسنس تان را در آخر هر ماه دریافت کنید. البته این مبلغ زمانی که از حداقل میزان ۱۰۰ دلار عبور کردید پرداخت می شود. لطفا توجه داشته باشید که قبل از دریافت هر نوع پولی از ادسنس، گوگل آدرس پستی شما را با ارسال نامه ای که کد تایید در آن قرار دارد تایید می کند. گوگل از این طریق اطمینان حاصل می کند جزییاتی که شما برای آدرس پستی خود فراهم کرده اید درست است.

قرار دادن تبلیغ ادسنس در سایت

تبلیغات کجا ظاهر می شوند؟

زمانی که به عنوان کاربر ادسنس تایید شدید می توانید وارد داشبورد خود شوید و واحد تبلیغاتی جدیدی اضافه نمایید. زمانی که می خواهید واحد تبلیغاتی را ایجاد کنید اندازه، نوع (تصویر یا متن)، استایل و سبک (متن و رنگ حاشیه) را انتخاب خواهید کرد. در نهایت یک کد جاوا اسکریپت به شما داده می شود تا در جایی که می خواهید تبلیغ نشان داده شود وارد نمایید. گوگل ممکن است تصمیم بگیرد یک یا چند تبلیغ را در موقعیت فراهم شده نشان دهد.

به ازای هر صفحه چه تعداد تبلیغ ادسنس را می توان مشاهده کرد؟

در هر سایتی، می توانید تا ۳ واحد تبلیغاتی را نشان دهید.

تبلیغ خود را باید کجا قرار دهم؟

قانون کلی این است که تبلیغ را جایی قرار دهید که توسط بازدید کننده مورد توجه قرار گیرد اما بدون اینکه قوانین ادسنس یا راهنمای کیفیت وبمستران گوگل را نقض کنید. شما می توانید از این قوانین ساده استفاده کنید:

 • یک واحد تبلیغاتی را بالای خط تا در محتوای اصلی سایت خود قرار دهید (نه سایدبار)
 • یک واحد تبلیغاتی را در سایدبار قرار دهید. ۶۰۰*۱۶۰ برای قرار دادن در سایدبار بسیار خوب است.
 • یک واحد تبلیغاتی را در انتهای صفحه یا مقاله خود قرار دهید. بهتر است در ناحیه محتوای اصلی باشد.

گوگل چگونه تصمیم می گیرد چه نوع تبلیغی در سایت من نمایش داده شود؟

پاسخ دادن به این سوال زیاد هم ساده نیست، زیرا فاکتورهای زیادی قبل از نشان دادن تبلیغ مدنظر قرار می گیرد. می توانید چنین فرض کنید که گوگل تلاش خواهد کرد تبلیغاتی را نشان دهد که به محتوای شما مرتبط است و برای کاربران‌تان جذابیتی دارد. در مواردی که بخواهید تبلیغ یا گروهی از تبلیغات را مسدود کنید و جلوی نمایش آن را بگیرید می توانید در اکانت گوگل ادسنس خود سری به Allow and Block Ads بزنید.

از طریق گوگل ادسنس چقدر درآمد می توانید دریافت کنید؟

این سوال رایجی است که افراد از من می پرسند. به طور خلاصه، مقدار پولی که از ادسنس به دست می آورید به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

 • مقدار ترافیکی که سایت شما دریافت می‌کند
 • نوع ترافیک
 • تعداد تبلیغ کنندگان در حوزه کاری شما
 • نوع محتوایی که در سایت خود دارید
 • موقعیت تبلیغات ادسنس

چگونه می توان درآمد حاصل از ادسنس را افزایش داد؟

بعد از اینکه ادسنس را اجرا کردید، مواردی وجود دارد که به کمک آن می توانید درآمد خود را به حداکثر برسانید. به خاطر داشته باشید که نمی توانید از دوستان خود بخواهید بر روی تبلیغ موجود در سایت کلیک کنند.

چگونه شانس پذیرفته شدن سایت توسط ادسنس را بیشتر کنیم؟

اگر نگاهی به انجمن ادسنس بیندازید، افراد زیادی را می بینید که در مورد رد شدن درخواست هایشان شاکی هستند. دلایل رایج رد شدن سایت به شرح زیر است:

 • وب سایت موردنظر راهنمایی های ادسنس را نقض می کند.
 • سایت محتوای اندکی دارد.
 • سایت محتوای اصیلی ندارد.
 • سایت تنها محتوای تکراری دارد.
 • دامنه جدید است.

برای اینکه بتوانید شانس پذیرفته شدن سایت توسط ادسنس را بالاتر ببرید بهتر است قوانین ساده زیر را دنبال کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که سایت شما محتوای زیادی دارد و صفحات آن توسط گوگل ایندکس شده است.
 • مطمئن شوید که محتوای موجود در سایت اصیل و منحصر به فرد است و از سایر سایت ها کپی نشده است.
 • اطمینان حاصل نمایید که صفحات شما محتوای متنی دارد و تنها در برگیرنده تصویر و ویدئو نیست.
 • مطمئن شوید که کد ادسنس تست را در تمامی صفحات خود قرار می دهید. واحد تبلیغاتی بهتر است بالای صفحه باشد.
 • اگر عمر سایت شما کمتر از ۳ ماه است اکانت ادسنس ایجاد نکنید. برای برخی از کشورها همچون هند و پاکستان باید منتظر بمانید تا عمر دامنه حداقل ۶ ماه شود.

آیا می توانید به کمک ادسنس به مواردی که در ذهن داشتید برسید و از آن درآمد خوبی کسب کنید؟

اگر به دنبال داستان موفقیت سایت ها در ادسنس هستید، می توانید افرادی را ببینید که توانسته اند از ادسنس به خوبی استفاده کنند. بنابراین پاسخ به این سوال مثبت است. شما می توانید به کمک ادسنس به چیزی که در ذهن داشتید برسید و از آن درآمد خوبی کسب کنید. اما تجربه نشان می دهد که زیاد نباید به این گزینه ها تکیه کنید. دلیل این حرفم به این خاطر نیست که ادسنس پلتفرم قابل اعتمادی نیست. این پلتفرم قابل اعتماد است اما برای اینکه بتوانید درآمد خوبی از ادسنس به دست آورید، باید ترافیک زیادی داشته باشید. ممکن است ترافیک زیادی از گوگل داشته باشید اما بعد از تغییر الگوریتم ها ممکن است ترافیک خود را از دست بدهید و در نهایت درآمد کمتری داشته باشید. این موضوع بدین خاطر نیست که شما تلاش کرده اید قوانین گوگل را نقض کنید یا آن را فریب دهید، بلکه بدین خاطر است که رقبای شما بسیار بزرگ هستند و نمی توانید ۱۰۰ درصد مطمئن باشید که رتبه فعلی تان تا همیشه همین گونه باقی خواهد ماند.

نتیجه گیری و سخنان نهایی درباره ادسنس

ادسنس بهترین روش برای درآمدزایی به صورت آنلاین است. این پلتفرم کاربرد آسانی دارد و قابل اعتماد است. ادسنس بهتر از سایر پلتفرم ها کار می کند. این پلتفرم به شما فرصت می دهد انواع و سایزهای مختلفی از واحد تبلیغاتی را ایجاد کنید و آنها را به سایت خود بیفزایید. گوگل این فضا را با تبلیغاتی که به سایت و مخاطب شما مرتبط است پر می کند. زمانی که فردی بر روی تبلیغ موجود بر روی سایت کلیک می کند، بخش بزرگی از این درآمد به شما می رسد. با اینکه نصب و راه اندازی گوگل ادسنس آسان است، اما مواردی وجود دارد که می توان به کمک آن درآمد حاصل را افزایش داد. اگر هنوز اکانت ادسنس ندارید اولین مرحله مراجعه به سایت ادسنس و ایجاد اکانت است. سپس باید کد موجود را در سایت قرار دهید و امیدوار باشید گوگل آن را بپذیرد.

منبع: digitalmarketingpro

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =